Atgriezties pie raksta

Baznīcu nakts piedāvā iepazīt sevi Foto

Baznīcu naktī Ogrē sevī dziļāk ieskatīties piedāvāja divi Dievnami: Ogres Trīsvienības baptistu draudzes baznīca un Ogres evaņģēliski luteriskā baznīca.

"Mēs redzam, ka sabiedrībai ir ļoti svarīga komunikācija, un Baznīcu nakts ir viena no vietām, kur var lauzt stereotipus," uzskata Ogres Trīsvienības baptistu draudzes garīdznieks Dainis Pandars. "Mums tas dod iespēju komunicēt ar cilvēkiem, kas – teiksim – uz Dievkalpojumiem nenāk, bet tādā nepiespiestā atmosfērā viņi var atnākt un – mēs vismaz ceram, ka tie stereotipi kaut nedaudz tiek lauzti caur tādu personīgu individuālu iepazīšanos. Cilvēkiem varbūt tas dod nedaudz tādu brīvību saprast, ka te viņiem nenāk sludināt šajā vakarā, te viņiem nenāk stāstīt, kā pareizi jādzīvo."


Baznīcu naktī ir iespēja mācītājam uzdot jautājumu, kas citās dienās varbūt šķistu aplams un vietai nepiemērots. Patiesības noskaidrošanai jau trešo gadu noder spēle – domino ar mācītāju, kad spēles dalībnieks, kurš izdara gājienu, uzdod jautājumu.


Viens no jautājumiem, kāds D.Pandaram domino spēles laikā savulaik uzdots ir: "Kāpēc vispār vajag baznīcu mūsdienās?" Atbilde uz to varētu būt, ka cilvēks vienlaikus ir gan materiāla, gan garīga būtne, tāpēc viņam vajadzīgas gan materiālas, gan garīgas lietas. 


"Ja mēs kādu no šīm sfērām neievērojam, mēs neizdzīvojam daļu no savas dzīves," uzsver garīdznieks, piebilstot, ka baznīca ir domāta garīgu lietu risināšanai.


Ogres Trīsvienības baptistu draudzi raksturo gados jaunu cilvēku īpatsvars. Kā sarunā atklāj Maija Tīkmane un Silvija Elmere, viņu vecuma cilvēku te esot kādi pieci – septiņi. Draudzes dzīve ir ļoti daudzveidīga, piemērota visām vecumu grupām. Piemēram, trešdienās no rīta pulksten 7.00 ir Vīru lūgšana, bet vakarā – pulksten 19.00 – Jauniešu vakars. Sieviešu vakari ir retāk – reizi mēnesī.


Ogres evaņģēliski luteriskā baznīca Baznīcu nakti ieskandināja ar baznīcas zvana skaņām. Iecienīti Dievnamā ir klasiskās mūzikas koncerti. Baznīcu naktī klausītājus priecēja Evijas Martinsones balss, Nataļjas Grigorovičas – Skarbinikas spēlētā vijole un ērģeles Jolantas Barinskas izpildījumā.


Baznīcas pagalmā dažādas radošās aktivitātes sarūpētas bērniem, dažas no kurām izpildāmas tikai pieaugušo klātbūtnē.


Ātrlasīšanas sacensībām vecajā drukā gan vecuma ierobežojumu nav! Te aicināts ikviens, kas spēj ar to tikt galā. Vēl Radošajā istabā ir foto stūrītis, kur sevi var iemūžināt, un te apskatāma arī izstāde "Senās Bībeles", kuras šim pasākumam apskatei atvēlējuši Ogres evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes locekļi.


"Vecākā Bībele ir no 1825.gada," stāsta Indra Vilnīte, iepazīstinot ar izstādes eksponātiem. "Ir iespēja apskatīt altāra Bībeli, kas tiek uzlikta altārī Dievkalpojumos vai svētku reizēs. Ir Dziesmu grāmatas, ļoti senas, 1850.gada izdevumi – samta vākiem, apkaltas."


Katrai Bībelei ir savs stāsts, kā tā ienākusi konkrētā ģimenē. Parasti Bībeles nodotas no paaudzes paaudzē, bet ir arī grāmatas ar skarbākiem piedzīvojumiem. Viens no vērtīgajiem izdevumiem ir atrasts, piemēram, Aizkraukles atkritumu šķirotavā, kur tas bijis izsviests. Nu Bībele atkal ir goda vietā!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/38887

2017. gada 3. jūnijā, 09:51, Kristīgās ziņas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Howard • 2018. gada 16. maijā, 10:19
Vai jums ir nepieciešams biznesa vai personīgais aizdevums? jā; Sazinieties ar mums tagad pa e-pastu: jerryloans2@gmail.com
zika • 2017. gada 5. jūnijā, 10:01
Katoļi guļ katru gadu. Viņiem tāpat labi.
Ieva • 2017. gada 5. jūnijā, 09:29
Ļoti patika Bībeļu izstāde luterāņu baznīcā. Tā vispār ir viesmīlīga baznīca. A ko katoļi šogad gulēja?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet