Atgriezties pie raksta

Desmitie Bībeles svētki Ogrē

No 16.līdz 24.augustam Ogres pilsētas centrā jau desmito reizi notiks Bībeles svētki, kuri tiek rīkoti par godu Bībelei - vispopulārākajai grāmatai pasaulē.

Šo svētku mērķis ir atgādināt par šīs Grāmatas unikalitāti un iepazīstināt ar Bībeles galveno vēsti, kas ietekmējusi cilvēces kultūras attīstību.
 
Šogad aprit arī 325 gadi kopš Bībele iztulkota latviešu valodā. Tāpēc šoreiz, jubilejas gadā, būs daudz  jaunu aktivitāšu.
 
Svētki sāksies 16.augustā ar "Dienu ģimenei", uz kuru gaidīti visu vecumu cilvēki. Būs dažādas aktivitātes - piepūšamās atrakcijas bez maksas, "Trušu karaliste", lielās galda spēles, dažādi konkursi ģimenēm u.c. Varēs klausīties operdziedātājas Olgas Barišmanes uzstāšanos, koncertu jauniešiem un skatīties ģimenes filmu "Ugunsdrošs".
 
Svētdien, 17.augustā pl.13, skvērā pilsētas iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties kopīgā ekumēniskā dievkalpojumā, lai aizlūgtu par Ogri un tās labklājību.
 
No pirmdienas līdz ceturtdienai pilsētas skvērā būs dzirdami Bībeles lasījumi, vakaros no pl.19 - dažādu kristīgo draudžu veidotās programmas. Ceturtdienas vakarā klātesošie varēs uzdot jautājumus par jebkuru tēmu dažādu konfesiju garīdzniekiem „Sarunu šovā ar mācītājiem”.
 
Sākot ar pirmdienu notiks trīs dienu zinātniskā konference "Bībele, kultūra un sabiedrība", kurā dažādu konfesiju teologi un mākslas nozaru speciālisti caur lekcijām runās par Bībeles nozīmi un ietekmi uz mūsu kultūru. Šīs konferences ietvaros Ogres mākslas skolā tiks atklāta arī mākslinieku grupas izstāde "Piepildījums", kurā būs apskatāmi darbi par sakrālu tēmu.
 
Svētku laikā vairākās vietās pilsētā notiks arī pasākumi bērniem ar nosaukumu 'Parole 3:16". Šī būs piecu dienu dinamiska Bībeles kluba programma ar dziesmām, tematiskām spēlēm un Bībeles stāstiem, kas caur krāsām atklās galveno Bībeles vēsti. Savukārt jauniešiem būs iespēja piedalīties basketbola konkursos, dzirdēt jauniešu muzikālo grupu koncertus un diskutēt par jauniešu attiecībām ar atraktīviem lektoriem.
 
Pirmo reizi Bībeles svētkos notiks arī seminārs uzņēmējiem "Bībele un bizness", kurā klātesošie uzzinās, kā veidot uzņēmējdarbību saskaņā ar bibliskajiem principiem.
 
Svētku noslēguma koncerts "Pateicība Dievam, dāvana pilsētai" kopā ar komponistu Ēriku Ešenvaldu un 8.Pasaules koru olimpiādes laureātiem - vokālo ansambli "Anima Solla", kori "Ogre" un Ogres jauniešu kori - būs brīnišķīga izskaņa kā pateicība Dievam Bībeles svētku desmitajā jubilejas gadā un arī dāvana Ogrei pilsētas svētku noslēguma dienā.
 
Viens no izcilākajiem zinātniekiem fiziķis Roberts Boils ir teicis: "Salīdzinot ar Svētiem Rakstiem, visas cilvēku grāmatas, pat vislabākās, ir tikai planētas, kas savu gaismu un spožumu saņem no saules."
 
Ikviens Ogres pilsētas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties desmitajos Bībeles svētkos, lai plašāk iepazītu šo pirmo iespiesto, visvairāk tulkoto un izdoto grāmatu pasaulē – Bībeli.
 
Svētkus organizē Latvijas Evaņģēliskā Alianse (LEA) un tajos tiek pārstāvētas visu deviņu Ogres pilsētā darbojošos kristīgo draudžu konfesijas.
 
Bībeles svētku organizatoru vārdā – Dainis Pandars
 
Pielikumā: Bībeles svētku programma

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/29191

2014. gada 6. augustā, 08:49, Kristīgās ziņas
wwww.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Izglitotais • 2014. gada 26. augustā, 13:35
Koncerts bija super - Dvēseles dziesma, Svētī debesīs šo zemi... un animasol arī.... uh un jā Dievam par godu un cilvēkiem par prieku, profesionāli, labs pasākums. Koru olimpiādes zelta diplomi dziedāja...
Anna • 2014. gada 26. augustā, 08:33
Paldies par brīnišķīgajiem svētkiem!Lielisks un neuzbāzīgs pamudinājums domāt un izglītoties, lai kļūtu labāki, iecietīgāki un mīlošāki pret līdzcilvēkiem.
ruta • 2014. gada 21. augustā, 08:36
Paldies

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet