Atgriezties pie raksta

Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas 12.klase dodas lielajā dzīvē Foto

Ķeguma Tautas namā 10.jūlijā izlaidumu svinēja Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas 12.klases absolventi, viņu pedagogi un vecāki.

"Cilvēka dzīves skrējiens ir straujš, līkumiem un pārsteigumiem pilns, kā brauciens ar motociklu, tomēr ved uz mērķi. Nemanot paskrējuši ceļa stabi, aiz muguras pamatskola  un arī vidusskola. Klāt laiks, kad atkal jādodas tālāk," tā atzīst absolventi.


Šajā nozīmīgajā dzīves brīdī absolventus sveica Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas direktors Vladimirs Samohins. "Šis gads mums visiem – pašvaldībai, skolai, 12.klašu absolventiem – bija bagāts ar pārbaudījumiem, tostarp notika skolas akreditācija, kurā gan skolai, gan man pašam bija labs novērtējums," sacīja V.Samohins. "Vai mēs sasniedzām visus mērķus, ko izvirzījām? Laikam jau nē. Mums vēl ir kur tiekties. Jums arī vēl ir kur tiekties. Neapstājieties pie problēmām, kas gadīsies jūsu ceļā. Dzīvē dažkārt ir daudz un negaidītu problēmu, un būtu taču patīkami, ja tām visām būtu pozitīvs risinājums. Skumjākais, ja cilvēks pats ir problēma, nespēj atrisināt pats savas problēmas un novirza tās citiem. Es ceru, ka jums tā nebūs un jūs spēsit tikt galā ar visām problēmām. Lai jums izdodas!"


Arī Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls atzina, ka pēdējais posms pirms eksāmeniem un izlaiduma bija visai saspringts, taču tas veiksmīgi pārvarēts: "Noteikti, tas ir liels jūsu nopelns, bet jums bija arī daudz labu palīgu – vecāki, skolotāji, skolas vadība. Un arī es šodien vēlos teikt paldies par to, ka mēs kopā spējām atrisināt saspringto situāciju. Lai jums veicas nākotnē, sasniedzot daudzas virsotnes, pārvarot izaicinājumus!. Galvenais, esiet mērķtiecīgi un ticiet sev, tad mērķi tiks sasniegti!"


Vairāki Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas absolventi par uzvarām mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos saņēma Ķeguma novada pašvaldības naudas balvas. 


Arī šogad Latvijas vidējās izglītības iestādēm bija iespēja izvirzīt vienu šā mācību gada absolventu Latvijas Simtgades stipendijas saņemšanai. Stipendiju piešķir par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.


Ķeguma Komernozvirziena vidusskolā Latvijas simtgades stipendiātes gods piešķirts Elīnai Greinei, kura šajā skolā mācās kopš 2008.gada. Jau mācoties pamatskolas klasēs, īpaši vidusskolas posmā, uzrādījusi teicamus mācību sasniegumus, visos  mācību priekšmetos ar katru gadu paaugstinot vidējo vērtējumu. Absolvējot 12.klasi, Elīnas Greines sekmju vidējas vērtējums bija 8,88 balles, kas ļāva iekļūt skolas TOP 30 skolēnu sarakstā.


Absolventiem par mācību laiku Ķeguma Komercnovirziena vidusskolā atgādinās klases foto albums un lietussargs ar skolas logo, kas sargās ne tikai no lietus, bet kalpos arī kā skolas atpazīstamības zīme.


Katram absolventam kāds no pedagogiem bija ierunājis tikai viņam veltītu sveicienu un laba vēlējumus.


Savukārt absolventi pateicās vecākiem, skolas darbiniekiem un, protams, pedagogiem, kuri viņiem palīdzējuši nokļūt līdz izlaidumam. Īpašus sveicienus un pateicības vārdus no 12.klases absolventiem saņēma direktora vietniece Ilze Krastiņa un klases audzinātāja Anna Paltere. Zinot, ka klases audzinātājas aizraušanās ir braucieni ar motociklu, absolventi, rūpējoties par viņas drošību, dāvināja ķiveri, kas pasargātu ātros ceļa posmos un asos līkumos.


"To lielāko dāvanu jūs esat saņēmuši jau pirms daudziem gadiem – tā ir dzīve. Ko jūs ar šo dāvanu darīsit, tā ir jūsu izvēle. Jā, ceļi aicina, bet pa tiem jāiet pašiem. Ar durvīm ir tā – citas ir atvērtas, citas vienmēr ir ciet, būs jākāpj pa logu, bet vēl pa kādām vispār labāk neiet iekšā. Izmantojiet iespējas, kas jums tiek dotas. Skolā šo iespēju bija ļoti daudz. Es ceru, ka jūs savu dzīvi neizniekosit, bet zināsit, ko ar to darīt," savējiem vēlēja klases audzinātāja.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/47327

12. jūlijā, 11:31, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ilze • 17. jūlijā, 13:54
Jā,džagulēnam šlipse nepiestāv,ir mācijies sliktā skolā,no vecā džagas nav ko mācīties!!!
jurka • 14. jūlijā, 21:38
Viduvējs pasākums....
abečnieks • 14. jūlijā, 14:18
Izstās ka džagulens ar tur ņem dalību nostaļģiskās atmiņās kā pats reiz beidza skolu ar visai knapām atzīmēm.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet