Atgriezties pie raksta

Dzejas dienas Lielvārdē ir klāt

Septembra otrajā pusē Lielvārdes pilsētas bibliotēkā notiks divi Dzejas dienām veltīti pasākumi, informē bibliotēkas vadītāja Rita Platpīre.

Zināms, ka Dzejas dienas ir viena no latviešu tautas kultūras tradīcijām, kas katru rudeni padara īpašu. Tie ir svētki visiem, kuri dzeju lasa un mīl. Protams, tie ir arī svētki pašiem dzejniekiem, kad tieši viņi tiek iecelti notikumu centrā. Un svētki ir arī pašai dzejai, kad tā tiek godināta citu vārda mākslu vidū.


Lielvārdes pilsētas bibliotēka Dzejas dienu programmā ir paredzējusi pasākumus gan bērniem, gan pieaugušajiem.


Bērniem 28.septembrī paredzēta tikšanās ar dzejnieci Inesi Zanderi.


Savukārt pieaugušajiem Dzejas dienu pasākumā "Ceļā palaistas gaišas domas..." 17.septembrī plkst.14 savu dzeju lasīs Maija Laukmane.


M.Laukmane ir tautā iemīļota dzejniece un rakstniece, par to liecina ne tikai plašais izdoto grāmatu klāsts, bet arī dažādi apbalvojumi viņas grāmatām un uzvaras konkursos. Vairākus gadus M.Laukmane ieguvusi titulu kā lasītākā dzejniece konkursā "Lielā lasītāju balva", kur grāmatas tiek izvirzītas pēc to lasīšanas biežuma bibliotēkās.


M.Laukmane dzimusi Tukuma rajona Kandavā. Izglītību ieguvusi Kandavas vidusskolā un Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā. Strādā Talsu bērnu bibliotēkā. M.Laukmane darbojas arī publicistikā. Viņa ir arī sava novada folkloras vācēja un sistematizētāja, kurzemniecisko tradīciju pētniece.


Laipni aicināti ieklausīties un gūt romantiskus mirkļus!


Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Lielvārdes novada Kultūras centrs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/39676

2017. gada 14. septembrī, 14:03, Lielvārdes novada jaunumi
no www.lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet