Atgriezties pie raksta

Jubilejas Bībeles svētki noslēgušies ar Ērika Ešenvalda koncertu Foto

Ar pazīstamā komponista Ērika Ešenvalda piedalīšanos un 8. Pasaules koru olimpiādes laureātiem – vokālo ansambli "Anima Solla", kori "Ogre" un Ogres jauniešu kori ir izskanējis garīgās mūzikas koncerts "Pateicība Dievam, dāvana pilsētai".

Desmito Bībeles svētku noslēdzošais koncerts Ogres Sv. Meinarda katoļu baznīcā pulcēja ap 500 lielu apmeklētāju skaitu. Drīzumā šo koncertu varēs noskatīties arī OTV televīzijas kanālā.


Koncertā izskanēja piecpadsmit skaņdarbi, no kā septiņas dziesmas bija Ērika Ešenvalda komponētas, tai skaitā, Vispārējos XXV Latviešu Dziesmu svētkos izskanējusī „Dvēseles dziesma” un 8. Pasaules koru olimpiādes himna „My Song”, ko dziedāja Ogres jauniešu koris. Vokālais ansamblis „Anima Solla” nodziedāja trīs komponista sarakstītās sakrālās mūzikas dziesmas latīņu valodā, bet dziesmas „Kas Viņš?” un „Aicinājums” varēja dzirdēt Ogres jauniešu un apvienoto draudžu kora izpildījumā. Solistu Marlēnas Keines un Jāņa Kurševa izpildītie solo piešķīra dziesmām īpaši skaistu noskaņu.


Koris „Ogre” diriģenta Jāņa Zirņa vadībā izpildīja Pētera Vaska „Golgātas krusts” un Lūcijas Garūtas „Lūgšana”, savukārt kora dalībnieces un dririģents ogrēnietes Agnetas Krilovas dziesmu „Dieva asarā” veltīja savam nesen ASV mūžībā aizgājušajam brālēnam Jurim Zirnim.


„Šogad aprit 325 gadi kopš visvairāk izdotā, visvērtīgākā, bet tai pat laikā visvairāk nicinātā un vajātā grāmata pasaulē – Bībele – iztulkota latviešu valodā. Mūsu valoda ir starp pirmajām 50 no vairāk kā 2000 valodu, kurās Bībele ir iztulkota”, ar šādiem vārdiem desmito Bībeles svētku noslēguma koncertu iesāka tā vadītājs Kristaps Tālbergs. 


„Man Bībele ir ceļa karte, kas mani dzīvē pavada jau kopš bērnības”, tā uz K.Tālberga uzdoto jautājumu par Bībeles nozīmi tavā dzīvē atbildēja komponists Ē.Ešenvalds. 


„Paldies komponistam Ērikam Ešenvaldam, visiem Ogres koriem, kā arī organizatoriem par brīnišķīgo koncertu,” pateicības vārdus noslēgumā teica Ogres novada kultūras darba koordinatore Anita Ausjuka.


Šogad Bībeles svētki norisinājās deviņas dienas no 16.-24.augustam, kuru laikā notika daudzas un dažādas aktivitātes ar mērķi parādīt Bībeles nozīmi mūsu sabiedrībā un iepazīstināt ar tās saturu.


Gaidīts notikums bija  zinātniskā konference, kurā gan teoloģijas, gan mākslas zinātnieki atklāja Bībeles ietekmi uz mūsdienu kultūru un sabiedrību. Tajā lektori viennozīmīgi uzsvēra, ka Bībeli nav iespējams nodalīt no mūsdienu sabiedrības procesiem, jo,  piemēram,  zinātne, cilvēktiesības, jurisprudence, demokrātiskā valsts sistēma ir veidojušās, pateicoties tieši Bībelei. Šīs lekcijas jau drīzumā varēs noskatīties visi interesenti interneta vietnē: draugiem.lv/bibelessvetkiogre.


„Mēs dzīvojam Bībeles radītā, veidotā un ietekmētā kultūrā, kuras attīstība bez šīs grāmatas nav iedomājama, jo pat mūzika, māksla un arhitektūra būtu daudz ko zaudējusi, ja mūsu rietumu kultūrā nebūtu ienākusi Bībele,” pēc aizvadītās konferences „Bībele, kultūra un sabiedrība” secina tās organizators Dainis Pandars. 


Bībeles svētkos katrs varēja atrast kādu savām interesēm atbilstošu pasākumu. Bērniem tas bija piecdienu klubs “Parole 3:16” ar Bībeles galveno vēsti, kuras atslēga meklējama Jāņa evaņģēlijā 3:16.


„Bībeles svētki Ogrē jau desmito gadu vieno visu konfesiju draudzes, un mēs uzskatām, ka ticīgo cilvēku vienotība un lūgšanas par pilsētu var atnest tās iedzīvotājiem garīgu svētību un labklājību, kādu var piešķirt tikai Dievs, kurš radījis Debesis un Zemi,” par svētku norisi un nozīmi pilsētā izsakās viens no Bībeles svētku organizatoriem Vadims Kovalevs, Latvijas Evaņģēliskās Alianses eksprezidents.


Bībeles svētkus Ogrē organizē Latvijas Evaņģēliskā Alianse sadarbībā ar vietējām kristīgajām draudzēm. Vairāk informācijas par aizvadītajiem svētkiem varēs atrast interneta vietnē: draugiem.lv/bibelessvetkiogre.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/29436

2014. gada 28. augustā, 15:46, Kristīgās ziņas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

zika • 2014. gada 2. septembrī, 08:58
Atnāc un uzzini.
un • 2014. gada 28. augustā, 21:24
kapēc tika sists krustā jēzus un kapēc kopš tiem laikiem nekas nav mainījies?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet