Atgriezties pie raksta

Pateicībā par kalpošanu Baznīcai pasniedz apbalvojumu "Uzticības vairogs" Foto

Pirmajā Adventē Ogres Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika svinīgais dievkalpojums, kurā piedalījās Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags un Ikšķiles iecirkņa prāvests Dzintars Laugalis.

Dievkalpojuma laikā divām Ogres Evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes loceklēm - Rutai Baltraitei un Laimai Veldei - pasniegts Baznīcas augstākais laju (draudzes loceklis, kas nav priesteris vai diakons) apbalvojums "Uzticības vairogs".


"Uzticības vairoga" zīme ir sudraba vairogs ar zelta krustu un LELB emblēmu vidū. Ar to apbalvo personas – draudžu darbiniekus, ilggadīgus draudžu locekļus - par sevišķiem nopelniem draudzes un Baznīcas darbā. 


Apbalvojums ir dibināts 2005.gadā, un kopā ar abām Ogres draudzes pārstāvēm, to saņēmušas jau 180 personas.


Pasniedzot apbalvojumu, arhibīskaps J.Vanags norādīja, ka tā devīzei izvēlēti vārdi no 3. Jāņa vēstules 1.nodaļas: "… ar uzticību tu visu esi darījis."


Savukārt Ogres Evaņģēliski luteriskās baznīcas palīgmācītājs Mārtiņš Kalējs, kurš kalpo Ogres un Suntažu draudzēs, saņēma mācītāja amata Krustu.


Amata krusta zīmes pasniegšana nozīmē, ka šie Kristus aicinātie un baznīcas kalpošanā nosūtītie sevi ir apliecinājuši kā tādus, kuriem piemīt Dieva doti talanti, praktiskajā kalpošanā izkoptas spējas un atbilstošas personības kvalitātes, lai būtu par draudžu ganiem.


Pēc dievkalpojuma notika svētku koncerts, kurā piedalījās Ogres novada Kultūras centra (ONKC) jauktais koris "Ogre" un Rīgas Latviešu biedrības sieviešu koris "Ausma" (abu koru mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Zirnis).


ONKC Lielajā zālē interesenti varēja noskatīties dokumentālo filmu "Kalps" par arhibīskapu J.Vanagu, kā arī tikties ar filmas režisoru Uģi Bērziņu.


Ar Adventa laiku sākas Baznīcas gads jeb gatavošanās Jēzus Kristus pirmās atnākšanas pieminēšanai un svinēšanai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kristīgā/42843

2018. gada 3. decembrī, 13:06, Kristīgās ziņas
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet