Atgriezties pie raksta

Intervija ar Raivi Ūzulu

Uz jautājumiem par ārkārtas situāciju un aktualitātēm pašvaldībā atbild Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls.


- Kas mainījies pašvaldībā?

Ievērojot visus valstī ieviestos noteikumus, pašvaldība vairs nepieņem klientus klātienē, domes sēdes notiek attālināti – video formātā, netiek pieņemti skaidrās naudas maksājumi, atcelti visi kultūras pasākumi. Tāpat kā visā valstī, arī Ķeguma novada izglītības iestādēs mācības notiek attālināti. Aicinu iedzīvotājus būt saprotošiem, ievērot visus valsts noteiktos ārkārtas situācijas lēmumus, nepulcēties publiskās vietās, ievērot sociālo distancēšanos un būt atbildīgiem! Kā arī vēlos vērst uzmanību uz to, ka informācija ir jālasa ļoti kritiski – jāizvērtē informācijas avots, jāpārbauda patiesums un avota uzticamība. Patiesa informācija ir pieejama valsts institūciju veidotajās mājaslapās.


- Kur cilvēkiem vērsties, ja ir nepieciešamība pēc pārtikas preču iegādes un persona nevar doties uz veikalu?


Ja persona nevar doties uz veikalu, lai iegādātos preces, pirmkārt, aicinu sazināties ar Ķeguma novada sociālā dienesta darbiniekiem. Šajā laikā ir jābūt īpaši vienotiem, tāpēc tos iedzīvotājus, kuri nav riska grupās, aicinu apzināt savus kaimiņus, draugus un ģimenes locekļus, it īpaši vecākā gada gājuma un vientuļos cilvēkus, un iegādāties šīs nepieciešamās preces viņu vietā. Man ir patiešām liels prieks, ka mūsu novadā jau ir cilvēki, kuri apņēmušies nodrošināt apkārtējos, piegādājot pārtiku un citas lietas.


- Aktuāls jautājums, iestājoties pavasarim, ir ceļu greiderēšana. Kad tiks sākti darbi un kuri ceļi tiks greiderēti?


Šobrīd ir noslēdzies iepirkums par ceļu greiderēšanas darbiem un ir noslēgts līgums ar pakalpojumu sniedzēju, līdz ar to jaunie pakalpojuma sniedzēji uzsāks darbu turpmākajās dienās. Pirmajā kārtā paredzēts nogreiderēt visus pašvaldības ceļus, savukārt otrajā kārtā, pie labiem laikapstākļiem, tiks uzsākta arī pašvaldības ceļu ar asfalta segumu labošana.


- Kādēļ vētras bojājumi netika novērsti tirdzniecības vietā Birzgalē?


Martā stiprā vēja dēļ, tirgus laukuma nojumes tika apgāztas. Ņemot vērā, ka objekts ir nesen izbūvēts un spēkā vēl ir garantija, labošanas darbi bija atkarīgi no būvniekiem. 1.aprīlī visi garantijas darbi tika izpildīti un tirdzniecības vietas ir novietotas to paredzētajās vietās.


- Kādi darbi plānoti Ķeguma pludmalē?


Šogad Ķeguma pilsētas pludmalē paredzēti teritorijas labiekārtošanas darbi, tiks uzstādīts bērnu laukumiņš, kā arī veikti apzaļumošanas darbi, uzstādīti soliņi un izveidots apgaismojums.


- Kāpēc šogad netiek rekonstruēta Ogres iela?


Ogres ielas rekonstrukcija izmaksāja vairāk kā 700 000 EUR, diemžēl pašvaldība, sava budžeta ietvaros, nevar atļauties rekonstruēt šo ielu šogad. Protams, ka Ogres iela mums ir prioritāra, taču tās atjaunošanai nepieciešams Eiropas finansējums vai citi atbalsta pasākumi, kas tiek meklēti. Pašvaldības domes sēdē, atbilstoši budžetam, deputāti apstiprināja ieceri šogad rekonstruēt Uzvaras – Priežu ielas posmu.


- Kādās ielās šogad plānots uzstādīt apgaismoju?


Apgaismojumu plānots izbūvēt Daugavgrīvas ielā. Darbi tiks veikti arī citās ielās, pagarinot jau esošās apgaismojuma līnijas, piemēram, Pils un Pļavu ielās. Tāpat uzsāksim apgaismojuma spuldžu nomaiņu pret LED apgaismoju visā pilsētas teritorijā.


-  Vai tiks pagarināts nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas termiņš?


Jā, saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju tika pieņemts lēmums pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņu. Līdz ar to 2020.gada nekustamā īpašuma nodokļa pirmā ceturkšņa maksāšanas termiņš tiek pagarināts līdz 2020.gada 15.maijam. Lūdzam iedzīvotājus maksājumus veikt elektroniski.


- Ir pašvaldības, kas nodrošina skolēnu ēdināšanu ārkārtas situācijas laikā. Vai Ķeguma novada pašvaldība rīkosies līdzīgi?


Ar 2020.gada 6.aprīli Ķeguma novada pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm tiks uzsākta pārtikas paku piegāde (1 reizi nedēļā) vai pusdienu piegāde pēc pieprasījuma ārkārtējās situācijas laikā, kad mācības skolēniem notiek attālināti. Pašvaldībā tiek veikta bērnu vecāku anketēšana, lai noskaidrotu ēdināšanas atbalsta sniegšanas nepieciešamību ģimenēm attālinātās mācīšanās laikā. Aicinām vecākus izvērtēt minēto piedāvājumu.


- Vai maijā notiks Ķeguma novada svētki?


Šobrīd pastāv vēl daudzi nezināmie faktori. Protams, ka mēs ceram, ka ārkārtas situācija tiks atcelta un vīruss vairs neizplatīsies. Tomēr mums ir jāapzinās arī situācijas nopietnība un tās iespaids uz turpmāko dzīvi. Vēl ir pāragri spriest par maijā paredzētajiem novada svētkiem, tomēr pastāv iespējamība, ka tie tiks pārcelti.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/46549

2020. gada 6. aprīlī, 19:50, Ķeguma novada jaunumi
kegumanovads.lv

Jaunākie komentāri

RB • 2020. gada 25. maijā, 18:24
Nez, cik saņēma par to, lai pievērtu acis uz nelikumīgo būvniecību Daugavas krastā Tomes salā?
Kaimiņpagasts • 2020. gada 8. aprīlī, 21:25
Lai jau lai tas vecais līkkājs zog to domes naudu, tik un tā viņš tik tāds džaga vien paliks kā tāds apsmiekla objekts lai cik bagāts ar nebūtu, nožēlojams cilvēciņs, nav ko tādu skaust.
Andris • 2020. gada 8. aprīlī, 14:27
Džagulēns atkal ir sakārtojis papam ielas šķūrēšanu-greiderēšanu visā Ķegumā,nodokļu maksātāju naudiņa iebirs ģimenes budžetā,jo 2021.g.naudiņa aizies šai famīlijai gar degunu,lai dievs par to parūpētos,viss kādreiz beidzas,lai izdodas!!!.......

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet