Atgriezties pie raksta

Būvvalde Lielvārdē aizliedz apdzīvot ugunsgrēka skartu ēku

Pēc Lielvārdes novada Būvvaldes sniegtā atzinuma sagatavots akts, ar kuru tiek aizliegta daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Laimdotas ielā 4, Lielvārdē, turpmāka izmantošana līdz bīstamības novēršanai, informē pašvaldības izpilddirektore Gunta Smalkā.

Jāatgādina, ka 7.oktobrī šajā ēkā izcēlās ugunsgrēks, kā rezultātā stipri bojāts ēkas jumts, 2. stāvs un starpstāvu konstrukcijas. Šī dzīvojamā māja ir privātīpašums – tajā ir 8 dzīvokļu īpašumi.


Lai pēc iespējas ātrāk sniegtu palīdzību šīs mājas dzīvokļu īpašniekiem, kā arī izvērtētu ugunsgrēka radītās sekas un noteiktu, kādi pasākumi jāveic ugunsgrēka seku likvidēšanai, ir sagatavots Lielvārdes novada domes priekšsēdētājas Santas Ločmeles rīkojums par darba grupas izveidošanu. Pašvaldība lems par sociālā pabalsta izmaksu ugunsgrēkā cietušajiem krīzes situācijas novēršanai Likumdošanā un Lielvārdes novada domes Saistošo noteikumu paredzētajos gadījumos un kārtībā.


Pašvaldība ir apzinājusi arī iespējamās dzīvojamās telpas, kuras varētu ierādīt ugunsgrēkā cietušajām personām kā pagaidu dzīves vietu. Pašvaldība tuvākajā laikā nosūtīs dzīvokļu īpašniekiem/dzīvokļos deklarētajām personām vēstuli ar situācijas skaidrojumu – pagaidu dzīvojamās platības piedāvājumu, kā arī dzīvokļu īpašnieku un pašvaldības pienākumus un tiesības.


Būvvaldes vadītāja Ilze Staļģe un būvinspektors Vilnis Švagris 9.oktobrī veica daudzdzīvokļu ēkas apsekošanu. Pēc tās sagatavots vizuālās apsekošanas akts, ar kuru tiek aizliegta ēkas turpmākā izmantošana līdz bīstamības novēršanai.


Dzīvokļu īpašniekiem jāveic ēkas tehniskā stāvokļa padziļināta izpēte, proti, atbilstoši spēkā esošai likumdošanai, jāvienojas par dzīvojamās ēkas tehniskā stāvokļa novērtējuma pasūtīšanu un, pamatojoties uz šo novērtējumu, būvniecības un remontdarbu izpildi.


Lielvārdes Attīstības fonds (LAF) aicina ziedot, lai palīdzētu nelaimē nonākušajiem cilvēkiem. Savu mērķziedojumu varat sūtīt uz kontu: LV60HABA0551035781267, "Swedbank", ar norādi "ugunsgrēkā cietušajiem Laimdotas 4 iedzīvotājiem".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/39886

2017. gada 11. oktobrī, 08:06, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet