Atgriezties pie raksta

Advente - pārdomu un gaidīšanas laiks

Šodien sākas Advente, kas ir Ziemsvētku gaidīšanas laiks, kā arī Advente ir Liturģiskā gada sākums. Advente  saistās ar gavēni, mieru, klusumu un pārdomām.

Šoreiz Advente sākas 30. novembrī, kad tiek svinēti Andri, Andreji un Andrievi, tādēļ Ogres Sv.Meinarda Romas Katoļu baznīcas priesteri Andreju Trapučku  aicinājām  uz sarunu par lietām, kas ir bijušas būtiskas no Baznīcas viedokļa iepriekšējā gadā, un lai pārrunātu nākotnes vīziju, kas  svarīgi nākamajā gadā.


Luterāņu Baznīca šajā gadā ir bijusi  aktīva paužot viedokli par notiekošo sabiedrībā un varas gaiteņos. Kā piemērus varam minēt  Satversmes preambulas juridisko nepieciešamību, kā arī par aicinājumu ģimenēm sakārtot attiecību juridisko statusu, tādējādi stiprinot  ģimeni.


- Vai jūs uzskatāt, ka baznīca, publiski paužot viedokli, iejaucas valsts lietās?
- Baznīcas pārstāvju viedoklis par  preambulu gan neliecina par ietekmi un iejaukšanos valsts lietās. Eiropas kultūra jau kopš gadsimtiem vienkārši sakņojas kristīgajās vērtībās.


- Jebkuram kristietim vai tas būtu Katolis vai Luterānis ir svarīga tikumība. Šobrīd tikumībai mēs saņemam lielus uzbrukumus, ar homoseksuāļu vēlmi legalizēt laulības. Vai no kristiešu puses pietiek ar stingru nostāju?
- Kristietība tāpat kā Jēzus rūpējas pirmkārt par dvēseli, t.i.,  personības glabāšanu mūžīgai dzīvei. Attiecībā uz homoseksuāļiem Jēzus ir pateicis, ka tādi diemžēl debesu valstību neiemantos.


- Kā Jūs ieteiktu cilvēkiem reaģēt uz 2015. gada praidu Latvijā, un kā izturēties praida laikā?
- Ieteiktu ignorēt, nepievērst uzmanību. Tā ir viņu privātā lieta. Valstij nevajadzētu ļaut homoseksuālistiem publiski manifestēties un uzspiest savus privātos uzskatus pārējai, citādi domājošai sabiedrībai.  It sevišķi tas attiecas uz izglītības sistēmu mazgadīgajiem, jo tā jau ir vardarbība un cilvēktiesību pārkāpums. Ja šiem cilvēkiem  ļaut  praktizēt savu dzīves stilu, tad  tas, lai notiek viņu privātajā teritorijā. Mums ir likums, ka Baznīca ir šķirta no valsts. Būtu labs arī  likums, ka arī  geju ideoloģija ir šķirta no valsts.


- Cik nozīmīga Jūsuprāt ir mediju vides ietekme uz iedzīvotājiem saistībā ar šiem jautājumiem un vai baznīcas viedoklis tiek objektīvi atspoguļots?
- Mediju vides ietekme ir ļoti liela. Būtu labi, ja jebkurā mediju kanālā kristiešiem piedāvātu vairāk publicitātes iespēju. Kā arī ja tas tiek dots, tad ne vienmēr mūsu viedokli atspoguļo korekti. Manuprāt, masu mediji kautrējas atspoguļot, informēt par  Baznīcas viedokli.


- Advente ir Baznīcas gada sākums, ko Jūs uzskatāt par prioritāti šajā gadā savā draudzē?
- Prioritāte vienmēr ir satikties ar cilvēkiem un būt cilvēku rīcībā. Uzklausīt viņu vajadzības, saprast un palīdzēt risināt  sasāpējušus jautājumus. Mums vakar bija sāpīgs notikums - bēres, kur vīrietis dzīvi beidza  pašnāvībā. Ja ir sāpoša  sirds, tad vajadzētu atnākt uz baznīcu un priesteris palīdzēs saskatīt dzīves vērtību.


- Kāds ir adventes aicinājums?
- Tas ir aicinājums saņemties. Tas ir gaidīšanas laiks.  Advente atspoguļo Pestītāja dzimšanas gaidīšanu. Šajā laikā ir dota iespēja  iepazīt Jēzus dzīves principus, tos  iemīlēt, un tā  kļūt par Jēzus draugu.


- Kam Jūs ieteiktu sabiedrībai pievērst uzmanību šajā adventē?
- Neaizrauties ar izklaidēm.  Būtu labi kaitīgos ieradumus  samazināt, tādējādi parādot Jēzum, ka mēs viņu mīlam. Tāpat uz Ziemsvētkiem jāatceras, ka nav svarīgi cik naudas izteiksmē vērtīgu mantu mēs otram dāvinām, bet svarīgi prast pieņemt Pestītāju, kurš ir Dieva Dāvana mums visiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/30509

2014. gada 30. novembrī, 21:21, Kristīgās ziņas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ks • 2014. gada 1. decembrī, 11:01
dārgais Trapučas kungs, kur tad ir atrodams par tiem homoseksuāļiem, kuri neiemantos debesu valstību. Vai tik nebūs kāds sapnītis nosapņots. Un vēl - ar tumsonību nebūtu jāplātās. Nevajag jau par kristiešiem saukt aprobežotus un liekulīgus ļautiņus, kuri adventei par godu pārstās pīpēt, bet ar janvāri to atkal atsāks. Kaut kas ļoti radniecīgs Pujāta dogmām.
skeptiķe • 2014. gada 1. decembrī, 10:52
Ņo pieredzes varu teikt, ka vismaz Ogres katoļu baznīcā grūtā brīdī cilvēks nav gaidīts. Uz mājas lapā ievietoto tālruni Trapučka nebija sazvanāms. Aizejot uz baznīcu, lai pieteiktu mirušā izvadīšanu un aizlūgumu, prāvests Bojārs tā vietā, lai izteiktu tuviniekiem mierinājuma vārdus vai vismaz klusējot nokārtotu lietas, uzbrūkošā tonī nolasīja audzinošu lekciju, kāpēc tuvinieki nav saukuši pie smagi slimā mācītāju uz mājām un paši gājuši uz dievkalpojumiem. Pret ziedojumu baznīcai itin pieklājīgā apmērā gan nebija iebildumu. Nelaiķa Izvadīšana kapličā arī bija traģikomiska - I.Babris lielāko atvadu vārdu daļu veltīja skaidrojumam, kāpēc baznīcā nepieciešama mācītāju rotācija, izraisot pavadītāju neizpratni.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet