Atgriezties pie raksta

Baznīcu nakts pasākumu programma

Baznīcu nakts ir kļuvusi par ikgadēju garīgās kultūras pasākumu, kas jau ceturto gadu norisinās visā Latvijā, aicinot sabiedrībā nostiprināt kristīgās vērtības un atklāt tās personīgi.

Tas ir laiks, kad Dievnamā ienākt citādi – klausoties mūziku un dzeju, baudot mākslu, piedaloties dažādās aktivitātēs. Šodien no pulksten 17.50 un līdz pat pusnaktij būs atvērtas vairāk nekā 180 baznīcas visā Latvijā, tostarp arī Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadā.


Ogrē Baznīcu nakts īpašās programmas būs Ogres Trīsvienības baptistu draudzē Ogrē, Vidus prospektā 15, un Ogres evaņģēliski luteriskajā baznīcā Brīvības iela 51.


Piedāvā doties pa dzīves izvēļu taku
Ogres Trīsvienības baptistu draudzē pulksten 18 paredzēta Baznīcu nakts atklāšana "Mīli savu tuvāko kā sevi pašu!", ko vadīs mācītājs Dainis Pandars. Vienlaikus tiks atklāta arī Ogres Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde. Baznīcā būs īpašas programmas bērniem, sadraudzības pasākumi ar tuvākajiem, vairāku draudžu muzikāli priekšnesumi, dzeja, reflekcijas un atklātas sarunas pie tējas tases, iespēja ar mācītāju uzspēlēt domino, kā arī uzspēlēt bumbu un panašķoties.


Apmeklētāji aicināti īpašu uzmanību pievērst vides objekta instalācijai – dzīves izvēļu takai. Kā norāda pasākuma organizatori, izdarot savu izvēli, apmeklētājs nonāks Debesīs vai kur citur... Ogrē šāda instalācija būs pirmo reizi.


Pulksten 20.50 Trīsvienības baznīcā sāksies ģimenei veltīts koncerts "Tautas dzīvības dārzi", lai pulksten 21 klātesošie vienotos lūgšanā "Mūsu Tēvs", kas izskanēs vienlaikus visā Latvijā. Ģimenei veltītā koncerta programma veidota sadarbībā ar Ogres novada Kultūras centru. Koncertā piedalīsies ONKC jauktais koris "Ogre", kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas jaunie talanti. Izskanēs arī literāri un Bībeles lasījumi Indras Tilakas priekšnesumā.


Pēc koncerta pulksten 22.06 Baznīcas pagalmā visi aicināti uz sadziedāšanos pie saulrieta ugunskura.


Ogres evaņģēliski luteriskajā baznīcā – seno Bībeļu izstāde
Pulksten 17.50 ar Baznīcas zvana skaņām Baznīcu nakts sāksies arī Ogres evaņģēliski luteriskajā baznīcā Ogrē, Brīvības ielā 51. Uzrunu teiks mācītājs Modris Īvāns, pēc tam radošajā istabā paredzētas aktivitātes lielajiem. Varēs aplūkot izstādi "Senās Bībeles", kā arī piedalīties ātrlasīšanas sacensībās. Pulksten 19 notiks klasiskās mūzikas koncerts "Madrigāls". Tikmēr baznīcas pagalmā notiks radošās aktivitātes bērniem.


Pulksten 20 lūgšana par Latviju, bet pēc tās brīvais laiks apcerei vai baznīcas apskatei. Iespēja izstaigāt baznīcu un uzkāpt tornī.


Pulksten 21 visi vienosies kopīgā lūgšanā "Mūsu Tēvs debesīs", kam sekos klusā lūgšanas pusstunda.


Pulksten 22 notiks slavēšanas vakars kopā ar draudzes slavēšanas grupu. Vakara gaitā varēs noskatīties arī informatīvu video stāstu "Kas ir Reformācija?", būs iespēja uzrakstīt aizlūguma vajadzību vai pateicību, aizdegt lūgšanu svecīti, aprunāties ar draudzes mācītāju, cienāties ar tēju un cepumiem.


Ikšķilē – muzikāla Bznīcu nakts
Baznīcu nakts notiks arī Ikšķiles Sv. Meinarda evaņģēliski luteriskā baznīcā Ikšķilē, Kalēju ielā 1. Arī šeit tā pulksten 17.50 sāksies ar baznīcas zvanu skaņām, mācītāja Dzintara Laukgaiļa uzrunu un ievada lūgšanu. Tūdaļ pēc tam – Ogres mūzikas skolas audzēkņu "Mazo vijolnieku koncerts".


Pulksten 18.30 ekskursija un stāsts par Ikšķiles Sv. Meinarda luterāņu baznīcu. Būs iespēja uzkāpt baznīcas tornī, bērni draudzes namā varēs piedalīties radošajās darbnīcās.


Pulksten 19 ansambļa "Tīnūžu meitenes" koncerts, tad trombonista Rūdolfa Kolberga un vijolnieces Elizabetes Skrebeles koncerts. Turpinājumā lasījumi no Svētajiem rakstiem, tikšanās ar mācītāju un draudzes cilvēkiem pie tējas tases, bet pulksten 21 draudzes ansamblis izpildīs Lūcijas Garūtas "Mūsu Tēvs debesīs", kā arī notiks kopīga lūgšana. Tad paredzēti lasījumi no Svētajiem rakstiem, pulksten 22 vijoļmūzikas koncerts, pulksten 22.40 radošā darbnīca – vēlā vingrošana ar pieturpunktiem.


Pulksten 23 notiks ērģeļmūzikas un korāļu koncerts, bet noslēgumā klusa lūgšana sveču gaismā un dziesma "Saņem gaismu!".


Arī Ķegumā, Lielvārdē un Lēdmanē
Ķeguma novadā Baznīcu nakts pasākumi norisināsies Ķeguma evanģēliski luteriskajā baznīcā Ķegumā, Liepu alejā 3, un tie sāksies ar baznīcas zvanu skaņām. Svētku uzrunu teiks draudzes mācītājs Ingus Dāboliņš. Pulksten 18.20 paredzēta ekskursija pa baznīcu, būs iespēja izstaigāt balkonu un torni. Pulksten 19 – ērģelnieces Māras Sirmās koncerts. Stundu vēlāk – bībeles lasījumi un apcere, tad kopīga lūgšana par Latviju un ģitārmūzikas koncerts "Imanta Kalniņa dziesmas". Vakara gaitā ikvienam būs iespēja uzrakstīt aizlūguma vajadzību vai pateicību, kā arī cienāties ar tēju un cepumiem.


Lielvārdes evaņģēliski luteriskā baznīcā Lielvārdē, Edgara Kauliņa alejā, līdzīgi kā citos Dievnamos, pulksten 17.50 skanēs baznīcu zvani, pēc tam būs mācītāja Ingusa Dāboliņa uzruna. Vēlāk klātesošie gida pavadībā varēs izstaigāt baznīcu. Vakara gaitā paredzēti bībeles lasījumi un apcere, pulksten 20 ērģelnieces Ineses Circinas koncerts, kopīga lūgšana, baznīcas liturģijas skaidrojumi, pulksten 22.30 ģitārmūzikas koncerts, bet noslēgumā – aizlūgums par Baznīcu nakts apmeklētāju vajadzībām un kopīga meditācija sveču gaismā.


Arī Lēdmanes Sv. Apustuļu Pētera un Pāvila katoļu baznīcā "Gaismās" Baznīcu nakts pulksten 17.50 sāksies ar zvanu skaņām. Pulksten 18 dievkalpojumu vadīs priesteris Georgs Ķibulis. Pulksten 18.30 un pulksten 22 paredzēta dokumentālā filma "Vēstures liecības par Lēdmanes Dievnamu". Turpinājumā būs iespēja izstaigāt baznīcu, pulksten 20 noklausīties Tomes dāmu vokālā ansambļa koncertu, tad kopīga lūgšana, pulksten 21.05 Ikšķiles jauktā vokālā ansambļa "Gaudium" koncerts, Tezē lūgšana caur dziesmām kopā ar draudzes mūziķiem, bet noslēgumā – pārdomas un lūgšana sveču gaismā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/38879

2017. gada 2. jūnijā, 14:25, Kristīgās ziņas
Apkopoja Dzintra Dzene, "Ogres Vēstis Visiem"

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet