Atgriezties pie raksta

Mednieki Birzgales mežos satiek lāci; aicina uzmanīties

1.februārī medību laikā Birzgales pagasta teritorijā Ogres tehnikuma mednieki aci pret aci sastapās ar pieaugušu lāci, portālam "Ogre.Net.lv" stāsta Ogres tehnikuma mācību medību kolektīva vadītājs Kārlis Ranga.

Ogres tehnikuma mācību medību kolektīvam tās bija šīs sezonas pēdējās dzinēju medības. No rīta ierindā, uzklausot medību kolektīva vadītāja ziņojumu, ka jāmedī arī nelimitētie dzīvnieki, kuri nav gulējuši ziemas miegu – āpši, jenoti -, mednieki ironizējuši, ka varbūt arī kāds lācis nav gulējis ziemas miegu.


Tajā brīdī nevienam neienāca prātā, ka izteiktais joks ātri vien pārvērtīsies par īstenību. Medību suņa neparastā uzvedība un īpatnējā riešana liecināja par kaut ko aizdomīgu mežā. Tā arī notika – pāri mednieku līnijai pārskrēja lācis.


"Nofotografēt lāci gan nepaguvu, jo satikšanās bija pārāk negaidīta. Taču manā arhīvā ir lāča pēdu foto, kas uzņemtas pagājušā gada pavasarī," atklāj K.Ranga.


Pēc medību kolektīva sniegtās informācijas, lācis varētu būt četrus gadus vecs un aptuveni 150 kg smags. Birzgales mežos lāča pēdas mednieki piefiksējuši jau pirms diviem gadiem, bet pirmo reizi ar šo iespaidīgo dzīvnieku sastapās klātienē.


Vieta mežā, kur mednieki sastapa lāci, ir aptuveni 2,5 km attālumā no Ķeguma HES tilta Birzgales pagasta teritorijā. Šajā mežā tiek veiktas praktiskās mācības Ogres tehnikuma audzēkņiem. Te ir arī ļoti iecienītas ogotāju un sēņotāju vietas.


"Uz Birzgales mežiem brauc sēņotāji no Ogres, Lielvārdes, Rīgas un tālākas apkārtnes, tāpēc būtu ieteicams uzmanīties no satikšanās ar lāci. Neviens nevar prognozēt dzīvnieka uzvedību, tāpēc šajā apgabalā nebūtu ieteicams uzturēties," norāda K.Ranga. "Apsekojot pa perimetru lāča uzturēšanās vietu, šobrīd nekas neliecina, ka dzīvnieks būtu atstājis minēto teritoriju."


K.Ranga ir gatavs atbildēt uz interesentu jautājumiem. Tālr.26585822.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/46078

18. februārī, 19:28, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

zaķis • 21. februārī, 06:47
mežos var sastapt ne tikai lāčus un tie nav tie bīstamākie, mežos siro ari vepris un džaga, kur trie iet pāri tur koki vairs neaug...
vilcene • 19. februārī, 13:35
vairāk būtu jāuzmanās no medniekiem, jo tiem jau nav pilns rublis...
Zinu • 19. februārī, 10:58
Ja nu tik runa iet par vienu lāci.Viņi tur ir trīs gabali,lāči ir pamodušies un diezgan bīstami.Sargi sevi pats un tiksi pasargāts. Katra ziņā cik ekstrēms Tu esi,viss atkarīgs no paša.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet