Atgriezties pie raksta

Baznīcu naktī kliedē priekšstatus un atrod prieku Foto

Baznīcu naktī, pulksten 21, vienlaicīgi visā Latvijā atskanēja lūgšana "Mūsu Tēvs". Ogres evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāja Modra Īvāna balsij klātesošie pievienoja savas.

Inguna Rubina Ogres evaņģēliski luteriskajā baznīcā otro gadu ir Baznīcu nakts koordinatore. Pasākums kopumā Latvijā ir jauns – pirmā Baznīcu nakts notika pirms trim gadiem – 2014.gadā.


"Mūsu baznīca piedalās otro gadu," stāsta I.Rubina. "Pagājušajā gadā mēs varbūt bijām uzņēmušies par daudz koncertu. Pagājušogad bija trīs, šogad – viens, jo laiks skrien ātrāk nekā mums liekas plānojot. Šogad programmu esam veidojuši brīvāku un iesaistījām vēl vairāk cilvēku. Pagājušajā gadā sapratām, ka par maz mūsu pašu ir viesmīlības kalpošanā."


Šogad Baznīcu nakts pasākumos Ogres evaņģēliski luteriskajā baznīcā iesaistīti apmēram 40 cilvēki.


Uz jautājumu, kādas atziņas Baznīcu nakts apmeklētāji aicināti paņemt līdzi no šī pasākuma – I.Rubina atbild: "To, ka šeit nav bīstami! Šeit ir aicināts jebkurš jebkurā laikā, ne tikai Baznīcu naktī. Viņš ir mīļi gaidīts! Mēs nevienu nemēģinām pārliecināt ar varu, jo katram mums ir savs ceļš visās dzīves jomās. Gribas, lai cilvēki šo ceļu atceras un varbūt, kad sajūt vajadzību atnākt šeit vēlreiz, zina, ka šeit var atnākt, un šeit viņi būs gaidīti.


Baznīcu nakts – tā ir iespēja iepazīt un kaut ko jaunu uzzināt ne tikai par savas konfesijas dievnamu, bet ielūkoties arī tajās baznīcās, kurām ikdienā ejam garām.


Kā pierādījums tam, ka dažādu konfesiju baznīcas kopēju mērķu labā var sadarboties, ir arī drukātās Baznīcu nakts programmas, kur viena puse atvēlēta Ogres evaņģēliski luteriskās baznīcas pasākumiem, otrā atspoguļotas norises Ogres Trīsvienības baptistu draudzē.


Ogres evaņģēliski luteriskā baznīca savus apmeklētājus jau ierasti lutinājusi ar rūpīgi izvēlētu mūzikas dzīvi. Baznīcu nakts Klasiskās mūzikas koncertā klausītāji varēja izbaudīt ērģelnieces Laumas Akmenes, solistes Montas Martinsones un vijolnieka Raimonda Meldera sniegumu.


M.Īvāns Baznīcu nakti vērtē kā svētkus un prieku. "Ļoti daudz cilvēku te rosās. Tie ir mūsu pašu draudzes cilvēki, kas te ir arī ikdienā. Ne tikai svētdienās, arī darba dienās. Tas ir tāds prieks! Mums prieks uzņemt ciemiņus. Bieži vien baznīca – tāpat kā daudzas lietas – ir apvīta ar dažādiem priekšstatiem cilvēkos. Tā var būt laba iespēja arī kaut kādus priekšstatus kliedēt," tā M.Īvāns.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/35848

2016. gada 11. jūnijā, 22:14, Kristīgās ziņas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Howard • 2018. gada 16. maijā, 10:22
Vai jums ir nepieciešams biznesa vai personīgais aizdevums? jā; Sazinieties ar mums tagad pa e-pastu: jerryloans2@gmail.com
A • 2016. gada 12. jūnijā, 21:15
Bija skaisti noformētas telpas. Ogrenet, kāpēc tikai viena bilde?
esme • 2016. gada 12. jūnijā, 21:14
Man patika, ka bērniem bija, ko darīt un redzēt. Un ka jebkurš varēja sasildīties un baudīt izcilas rabarbermaizes un pīrāgus.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet