Atgriezties pie raksta

Lielvārdes pamatskolas "Award" vienība rudens talkā Likteņdārzā Foto

9.septembrī jau devīto gadu pēc kārtas notika Valsts izglītības satura centra organizētā "Award" rudens talka Likteņdārzā, uz kuru bija aicināti Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas "Award" dalībnieki un viņu ģimenes, "Award" vadītāji un ikviens programmas "Award" labvēlis.

Šogad talkā, spītējot rudenim raksturīgajiem laika apstākļiem, piedalījās 94 dalībnieki no 10 "Award" vienībām, tostarp 27 Lielvārdes pamatskolas "Award" vienības pārstāvji.


"Award" rudens talka ir reize, kad individuālo programmu pildītāji – jaunieši vecumā no 14 līdz 24 gadiem – var satikties, savstarpēji iepazīties, apjaust programmas "Award" vērienu un kopā veikt kādu labo darbu, tādēļ, lai palīdzētu šī gada talkas dalībniekiem no 8 dažādām pašvaldībām uzsākt sarunu, Lielvārdes pamatskolas "Award" vienība bija sagatavojusi iepazīšanās spēles. Paldies programmas "Award" dalībniekiem no Lielvārdes pamatskolas  un viņu "Award" vadītājai Ingai Blumfeldei par spēļu sagatavošanu un vadīšanu! Komunicēšana neizmantojot valodu, lietusmēteļu cilāšana un mazie rakstu darbi, kā arī īpašie talkas vingrinājumi uzmundrināja un lika noticēt programmas "Award" nacionālās koordinatores teiktajam par to, ka šī ir brīnišķīga diena, kad kopā būt un rosīties un ka ikviens smaids palīdzēs izvilināt sauli.


Šī talka bija īpaša,  jo notika reizē ar Kokneses fonda organizēto Ābolu balli. Tūlīt pēc svinīgās Ābolu balles atklāšanas talkas dalībnieki tika sadalīti vairākās darba grupās – 30 personu grupa gatavoja ābolus ievārījuma vārīšanai un karamelizēšanai un spieda ābolu sulu, bet pārējie palīdzēja sakopt nesenās vētras nedarbus.


Pasākuma ietvaros ar jauniešiem un "Award" vadītājiem tikās Lielbritānijas vēstniecības aizsardzības atašejs Latvijā Marks Sapsfords un Lielbritānijas vēstnieka Latvijā vietniece Sāra Hārpere.


Pēc kopīga piknika talkas dalībnieki no Dobeles novada un Rēzeknes devās ziedot līdzi atvestos laukakmeņus un zemi, ko izmantos Likteņdārza Lielā kalna veidošanai. Talkas programmas noslēgumā – "Award" vienību ekskursija pa Likteņdārzu "Award" vadītāju vadībā.


Paldies ikvienam talkas dalībniekam no Lielvārdes par aktīvu iesaistīšanos uzticēto darbu veikšanā!


Katrīna Sprudzāne, Valsts izglītības satura centra vecākā eksperte

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/39721

2017. gada 20. septembrī, 11:06, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet