Atgriezties pie raksta

Ķeguma novada pašvaldība vēlas saņemt 472 298 eiro aizņēmumu Ogres ielas rekonstrukcijai

Ķeguma novada pašvaldība vēlas saņemt 472 298 eiro aizņēmumu no valsts Ogres ielas rekonstrukcijai, aģentūra LETA uzzināja novada domē.

Būvprojekts "Ogres ielas rekonstrukcija Ķegumā" paredz ielas esošo sadzīves un lietus kanalizācijas tīklu, ielas apgaismojuma sistēmas rekonstrukciju, jaunu sadzīves kanalizācijas tīklu izbūvi, ielas brauktuves, gājēju ietves, pieslēgumu un stāvlaukumu rekonstrukciju. Pēc projektētāja SIA "BM-projekts" veiktā izmaksu aprēķina rekonstrukcijas darbu izmaksas ir 629 731 eiro.


Lai projektu īstenotu, domei nepieciešams 472 298 eiro aizņēmums no Valsts kases uz 20 gadiem. Pati pašvaldība nodrošinās vismaz 25% no ielas pārbūves izmaksām. Projekta summa var tikt koriģēta pēc būvdarbu iepirkuma noslēguma.


Dome lēma iesniegt informāciju par investīciju projektu "Ogres ielas rekonstrukcija Ķegumā" izvērtēšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), vienlaikus lūdzot saskaņojumu Ogres novada domei kā administratīvi teritoriālās reformas rezultātā apvienojamā novada administratīvajam centram pēc 2021.gada pašvaldību vēlēšanām.


Jau ziņots, ka uz valsts aizņēmumiem dažādu investīciju projektu realizēšanai primāri varēs pretendēt lielās pilsētas un attīstības centru pašvaldības, izriet no VARAM sagatavotajiem un valdībā pieņemtajiem noteikumiem. 


30.aprīlī valdība ārkārtas sēdē atbalstīja Finanšu ministrijas priekšlikumu palielināt pašvaldību aizņēmuma limitu par 150 miljoniem eiro, lai mazinātu Covid-19 pandēmijas radītās negatīvās ekonomiskās sekas. Vienlaikus VARAM tika uzticēts izstrādāt nosacījumus, uz kuriem balstoties, pašvaldības varēs saņemt aizņēmumus.


Saskaņā ar izstrādātajiem noteikumiem, projektus varēs iesniegt deviņas lielās pilsētas - Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera un Ventspils, kā arī 27 pašvaldības, kas ir reģionālās nozīmēs attīstības centri - Aizkraukle, Alūksne, Balvi, Bauska, Cēsis, Dobele, Gulbene, Krāslava, Kuldīga, Limbaži, Līvāni, Ludza, Madona, Ogre, Preiļi, Saldus, Sigulda, Smiltene, Talsi, Tukums, Valka, Mārupe, Ķekava, Salaspils, Ādaži, Saulkrasti un Stopiņi.


Pārējās pašvaldības, kuras administratīvi teritoriālās reformas rezultātā tiks apvienotas novadā, varēs iesniegt projektus tad, ja būs saņēmušas saskaņojumu no tās pašvaldības, kura pēc reformas būs novada administratīvais centrs.


Paredzēts, ka pašvaldības investīciju projektus iesniegs VARAM līdz katra mēneša 1.datumam. Projektam būs jābūt iekļautam attiecīgās pašvaldības attīstības programmas investīciju plānā un tie varēs skart četras jomas.


Pašvaldībai būs jānodrošina arī līdzfinansējumu projekta īstenošanai, ne mazāk kā 25% apmērā no projekta kopējām izmaksām. Valsts budžeta aizdevuma kopējais apmērs projektam būs ne mazāks kā 50 000 eiro.


Projektiem, kuros paredzēti būvdarbi, būs jābūt izstrādātam tehniskajam projektam un būvdarbiem jābūt uzsāktiem līdz šī gada 31.decembrim, bet jānoslēdz tie ne vēlāk kā līdz 2021.gada 31.decembrim.


Iesniegtos pašvaldību investīciju projektus izvērtēs komisija, kuras sastāvu noteiks Ministru kabinets.


Aizdevumus prioritāri piešķirs tiem projektiem, kuriem ir lielākais valsts budžeta aizdevuma īpatsvars, ko plāno izmantot 2020.gadā, no visa pieprasītā aizdevuma apmēra. Šim apjomam jābūt vismaz 30% apmērā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/46939

25. maijā, 20:14, Ķeguma novada jaunumi
Leta

Jaunākie komentāri

Edgars • 31. maijā, 07:39
Andriv- vai tik pats neesi Kristaps
Andris • 30. maijā, 15:44
Kristaps nepavilka džagu sulaiņa amatu, bija jāaiziet. Ar robčiku nekādi nevarēja mēroties, tas bija sulaiņa etalons.
->?? • 30. maijā, 07:06
Ķegumā nav, visdrīzāk dzīvo bezkaunīgi Tomsones kundzes vīra mājā aiz Tomes.. Savas naudas nav laikam, lai vismaz, izīrēt dzīvokli.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet