Atgriezties pie raksta

Ziedu dāvana pašu rokām top Birzgalē

Visplašāk svinētie svētki Latvijā ilgst no Vasaras saulstāvju punkta līdz Pērkona (Pētera) dienai, bet ar to jau vasaras rituāli un godi nebeidzas, un teju visos kā pavadonis klātesošs ir vainags – rīta un veseluma simbols.

Pie Līgas Reiteres ārdurvīm vainags karājas cauru gadu, atvērdams durvis uz zāļu sievas dzīvesvietu. Par to viņa mums stāsta 9. Jūlija pievakrē, Birzgalē, Rūķu parkā, liekot 17 radošām, zinātkārām sievietēm  aizdomāties par vārdu un simbolu nozīmi.


Nodarbībās "Ziedu dāvana pašu rokā", iemācījāmies, kā sapīt stingru, košu trejdeviņu vainagu, laimes slotiņu, ziedu pušķus. Kāds vainags – tāda valkātāja. Vainags rāda, kādu attieksmi valkātāja pauž un ko sagaida attiecībā pret sevi, uzskata Līga. "Ir tādi raganu vainagi – tikai no garsmilgām, garzālēm, lielām šķipsnām, asimetriski, izspūruši, mežonīgi. Tādu vainagu uzliekot, uzreiz var jaust – nenāc par tuvu!". Uzzinājām par vainagu nozīmi, to valkāšanu un godu. Pinot vainagus, taisot ziedu pušķus izdziedājām dažādas dziesmas, bet noslēgumā katrs vainags tika izdancināts dažādās rotaļās.


Noslēdzoties nodarbībām, pasākuma dalībnieces bija tik atvērtas, ka nolēma tikties vēlreiz 22.-23. augustā, 2 dienu Saules nometnē, kas notiks Birzgalē, "Srautniekos". Nodarbības notika sadarbībā ar biedrībai JADARA ar Ķeguma novada pašvaldību.


Rita Reinsone,Biedrība JADARA

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/47505

2. augustā, 10:45, Ķeguma novada jaunumi
kegumanovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet