Atgriezties pie raksta

Ieskats Jāzepa Osmaņa grāmatiņas "Mani mīļie" atklāšanas svētkos

26. septembrī skaistā, saulainā sestdienas pēcpusdienā, Ķeguma Tautas namā pulcējās tuvāki un tālāki viesi uz grāmatas atklāšanas svētkiem.

Patiesi vārdi un atmiņas. Mīlestība pret saviem darbiem un mīļajiem.


"Mani mīļie" šāds nosaukums ir jaunajai Jāzepa Osmaņa grāmatiņai.


Grāmatiņas ievadvārdos ir rakstīts: "To mīlestību, kuru viņš saņēma no mātes, rakstnieks vēlāk ieguldīja savos bērnos un mazbērnos, un caur dzeju tā turpina plūst uz bērniem daudzās Latvijas ģimenēs. Mēs aizvien vēlamies ieskatīties viņa sirsnīgajos, ar humora cauraustajos darbos. Šī grāmata stāstīs par mūsu mīļajiem ar kuriem mostamies, pavadām laiku, ar kuriem saistīta mūsu ikdiena. Grāmatiņā var iepazīties ar dzejnieka uzticamo pavadoni – brūno taksi Rūdi. Starp dzejas rindām ieritinājusies arī baltā kaķenīte Mikija. Šajā grāmatiņā tā sagadījies, ka kopā ir visi mūsu mīļie."


Pateicoties dzejnieka mazmeitas Uvas saglabātajam video, kurā abi sarunājas un dalās atmiņās, klātesošajiem pasākumā bija lieliska iespēja redzēt un dzirdēt Jāzepu Osmani. 


Dzejniece Lija Brīdaka ar klātesošajiem dalījās savās atmiņās par rakstnieku un dzejnieku, un veltīja dzejoli  Jāzepam  Osmanim,  kuru nodeva Ķeguma novada muzeja pārvaldībā.


Pasākumā  vēl ciemojās Liepājas kultūras un mākslas centra bērnu teātris,  režisore Vita Pētersone, un  Katlakalna Tautas nama bērnu vokālais ansamblis "Lai skan",  vadītāja Kristīne Jeronoviča.  Bērnu teātrim  bija savs veltījums dzejā mīļajam dzejniekam, bet vokālais ansamblis Ķeguma Tautas namu pieskandināja ar dziesmām, kuru vārdu autors arī ir Jāzeps Osmanis.


Pasākuma noslēgumā pateicības vārdus visiem par sadarbību, gandarījumu par ieguldīto darbu un prieku par jauno grāmatiņu izteica Jāzepa Osmaņa meita Aija Osmane.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/48081

1. oktobrī, 21:33, Ķeguma novada jaunumi
kegumanovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet