Atgriezties pie raksta

Jaunā Ogres novada administratīvās struktūras projekta izstrādei Ķeguma novadā novirza 3403 eiro

Jaunā Ogres novada administratīvās struktūras projekta izstrādei Ķeguma novada pašvaldības piešķirs 3403 eiro, lēmusi novada dome.

Domnieki lēmuši deleģēt domes priekšsēdētāju Raivi Ūzulu (Vidzemes partija) vai viņa prombūtnes gadījumā - deputātu un bijušo domes priekšsēdētāju Robertu Ozolu (LZP), pārstāvēt pašvaldību pārrunās ar vietvarām, kuras ieinteresētas sadarboties administratīvi teritoriālās reformas gaitā, tai skaitā, paredzētā jaunveidojamā Ogres novada administratīvās struktūras projekta izstrādē un sadarbības līguma noslēgšanā. 


Gadījumā, ja viena vai vairākas pašvaldības ir ieinteresētas sadarboties, plānots noslēgt sadarbības līgumu par jaunā Ogres novada administratīvās struktūras projekta izstrādi.


Sadarbības līguma izpildes nodrošināšanai nolemts piešķirt kopsummā 3403 eiro - 2020.gadā 1952 eiro, bet nākamgad - 1415 eiro. 


Jau vēstīts, ka Ķeguma, Lielvārdes un Ogres novadu vadība sākusi pārrunāt topošā Ogres novada pašvaldības struktūru, lai arī Ikšķiles novada vadība piedāvājumam neatsaucās.


Ūzuls iepriekš informēja, ka pašvaldības sākušas strādāt, lai izveidotu jaunu novada struktūru, salāgotu plānošanas dokumentus. Lai arī nav zināms, kāds būs jaunā novada domes deputātu sastāvs, iedzīvotājiem jāzina, kādus pakalpojumus iedzīvotāji varēs saņemt pēc administratīvi teritoriālās reformas beigām, uzsvēra domes priekšsēdētājs.


Savukārt Ogres novada pašvaldība informē, ka sadarboties aicināts arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (V), taču viņš piedāvājumam neatsaucās.


Domju priekšsēdētāji vienojās, ka darbam jaunajā novadā jāsāk gatavoties jau laikus un jau tagad ir jāsāk strādāt pie jaunās pašvaldības struktūras un darbības modeļa konceptuālas izveides, lai pēc pašvaldību vēlēšanām, kas paredzētas nākamgad jūnija pirmajā sestdienā, operatīvi varētu sākt strādāt, lieki netērējot laiku neproduktīvām diskusijām.


Panākta arī vienošanās, ka procesa koordinēšana jāuztic valsts pārvaldes lietas un pašvaldības darbu zinošam speciālistam, un pēc Lielvārdes novada domes priekšsēdētājas Santas Ločmeles (LZS) ierosinājuma šie pienākumi uzticēti Jurim Saratovam, kurš pašvaldību vēlēšanās ievēlēts Ikšķiles novada domē kopā ar Trapiņu no "Vienotības" saraksta. Saratovam ir pieredze pašvaldības vadības, izglītības un sociālās jomas vadībā pašvaldībā, kā arī darba pieredze valsts pārvaldes struktūrās.


Domju vadītāji uzsver, ka galvenais ir kvalitatīvu pašvaldības pakalpojumu nodrošināšana, to uzlabošana un paplašināšana visā jaunajā novadā - tā, lai visos novadu veidojošajos pagastos un pilsētās iedzīvotāji justu pozitīvas pārmaiņas, lai saglabātos katras apdzīvotās vietas identitāte. Koordinatora pienākums būs kopā ar pašvaldību speciālistiem izvērtēt esošo situāciju katrā no pašreizējiem novadiem un izstrādāt topošās pašvaldības pārvaldes struktūru un pašvaldības pakalpojumu nodrošināšanas modeli. Notiks arī konsultācijas ar pagastu un pilsētu iedzīvotājiem.


Administratīvi teritoriālā reforma paredz apvienot Lielvārdes, Ogres, Ikšķiles un Ķeguma novadus, izveidojot Ogres novada apvienoto administratīvo teritoriju. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/47169

23. jūnijā, 10:40, Ķeguma novada jaunumi
Leta

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet