Atgriezties pie raksta

Šonedēļ Ogrē 11. reizi notiks Bībeles svētki Pielikums

No 6.–9.augustam Ogrē vienpadsmito gadu notiks Bībeles svētki, kuri tiek rīkoti par godu vispopulārākajai grāmatai pasaulē – Bībelei.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, Bībeles lasīšana un dažādas aktivitātes norisināsies laukumā pie Ogres Kultūras centra tikai divas dienas – piektdien un sestdien, bet svētku atklāšana – ceturtdien plkst.19 – un noslēgums – svētdien plkst.19.30 – paredzēts Ogres Sv. Meinarda katoļu baznīcā.


"Bībeles Svētki tiek svinēti gan ārzemēs, gan arī Latvijā kā starpkonfesionāls pasākums, kura mērķis ir atgādināt par Bībeles nozīmīgumu mūsu valsts pagātnē, tagadnē un nākotnē. Mēs ticam, ka Bībele spēj apvienot dažādas kultūras un valodas. Mēs vēlamies saliedēt vietējās kristiešu draudzes, lai lūgtu par Latviju, Ogri, tās vadību un iedzīvotājiem, kā arī paplašināt žēlsirdības un labdarības darbu pilsētā," par Bībeles svētku nozīmi stāsta to organizators – Latvijas Evaņģēliskās Alianses eksprezidents un mācītājs Vadims Kovaļovs.


Šogad svētku laikā pilsētas iedzīvotājiem būs iespēja vairāk iepazīties arī ar Ogres draudžu mācītājiem, kuriem varēs gan publiski, gan individuāli uzdod sev interesējošos jautājumus. Piektdien, plkst.19.30 sarunu šovā četri mācītāji atbildēs uz klausītāju jautājumiem, bet sestdien no plkst.11 vairāki garīdznieki būs gatavi iesaistīties spēlē "Domino ar mācītāju", lai spēlējot atbildētu uz privātiem jautājumiem.


Sestdien ir paredzēta "Diena Ģimenei" – no plkst.13 bērni un pieaugušie varēs iesaistīties akcijā "Brīnumu takas", lai atbalstītu Ukrainā kara apstākļos cietušos bērnus, kā arī piedalīties dažāda veida atrakcijās. Vakarā plkst.21 pilsētas iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas noskatīties filmu "Jēzus", kas ir Bībeles satura ekranizējums.


Bībeles svētkos paredzēta arī dažāda veida muzikālā programma, kurā uzstāsies gan bērnu, gan jauniešu ansambļi, operdziedātāja Olga Barišmane, grupa "Dzīvot ir vērts". Svētkus svētdienā noslēgs mūziķa Valda Indrišonoka koncerts katoļu baznīcā, kurā ieeja būs par ziedojumiem.


"Bībeles vēsts jeb evaņģēlijs, kas ik gadu starpkonfesionāli izskan Ogrē, paredzēts garīgās dzīvības iemantošanai, jo cilvēkam ir vajadzīga ne tikai materiālā, bet arī garīgā dzīvība," par gaidāmajiem svētkiem izsakās Ogres Sv. Meinarda katoļu baznīcas priesteris Ivars Babris.


Jāatzīmē, ka portālā "YouTube.com" zem nosaukuma "Bībeles svētki Ogrē" ir iespējams noskatīties pagājušā gada svētkos ierakstītās videolekcijas par Bībeles ietekmi uz mūsdienu sabiedrību, kultūru un likumiem. Tajās savu nozaru akadēmiķi atklāj, ka Eiropas un Latvijas kultūra ir sekmīgi veidojusies pateicoties tieši Bībelē atrodamajām vērtībām. Lekcijas var noskatīties ŠEIT.


Ikviens Ogres pilsētas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties desmitajos Bībeles svētkos, lai plašāk iepazītu šo pirmo iespiesto, visvairāk tulkoto un izdoto grāmatu pasaulē – Bībeli.


Svētkus organizē Latvijas Evaņģēliskā Alianse (LEA) un tajos tiek pārstāvētas visu deviņu Ogres pilsētā darbojošos kristīgo draudžu konfesijas.


Vairāk informācijas par Ogres Bībeles svētkiem var atrast ŠEIT.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/32962

2015. gada 6. augustā, 08:13, Kristīgās ziņas
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet