Atgriezties pie raksta

Ogres Trīsvienības baptistu draudze svin 50 gadu jubileju

Šajā nedēļā Ogres Trīsvienības baptistu baznīcā, Vidus prospektā 15, notiks īpaši, tās piecdesmitajai gadadienai veltīti pasākumi, uz kuriem aicināts ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis.

"Piecdesmit gadu laikā Ogres draudzē ir mainījušies gan draudzes locekļi, gan mācītāji, gan dievkalpojumu norises vieta, taču tās pastāvēšanas mērķis ir palicis tas pats – palīdzēt ikvienam atjaunot attiecības ar Radītāju un būt par svētību Ogres pilsētai. Mēs saprotam, ka tikai Dievs ir Tas, kurš ir spējis draudzi uzturēt un vienot, jo tajā ir cilvēki ar ļoti dažādu dzīves pieredzi, sociālo statusu, izglītību, vecumu un interesēm. Katram no mums ir savs stāsts, kā mēs esam sākuši ticēt Dievam, īpaši ņemot vērā to, ka lielākā daļa no mums nenāk no kristīgām ģimenēm. Aicinu ikvienu interesentu uz mūsu draudzes jubilejas pasākumiem, lai varam kopīgi svinēt šos svētkus!" aicinājumu uz 50 gadu svinībām izsaka Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars.


Par Ogres Trīsvienības baptistu draudzes juridisko sākumu tiek uzskatīts 1966.gads, kad mācītāja Eduarda Strēļa vadībā tika novadīta pirmā pilnsapulce un sastādīts pirmais draudzes locekļu saraksts. Jaundibinātās draudzes nosaukums bija Daugmales Evaņģēliski kristīgo baptistu draudze, taču tās iesākumi meklējami jau agrāk pie ticīgajiem, kuri tikās pa mājām gan Ikšķilē, gan vēlāk arī vēl neappludinātajā Nāves salā. Par draudzes uzplaukuma laiku tiek uzskatīts 1985.gads, kad par mācītāju kļuva Gunārs Lagzdiņš, kura laikā pieauga gan ticīgo skaits, gan arī tika iegūts jaunais nosaukums – Ogres Trīsvienības baptistu draudze.


Ceturtdien, 14.aprīlī, plkst.18.30 – draudzes dzimšanas dienas vakars "Gluži kā toreiz...", kurā būs iespēja iejusties 1966.gada atmosfērā un tā laika draudzes dzīvē.


Svētdien, 17.aprīlī, plkst.11 – draudzes gadasvētku dievkalpojums. Tajā sludinās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virskapelāns un ilggadējais Ogres baptistu draudzes mācītājs Elmārs Pļaviņš. Aicināto viesu vidū arī Ogres novada pašvaldības domes pārstāvji.


Plašāku informāciju par draudzi un tās aktivitātēm iespējams iegūt tās mājaslapā www.otbd.lv.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/35267

2016. gada 13. aprīlī, 13:51, Kristīgās ziņas
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet