Atgriezties pie raksta

Ķeguma novada domes deputāti atbalsta Ķeguma un Lielvārdes novadu apvienošanos

17.februāra Ķeguma novada domes ārkārtas sēdē deputātu vairākums atbalstīja lēmumu "Par Ķeguma un Lielvārdes novadu apvienošanu".

Lielvārdes novada dome 2019.gada 18.decembrī pieņēma lēmumu, ar ko neatbalstīja VARAM izstrādāto pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas modeli, bet lēma administratīvās reformas vai kādu citu robežu pārkārtojumu gadījumā saglabāt Lielvārdes novadu kā patstāvīgu administratīvo vienību tā pašreizējās robežās, ja novadu pašvaldību domes nav vienojušās par citu administratīvās teritorijas modeli. Minētais lēmums tika nosūtīts Saeimas komisijai.


2020.gada 7.februārī, izskatot likumprojektu "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums",  Latvijas Republikas Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē komisijas locekļi uzklausīja Lielvārdes novada domes priekšsēdētājas Santas Ločmeles viedokli par Lielvārdes novada tālāko attīstību un izskatīja novadam piedāvātos risinājumus administratīvi teritoriālās reformas kontekstā, kā rezultātā komisijas locekļi izteica alternatīvu šobrīd virzītajam administratīvi teritoriālās reformas modelim attiecībā uz Ķeguma novadu un Lielvārdes novadu, rosinot vērtēt iespēju apvienot abus novadus kopīgā novadā.


14.februārī Ķeguma novada domē tika saņemta Lielvārdes novada domes 2020.gada 14.februāra vēstule par sadarbību kopēja novada veidošanā. Vēstulē tika minēts, ka Lielvārdes novada un Ķeguma novada pašvaldībām ir pozitīva sadarbība pašvaldību kompetences jautājumos, projektu īstenošanā un kopīgu problēmu risināšanā dažādās jomās. Lai uzlabotu Lielvārdes un Ķeguma novadu teritoriju tālāko ekonomisko izaugsmi un konkurētspēju, Lielvārdes novada pašvaldība vēstulē izteica aicinājumu Ķeguma novada domes deputātus izskatīt priekšlikumu par abu novadu apvienošanos, pieņemot domes lēmumu un izsakot priekšlikumu Saeimai par Lielvārdes un Ķeguma novadu apvienošanos vienā novadā.


Pēc garām diskusijām, Ķeguma novada domes deputātiem pārrunājot iespējamos attīstības modeļus, tika pieņemts lēmums atbalstīt Lielvārdes novada domes priekšlikumu par novadu apvienošanu un Lielvārdes kā attīstības centra iekļaušanu attīstības centru sarakstā. Kā galvenie argumenti Lielvārdes un Ķeguma novada apvienošanai tika minēti: plašākas iespējas attīstīt tieši Ķeguma novadu, lēmējvaras iespējama lielāka pārstāvniecība un iedzīvotāju interešu labāka aizstāvība. Tai skaitā tika uzsvērts, ka pēc esošās pieejamās informācijas par administratīvi teritoriālo reformu ir ļoti daudz neskaidrību – kas mainīsies likumdošanā, kādas funkcijas pildīs katrs novads, kāda būs novadu izglītības iestāžu nākotne utt.


Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls: "Es uzskatu, ka tas noteikti nav galējais lēmums, bet tas ir pirmais solis uz diskusiju, konkrēta modeļa izstrādi un izpēti."


17.februāra Ķeguma novada domes ārkārtas sēdē lēmumu apvienot Ķeguma un Lielvārdes novadus, balsojot "par" atbalstīja: Raivis Ūzuls, Roberts Ozols, Valentīns Pastars, Imants Smirnovs, Viesturs Teicāns, Gundars Vērītis, Ilmārs Zemnieks, "pret" balsoja Jānis Siliņš, "atturējās" Kristaps Rūde, Vladimirs Samohins un Pāvels Kotāns. Sēdē nepiedalījās Ojārs Meiris, Jānis Priževoits, Kristaps Reķis un Tadeušs Vaļevko.


Ja novadu pašvaldību lēmumi tiks atbalstīti ministrijā, tad apvienojoties Ķeguma un Lielvārdes novadiem tajos ietilps – Ķeguma un Lielvārdes pilsētas, Rembates, Tomes, Birzgales, Lielvārdes, Lēdmanes un Jumpravas pagasti.


Informācijai:


Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājuma Ķeguma, Ikšķiles un Lielvārdes novadus tika plānots iekļaut apvienotajā Ogres novada teritorijā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/46093

19. februārī, 11:28, Ķeguma novada jaunumi
www.kegumanovads.lv

Jaunākie komentāri

bagātais raivis • 21. februārī, 14:34
Nekā, papucīt, es gggggrrrrrrribu būt vēl bagātāks un ku nu to bez domes naudas un zagšanas var sagrābt!!!
vecais Ūzuls • 21. februārī, 09:53
Jums nav apriebies par mani raKSTĪT. Netaisos pakļaut ne Lielvārdi, ne Ogri. Visu mūžu esmu godīgi pelnījis naudiņu. Tā turpināšu. Ja cilvēki gribēs , tad Raivi ievēlēs. Ja deputāti gribēs , tad iecels par jaunā novada ‘priekšnieku. Raivim nav vajadzības zagt , jo viņš jau pietiekami bagāts. Viņam ir viss ko vajaga normālai un pārtikušai dzīvei. Lieciet man mieru.
Džaga • 21. februārī, 06:44
Apvienojot Lielvārdes novadu ar pufaikciemu Ķegumu, džagulēnam ir lielākas izredzes palikt pie naudas lādeds, abet lielajā Ogres novadā var palikt ar pliku d--su. Tālab jau viņš tāstarājas, ne jau iedzīvotāju labā.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet