Atgriezties pie raksta

Ķegumā aizvadīti Līgo priekšvakara pasākumi

22.jūnija pēcpusdiena Ķegumā iesākās ar "Zāļu tirdziņu", kas šogad bija neierastāks kā parasti – tirgotāji bija gan tirgus laukumā, gan aiz Ķeguma Tautas nama.

Pirmssvētku tirdziņā varēja iegādāties skaistus māla veidojumus, dažādus kārumus, ziedu vainagus, pārtikas preces, atvēsinošus saldējumus, apbrīnojumus roku darinājumus un daudz, daudz ko citu.


Vēlā vakarā Ķeguma parkā tika demonstrēta filma "Limuzīns Jāņu nakts krāsā". Skatītāji varēja ērti iekārtoties uz siena ķīpām un līdz vēlai nakts stundai skatīties latviešu kino filmu. Īsi pirms filmas tika demonstrēts vasaras saulgriežu apsveikumus, kurā piedalījās Ķeguma jauktais koris "Lins".


Vasaras saulgrieži Rembatē


21.jūnijā kopā ar meistariem un tradīciju zinātājiem tika sagaidīti vasaras saulgrieži Rembatē.


Pēcpusdiena iesākās ar pastalu meistarklasi, kurā vairākas dāmas izgatavoja sev jaunas pastalas visdažādākajās krāsās. Meistarklases vadītāja Baiba Rožkalna stāstīja par pastalu gatavošanu, mācīja tehniku kā pareizi tās gatavot un palīdzēja katrai dāmai izgatavot tieši viņas pastalu pāri.


Oskars Dūdens un Raivis Driksna rembatiešiem stāstīja par savu hobiju un aizraušanos – kvasa un alus darināšanu. Izrādās, ka šos dzērienus pagatavot var ikviens no visdažādākajām izejvielām – ogām, graudiem, augļiem utt. Lekcijas noslēgumā varēja baudīt arī dažādu kvasa veidu dzērienus, kas bija piemēroti ikvienai gaumei.


Par mājas siera gatavošanu svētkiem stāstīja Olga Muzikante, kura pati 21.jūnija rītā bija sasējusi vairākus sierus, lai lekciju apmeklētāji varētu nodegustēt atšķirīgās siera nianses. Bija pat izgatavots saldais siers ar kanēli un žāvētiem augļiem. Saimnieces uzdeva daudz jautājumus par siera tīšanas tehniku un nepieciešamajām izejvielām.


Dienas noslēgumā Iveta un Ilmārs Zemnieki stāstīja par pirtsslotām, par kokiem kurus izmantot slotu gatavošanā un par niansēm, kas nepieciešamas, lai pagatavotu pirts slotiņu. Vakarā Ilmārs Zemnieks mācīja gatavot uguns lāpas mājas apstākļos. Šajās meistarklasēs visi varēja darboties paši un apgūt zināšanas uzreiz praksē.


Birzgales pagastā pie tautas nama 23.jūnijā noritēja Līgo ieskandināšana.


No paša rīta iedzīvotājus ar muzikālu sveicienu modināja: šoferītis -  Aldis, akardeonists – Dzintaronkuls un dāmas tautas tērpos, par pasākumu norisi vēsta Birzgales Tautas nama vadītāja Mudīte Janovska-Spriņģe.


Pasākuma rītā ar pašas gatavotu sieru laipni cienāja gan lielus, gan mazus Birzgales pagasta pārvaldes vadītāja Solvita Pikaļeva.


Tirgus laukumā noritēja mazs tirdziņš, kur ar savu vietējo produkciju lutināja mūsu pašu pagasta iedzīvotāji un ciemiņi.


Savukārt mazie apmeklētāji varēja darboties radošajā darbnīcā.


Pasākuma izskaņā mūsu acis un ausis priecēja deju kolektīvu ‘’Visma” un ‘’Dīvas” meitenes, kā arī  Laura Tabure, kura iedzīvotājus sveica ar Līgo dziesmām.


Liels paldies: Aldai un Guntaram Ziediem, Solvitai Pikaļevai, Evitai un Laurai Taburēm, deju kolektīva „Vismas” un „Dīvas ”dāmām un visiem, visiem, kuri Līgo rītā bija ar mums.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/47179

25. jūnijā, 16:35, Ķeguma novada jaunumi
kegumanovads.lv

Jaunākie komentāri

Es • 28. jūnijā, 12:33
Lina apsveikumu nesapratu. Biju uz tirdziņu nu tā. Kopsummā murgs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet