Atgriezties pie raksta

Ziemassvētki vieno dažādu ticību cilvēkus Foto

Pareizticīgo Ziemassvētkos uz ekumenisko svētbrīdi pie Bētlemes ainas Ogres pilsētas skvērā pulcējās vairāki desmiti ogrēniešu un pilsētas viesu.

Jēzus Kristus dzimšanas aina Ogrē tika izveidota jau otro gadu. Gan pērn, gan arī šogad tur notika Ziemassvētkiem veltīti ekumeniskie svētbrīži, kuros piedalījās dažādu konfesiju pārstāvji.


Pirmoreiz ekumeniskais svētbrīdis notika arī pareizticīgo Ziemassvētkos, ko svin pēc Jūlija Cēzara kalendāra. Šī pasākuma iniciators ir Ogres novada pašvaldības domes deputāts Juris Laizāns: "Mēs visi esam Dieva bērni, un mūs visus, dažādu konfesiju pārstāvjus, kas jau vairākus simtus gadu dzīvo vienā zemē un audzina bērnus, var apvienot mīlestība un ticība. Arī manā ģimenē esam dažādu konfesiju pārstāvji – katoļi un pareizticīgie. Mīlestība uz cilvēkiem, savu pilsētu un valsti, ticība, ka mēs pastāvēsim un attīstīsimies, ļaus saglabāt savu zemi un mieru pasaulē."


Pareizticīgos Ziemassvētkos sveica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Tamane, paužot prieku, ka kopā ir dažādu konfesiju mācītāji un ticīgie, kurus vieno ticība mieram, pašiem sev, savai ģimenei un tuviem cilvēkiem.


Ekumeniskajā svētbrīdī piedalījās Ogres evaņgēliski luteriskās baznīcas mācītājs Modris Īvāns, kurš uzsvēra: "Dievs visos laikos grib dot katram cilvēkam mīlestību, lai mēs spētu cits citu mīlēt. Tas ir augstākais bauslis, lai mēs atrodam spēku viens otru saprast."


Pareizticīgos un visus klātesošos uzrunāja Latvijas Pareizticīgās baznīcas (LPB) pārstāvis, LPB Sinodes loceklis mitroforais virspriesteris Oļegs Peļevins, nododot Kristus piedzimšanas svētkos sveicienus no Latvijas Pareizticīgo baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīta Aleksandra.


"Ziemassvētku brīnums ir cilvēka prātam neaptverams un neizskaidrojams, tāpēc tas jāuztver ar sirdi un jātic tam. Ziemassvētku būtībā slēpjas cilvēka glābšanas noslēpums," sacīja O.Peļevins.


Viesis arī pateicās Ogres novada pašvaldībai par atbalstu Ogres Sv.Nikolaja Brīnumdarītāja pareizticīgo baznīcai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/37632

2017. gada 7. janvārī, 14:32, Kristīgās ziņas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Howard • 2018. gada 16. maijā, 10:20
Vai jums ir nepieciešams biznesa vai personīgais aizdevums? jā; Sazinieties ar mums tagad pa e-pastu: jerryloans2@gmail.com
es no Ogres • 2017. gada 11. janvārī, 16:18
Nezinu man gan liekas forši, ka kkas tāds Ogrē sāk paradīties.
iedzivotājs2 • 2017. gada 9. janvārī, 09:43
lai tikt pie siles nav svarīgi kādā partijā .Pēc vēlēšanām visi vienosies par amatiem .Ja vajadzēs , Tamane arī Saskaņai pakaļu bučos lai tik saglabātu silto vietiņu. Tāpt arī Bartkevičs ar Gaili ,lai paliktu pie siles pieteiksies Helmim par kurpju tīrītājiem un citādi zemosies .Būs brīnumi ko redzēt !

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet