Atgriezties pie raksta

Baznīcu naktī apmeklētājus gaidīs arī Ogres Trīsvienības baptistu draudze Foto

Šogad Baznīcu nakts notiks piektdien, 1.jūnija vakarā, no pulksten 18 līdz pusnaktij. Šoreiz pasākumā piedalīsies 170 baznīcas visā Latvijā.

Baznīcu nakts ir ikgadējs garīgās kultūras notikums, kas jau piekto gadu norisinās  visā Latvijā -  tas ir aicinājums izzināt kristīgo mantojumu Latvijas kultūrā un identitātē pagātnē un tagadnē.


Baznīcu nakts aicina cilvēkus iepazīt Baznīcas mantojumu, rosina cilvēku interesi par kristīgo ticību. Tas ir laiks, kad dievnamā ienākt citādi – klausoties mūziku, baudot mākslu, piedaloties dažādās aktivitātēs. Par godu Latvijas valsts simtgadei plkst. 21 visās baznīcās vienosies kopīgā valsts himnas "Dievs, svētī Latviju" dziedāšanā, kas pēc būtības ir tautas lūgšana.


Šī gada Baznīcu nakts tēma ir "Kristus Latvijā". Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars: "Kristus personība ir ietekmējusi gan pasauli, gan Latviju. Mēs skaitam 2018 gadus pēc Kristus dzimšanas, atzīmējot to katru gadu Ziemassvētkos, kā arī Lieldienās svinot Kristus Augšāmcelšanos. Mūsu kultūra un tautas vēsture ir Viņa personības caurstrāvota, jo tieši Kristus bija centrālā personība brāļu draudžu atmodai, kas atnesa mūsu tautas atdzimšanu. Baznīcu naktī atkal varēsim domāt par Viņa personību dažādos veidos un caur dažādām aktivitātēm."


Baznīcu nakts programma Ogres Trīsvienības baptistu draudzē tiks atklāta ar  mācītāja Daiņa Pandara uzrunu par kristietības ietekmi Latvijas valstiskuma izveidē un pastāvēšanā un Zanes Biķes gleznu izstādi. 


Plkst. 19.30 aicina uz a cappella vokālās grupas "Anima Solla" koncertu. Grupas vadītāja Mārīte Puriņa koncertam ir sagatavojusi garīgās mūzikas programmu ar latviešu komponistu Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Bruno Skultes, Leona Amoliņa, Agnetas Krilovas un krievu komponista Maksima Ļaščenko dziesmām. Šī būs pirmā iespēja dzirdēt Anima Solla koncertu Ogres baptistu baznīcā.


Plkst. 22 sāksies nakts programma "Gaisma ir nākusi pasaulē". Stāstu var ilustrēt dažādi, šogad baptistu draudzē, skatītāju priekšā no smiltīm taps mirkļa mākslas darbi - gaismas un smilšu stāsts, kurus veidos smilšu kino. Programmu bagātinās Ogres Mūzikas skolas kora klases meiteņu ansamblis Gunitas Bičules vadībā un jaunā solista Marisa Lakstīgalas dziedājums. Uz nakts programmu īpaši aicina jauniešus.


Smiltis kā mākslinieciskais līdzeklis profesionāļu vadībā tiks izmantotas arī bērnu radošajās darbnīcās. Bērniem, tīņiem un jauniešiem būs īpašas programmas aktivitātes un sadraudzības pasākumi baznīcas pagalmā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/41627

2018. gada 31. maijā, 17:49, Kristīgās ziņas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lilu • 2018. gada 31. maijā, 22:15
Skaista programma!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet