Atgriezties pie raksta

Ogrē ar svētbrīdi aizsāk svinēt pareizticīgo Ziemassvētkus Foto

Sestdien pie Bētlemes ainas Ogres pilsētas skvērā iepretim Ogres novada pašvaldības administrācijas ēkai ogrēnieši pulcējās uz pareizticīgo Ziemassvētku svētbrīdi.

Svētbrīdi vadīja Latvijas Pareizticīgās baznīcas virspriesteris Oļegs Peļevins, piedaloties Ogres Svētā Nikolaja pareizticīgo draudzes priesterim Tēvam Valentīnam.


O.Peļevins sveica pareizticīgos Ziemassvētkos, kā arī pateicās Ogres novada pašvaldībai par iekārtoto Bētlemes ainu pilsētas centrā, kura atgādina par Kristu piedzimšanu un palīdz izprast tās nozīmi cilvēka garīgajā dzīvē.


Svētbrīdī klāt bija arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Juris Laizāns.


L.Laizāns pašvaldības vārdā klātesošos sveica pareizticīgo Ziemassvētkos, aicinot iekšējo gaismu, kas katram Ziemassvētkos iemājo dvēselē, saglabāt visu mūžu un sasildīt ne tikai sevi, bet arī līdzcilvēkus, kuri atrodas blakus.


Pareizticīgie ogrēnieši, kuri svin Ziemassvētkus pēc Jūlija Cēzara kalendāra 6.,7. un 8.janvārī, arī pagājušajā gadā pēc Ogres novada domes deputāta Jura Laizāna iniciatīvas pulcējās uz svētbrīdi pie Bētlemes ainas.


"Ceram to iedibināt kā tradīciju, jo Ziemassvētku laiks vieno kristiešus un pareizticīgos, tādējādi vairojot labo sabiedrībā," sacīja J.Laizāns.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/40524

2018. gada 6. janvārī, 17:00, Kristīgās ziņas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

iedzivotajs • 2018. gada 8. janvārī, 11:20
Ka var lielie kungi iet pie dieva ,ka namsaimnieka vieta taisa SIA ,lai varetu parasto tautu apzagt ,bez jebkadam piekrisanam.Mums to nevajg.
viedoklis • 2018. gada 7. janvārī, 19:34
apsis tu esi stulbs,nekad laimi neredzesi.
to apsis • 2018. gada 7. janvārī, 18:22
Pazīstu, pazīstu tevi apsi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet