Atgriezties pie raksta

Dziedātāji un mākslinieki par dāvāto talantu pateicas Dievam Foto

1.jūnijā, Baznīcu naktī, apmeklētājus gaidīja 170 dievnami Latvijā, tostarp arī Ogres Trīsvienības baptistu draudzes baznīcā.

Baznīcu nakts aicina cilvēkus iepazīt Baznīcas mantojumu, rosina cilvēku interesi par kristīgo ticību. Tas ir laiks, kad dievnamā ienākt citādi – klausoties mūziku, baudot mākslu, piedaloties dažādās aktivitātēs.


Šī gada Baznīcu nakts tēma ir "Kristus Latvijā". Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars iepazīstināja Baznīcu nakts apmeklētājus ar kristietības vēsturi Latvijā un tās ietekmi uz Latvijas valstiskuma izveidi, atklājot zināmus un mazāk zināmus faktus.


Pirmo reizi Ogres Ogres Trīsvienības baptistu draudzes baznīcā dziedāja Ogres novada Kultūras centra vokālā grupa "Anima Solla".


"Katra mūsu uzstāšanās kādā dievnamā ir kalpošana Dievam. Ja Dievs ir devis cilvēkam talantu, šajā gadījumā meitenēm skaistas balsis, tad ir jādzied par godu Dievam un par prieku cilvēkiem. Šis koncerts ir neliels ekumēnisks dievkalpojums pašām dziedātājām, jo mēs dziedāsim mūsdienu latviešu komponistu, kuri pieder dažādām konfesijām, dziesmas," sacīja vokālās grupas vadītāja Mārīte Puriņa.


Koncertu šajā vakarā sniedza arī Ogres Mūzikas skolas kora klases meiteņu vokālais ansamblis un solists Mariss Lakstīgala. 


Baznīcu naktī Ogres Trīsvienības baptistu draudzes baznīcā tika atklāta mākslinieces Zanes Biķes gleznu izstāde "Kristus Latvijā. Ticības lietas II", kas ir jau otrā mākslinieces izstāde šajā dievnamā. "Kaut arī gleznošana nav mana pamata nodarbe, tās ir Dieva dotas spējas, kas jau no agras bērnības palīdzējušas izteikt sirdī apslēpto. Šī jau ir otrā šāda izstāde, kur sākums meklējams patiesā vēlmē šo, par velti saņemto talantu pilnībā nodot Dieva rokās,'' par sevi saka māksliniece.


Par godu Latvijas valsts simtgadei plkst. 21 Ogres Trīsvienības baptistu draudzes baznīcā, tāpat kā visās Latvijas baznīcās, visi vienojās kopīgā valsts himnas "Dievs, svētī Latviju" dziedāšanā, kas pēc būtības ir tautas lūgšana.


Ogres Trīsvienības baptistu draudze bija sarūpējusi daudzveidīgu programmu un aktivitātes, lai ikviens apmeklētājs no Baznīcu nakts aizietu garīgi piepildīts.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/41636

2018. gada 2. jūnijā, 09:55, Kristīgās ziņas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

apsim • 2018. gada 5. jūnijā, 01:13
Ei tu nost! Beidz stāstīt pasakas. Kas ir sektanti?
apsis • 2018. gada 4. jūnijā, 15:17
Kam, kam?Iedomu žīdu pasaku tēliem.Kas vēl muldētu, bet baptisti.Tie jau tādi paši sektanti,tikai atļauti, diemžēl.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet