Atgriezties pie raksta

Ķeguma novada bāriņtiesas informācija

Ķeguma novada bāriņtiesa aicina, nepieciešamības gadījumā, jebkurā diennakts laikā sazināties ar bāriņtiesas priekšsēdētāju.


Ņemot vērā izsludināto ārkārtas stāvokli valstī Ķeguma novada bāriņtiesa informē novada iedzīvotājus par iespēju, nepieciešamības gadījumā, jebkurā diennakts laikā sazināties ar bāriņtiesas priekšsēdētāju pa tālruni 25417520 vai rakstot uz e-pasta adresi: barintiesa@kegums.lv.

Informējam, ka apliecinājumu izdarīšana uz laiku tiek apturēta (pārdošanas līgumi, dāvinājuma līgumi, piekrišanas, paraksta apliecinājumi, testamenti, nostiprinājuma lūgumi), izņemot pilnvaru izsniegšana bērna tiesību pārstāvniecībai. Informāciju pilnvaras sagatavošanai lūdzam nosūtīt uz e-pastu.


Lūdzam novada iedzīvotājus nekavējoties informēt bāriņtiesu par:


1.  bērniem, kuri, valstī noteikto iebraukšanas ierobežojumu dēļ, šobrīd atrodas tuvinieku aprūpē bez likumiskas pārstāvības;


2.  bērniem (visdrīzāk pusaudžu vecumā), kuru vecāki ir izbraukuši ārpus valsts un bērni ir palikuši vieni;


3.  bērniem, kuru vecākiem jāatrodas pašizolācijā.


Informējam, ka vecāki, kuri ir spiesti uz neilgu laika periodu atstāt bērnu citas personas aprūpē, var izdot pilnvaru bērna pārstāvībai attālināti, izmantojot Latvijas notāru pakalpojumus neatkarīgi no tā, kurā valstī vecāks šobrīd atrodas. Vienlaikus uzsverams, lai videokonsultācija varētu notikt, nepieciešams derīgs eParaksts. Citi nosacījumi videokonsultācijas notikšanai skatāmi šeit .


Gadījumā, ja vecākiem šobrīd nav iespējams izsniegt pilnvaru bērna pārstāvniecībai, bāriņtiesa var lemt par aizbildnības nodibināšanu uz laiku, pamatojoties uz Bāriņtiesu likuma 26.panta pirmās daļas 8.punktu, kas nosaka, ka bāriņtiesa lemj par aizbildnības nodibināšanu un aizbildņa iecelšanu bērnam, ja radušies citi neatliekami gadījumi. Tas nozīmē, ka bērnam būs iecelts likumiskais pārstāvis – aizbildnis (kurš būs tiesīgs pārstāvēt bērna tiesības un intereses visās valsts un pašvaldību iestādēs, tai skaitā ārstniecības iestādēs), nepārtraucot vecākiem aizgādības tiesības. Aizbildnis būs atlaists ar bāriņtiesas lēmumu, kad mainīsies apstākļi un vecāki paši spēs pārstāvēt bērna intereses. 


Ņemot vērā situāciju ar izglītības iestāžu slēgšanu, kā arī ierobežojumiem atstāt bērnus pirmsskolas izglītības iestādēs, atgādinām, ka vecākiem vai personai, kuras aprūpē bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes.


Ņemot vērā, ka  bērnam kā fiziski un intelektuāli nenobriedušai personai vajadzīga īpaša aizsardzība un gādība, lūdzam novada iedzīvotājus nekavējoties informēt bāriņtiesu par jebkurām aizdomām par bērnu tiesību neievērošanu vai pārkāpšanu; par bērniem, kuri paliek bez uzraudzības vai bez likumiskā pārstāvja.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/46406

18. martā, 11:24, Ķeguma novada jaunumi
kegumanovads.lv

Jaunākie komentāri

par kopējo • 20. martā, 20:34
nostāju cilvēkos, kas ar viņiem notiek un kā viņi redz pasauli no rotaļu laukuma, kad tu no sirds izdzīvojies, gan fomālā pasaulē, nu nau ne vagars naidnieks, ne naidnieks ir pats no sevis radies, ja pasaktās uz pasauli kā tikai vienu dienu vai nakti, te vēl gadsimtiem ir ko darīt un strādāt, mazāk jāsēž datoros un jārunā ar cilvēkiem it īpaši tiem, kas blakus, savādāk jau apnika, piektais pants atsotā veidlapa trešā šķērslīnija un slapjais atlikums ir, kas ta tur no viņa iznāks, mums inventūra
>bļin • 20. martā, 19:09
To tu par bāriņtiesām?
bļin • 20. martā, 10:58
ko lai dara, man patīk domāt, ka katru mazāko štrunta detaļu un cilvēkus ap sevi veido cilvēki ar savu domāšanu, man vislabāk patīk, ka cilvēki sāk redzēt, ka iestaigātās takas i tukšas un bez gājējiem, tad ir nevis jāpārveido apkārtne bet domāšana, piemēam, kad ir ielikts daba piedāvājums, nevis piezvanīt un prasīt, bet stāstīt daba devējam, kas ir jādara, jo darba devējs ir gan iestāde, gan arī klients

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet