Atgriezties pie raksta

Lielvārdē atklāj Goda krēslu diriģentam Paulam Kveldem Foto

25.jūlijā emocionāli piesātinātākais un kultūrvēsturiski nozīmīgākais Lielvārdes novada svētku notikums bija lielvārdieša Paula Kveldes Goda krēsla atklāšana, kas iezīmēja jaunu pavērsienu novada izcilāko personību devuma novērtēšanā.

Ideja par Goda krēsla veidošanu diriģentam Paulam Kveldem pieder Lielvārdes novada pašvaldības kultūras darba vadītājai Dacei Jansonei.


"Paldies visiem, kas man noticēja un atbalstīja šo projektu Tā īstenošanā ar finansējumu piedalījās gan pašvaldība, gan arī ziedotāji: Lielvārdes Attīstības fonds (valdes priekšsēdētāja Ilze Kreišmane), Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrība (valdes priekšsēdētāja Santa Ločmele), vīru koris "Absolventi" (diriģents Arvīds Platpers) un senioru koris "Kamene"".


Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Pauls Kvelde (dzimis 1927.gadā) ir vairāku Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku virsdiriģents, diriģējis korus "Silvicola" un "Absolventi", arī Lielvārdes kori "Lāčplēsis" un vēl aizvien ir kopā ar kultūras nama "Lielvārde" senioru kori "Kamene". Goda krēsla iesvētīšanas svinīgajā ceremonijā Paula Kveldes vadībā koris atskaņoja kora himnu "Lielvārdes krastā". Svinīgajā ceremonijā piedalījās arī vīru koris "Absolventi".


2007.gadā Pauls Kvelde saņēmis apbalvojumu "Goda lielvārdietis", nu tam pievienojusies vēl viena sabiedrības atzinība – Goda krēsls, kura autors ir metālmākslinieks Aldis Lambergs.


"Ir ļoti grūti izteikt savas izjūtas. Es jūtos pagodināts, bet tajā pašā laikā man ir neērti, ka izvēlējās tieši mani, ar kuru  Lielvārdē tiek aizsākta jauna tradīcija – novada svētkos atklāt Goda krēslu par paveikto Lielvārdes un visas Latvijas labā. Lielvārdē ir daudz cilvēku, kas būtu pelnījuši šādu atzinību," saka Pauls Kvelde.


Arī Dace Jansone pauž pārliecību, ka šis projekts tiks turpināts, jo šādu pagodinājumu būtu pelnījušas daudzas personības, kuru vārdi un darbi saistīti ar Lielvārdes novadu -  dzejnieks Andrejs Pumpurs,  dramaturgs Gunārs Priede, Latvijas Dziesmu un deju svētku virsvadītājs, horeogrāfs  Uldis Žagata kopsaimniecības "Lāčplēsis" izveidotājs Edgars Kauliņš un vēl vesela virkne kādreizējo vai esošo lielvārdiešu. 


"Citi novadi un pilsētas par savu vizītkarti izvēlas sev tīkamas zīmes, mēs lepojamies ar saviem cilvēkiem. Izveidotie Goda krēsli ar īpašiem stāstiem par Lielvārdes novada personībām piesaistītu tūristus, viesus, skolu jaunatni, veicinātu kultūras tūrisma attīstību un sakoptu vidi, popularizētu Lielvārdes vārdu, bet pats galvenais – tas būtu mūsu nelielais paldies personībām, kuras veikušas paliekošus darbus savas pilsētas un valsts labā," uzsver D.Jansone.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/32853

2015. gada 25. jūlijā, 21:45, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

andris • 2016. gada 29. jūlijā, 18:12
yey! labākais raksts ever ... viss ir labi, bet tieši KUR tas krēsls atrodas???

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet