Atgriezties pie raksta

Ķeguma novadā jūtami pieaudzis reģistrēto laulību skaits

Pēc Pilsonības migrācijas un lietu pārvaldes 2019.gada statistikas datiem Ķeguma novadā dzīvo 5682 iedzīvotāji. Interesanti, ka novadā, vīriešu un sieviešu īpatsvars ir gandrīz vienāds, proti, vīrieši novadā ir 2843, savukārt sievietes – 2839.

2019.gadā Ķeguma novadā dzimstība pārsniedz mirušo skaitu. Pērn Ķeguma novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 49 jaundzimušie, no kuriem 25 ir meitenītes un 24 – zēni.


Kā stāsta dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Liāna Čodore, neparastākais vārds meitenītei ir dots Nilufela Ilmūra, tāpat dots tāds skaists vārds kā Roze. 2019.gada populārākais meiteņu vārds Ķeguma novadā bijis Marta, kam seko Anna un Monta. Savukārt puišiem visbiežāk izvēlēts vārds Olivers un Pauls. Patīkama ziņa ir arī tā, ka visu jaundzimušo dzimšanas apliecībās norādīti abi vecāki. Sieviešu kluba "Ķeguma saulespuķes" čaklās rokdarbnieces 2019.gadā, iepriecinot jaundzimušos un viņu vecākus, sarūpēja pārsteigumu, pasniedzot mazulim adītas zeķītes dzīves sākuma gaitām.


Ķeguma novada dzimtsarakstu nodaļā 2019.gadā reģistrēti 44 mūžībā aizgājušie, no kuriem 23 sievietes un 21 vīrietis. Kā vēsta Liāna Čodore, aptuveni 70% no visiem mirušajiem, mūžībā devušies sirds un asinsvadu slimību dēļ.


Ja vidēji Ķeguma novada dzimtsarakstu nodaļā iepriekšējos gados noslēgtas vidēji ap 20 laulībām, tad  pagājušajā gadā reģistrētas 36 laulības. Vairāk kā puse laulības slēgtas ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām – Ķeguma novada viesu mājās, piemērotā vietā pļavā, mežā u.tml.


Kopš 2019.gada 1.jūlija laulību reģistrācijas pieteikumu var iesniegt arī elektroniski. Ķeguma pilsētā svinīga laulību reģistrācija turpmāk notiks Ķeguma Tautas namā, bet, ja vēlas laulību reģistrāciju slēgt šaurā lokā, t.i. laulājamie un viņu liecinieki, tad iepriekšējā kārtībā uz vietas dzimtsarakstu nodaļā.


Neskatoties uz laulību reģistrācijas skaita pieaugumu, diemžēl daudz tās tiek arī šķirtas. Pagājušajā gadā saņemti 16 laulību šķiršanas dokumenti.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/45809

26. janvārī, 14:01, Ķeguma novada jaunumi
www.kegumanovads.lv

Jaunākie komentāri

ZJakobsone • 27. janvārī, 15:52
Prieks ka dzimsanas apliecibas noraditi abi vecaki berniniem.Lai aug stipras gimenes novada!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet