Atgriezties pie raksta

SDK "Ķegums" sadarbība ar horeogrāfu Jāni Purviņu vainagojas ar dalību Jaunrades deju konkursa finālā Foto

25.janvārī Ogres novada Kultūras centrā notikušajā XXII Jaunrades deju konkursa finālā Ogres un apkārtējos novadus pārstāvēja Ķeguma Tautas nama senioru deju kolektīvs (SDK) "Ķegums".

Pēc veiksmīgas uzstāšanās XXII Jaunrades deju konkursa I kārtā, kas 8.decembrī notika Slampes Kultūras pilī, žūrija kategorijā "Latviešu tautas deju un rotaļdeju apdares" SDK "Ķegums" izpildīto Jāņa Purviņa deju "Deviņdancis" izvirzīja uz konkursa finālu.


Konkursa finālā ķegumiešu sniegumu vēroja un vērtēja arī pats dejas autors – horeogrāfs Jānis Purviņš.


"Lieliski. Manuprāt, dzīves un skatuves pieredze dod atbrīvotu un reizē precīzu priekšnesumu, kas  ļauj priecāties līdzi tam visam, kas notiek uz skatuves," pēc SDK "Ķegums" uzstāšanās portālam "OgreNet.lv" sacīja J.Purviņš.


"Man ir sadarbība ar daudziem Latvijas deju kolektīviem. Viena no spēcīgākajām draudzībām no Ogres puses ir ar diviem kolektīviem – ar Ogres novada Kultūras centra senioru deju kolektīvu "Ogrēnietis" un Ķeguma Tautas nama senioru deju kolektīvu "Ķegums". Šajā gadījumā mums ar "Ķegumu" kopā ir tapusi deja "Deviņdancis"," atklāja J.Purviņš. "Neraugoties uz nosaukumā ietverto vārdu "seniori", kolektīvs ir ļoti atvērts, radošs un dzirksteļojošs. Vadītājs Juris Driksna ir ļoti enerģisks. Tas ir tas, kas nepieciešams, lai horeogrāfs ar savu vīziju nāktu pie kolektīva un pēc tam taptu deja."


Tas nav pirmais horeogrāfa Jāņa Purviņa un SDK "Ķegums" kopdarbs. XX Jaunrades konkursā Ķeguma seniori dejoja J.Purviņa deju "Es redzēju visu jūru".


Darbs pie jaunas dejas iestudējuma, kura procesā piedalās pats autors, kolektīvam dod iespēju strādāt ar izcilu horeogrāfu un mākslinieciski pilnveidoties.


"Jaunas dejas iestudējuma rezultāts atkarīgs tikai un vienīgi no horeogrāfa. Tas top pirmo reizi dzīvē, un nekur citur nav sastopams. Kad deja iestudēta, tad, protams, vadītājs strādā ar dejas tēlu, soļu un zīmējumu precizitāti, bet sākuma posmā autors pats  brauc pie kolektīva," ar jaunas dejas tapšanas gaitu iepazīstina J.Purviņš.


Jaunrades deju konkursa finālā SDK "Ķegums" izpildīto J.Purviņa deju "Deviņdancis" skatītāji varēja redzēt arī deju kolektīvu sadancī "Ziemas viducī", kas pagājušajā gada decembrī norisinājās Ķegumā.


SDK "Ķegums" vadītājs Juris Driksna izteic cerību, ka sadarbība ar horeogrāfu turpināsies arī nākotnē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/45810

26. janvārī, 14:39, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

letiņš • 26. janvārī, 21:01
Lai viņiem veicas!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet