Atgriezties pie raksta

Lielvārdes novada pašvaldība sveic pedagogus Foto

Piektdien kultūras namā "Lielvārde" norisinājās Skolotāju dienai veltīts svinīgs pasākums, kurā tika sumināti Lielvārdes novada izglītības iestāžu pedagogi.

Skolotājus sveica Lielvārdes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Santa Ločmele. "Jūsu klātbūtnē es izjūtu bijību un cieņu, jo kurš gan vēl, ja ne skolotājs veido mūsu dzīvi. Skolotājs ir visa pamatā, tā ir laika un sabiedrības vērtība, tāpēc ne velti skolotājiem veltīti daudzi daiļliteratūras darbi un dzejas rindas. Tā ir fundamentāla profesija, jo jūs nevarat aprobežoties ar konkrēta mācību priekšmeta mācīšanu. Jūs esat gan skolotāji, gan draugi, gan ceļabiedri, gan padomdevēji, reizēm arī soģi un vagari. Jūs atceras vēl ilgus gadus, kad mācības skolā jau sen pabeigtas. Skolotāja profesiju izvēlas entuziasti. Ja šāda izvēle ir notikusi, tad tā ir uz mūžu. Atzīstot jūsu nozīmīgumu katrā dzīves posmā un ikkatra cilvēka dzīvē, es jums šodien saku paldies par jūsu darbu, attieksmi un uzticību šai profesijai," sacīja S.Ločmele. 


Arī Lielvārdes novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Inga Reķe savā uzrunā skolotājiem uzsvēra, ka mainās pasaule, sabiedrība, arī pats skolotājs mainās, bet misijas apziņa, kuras dēļ viņš strādā skolā, nemainās. Tās nozīme tikai pieaug. "Nav svarīgi, ko mēs skolā mācām – latviešu valodu, matemātiku vai citu priekšmetu, vispirms mēs mācām cilvēku un cilvēcību. Tāpēc ārkārtīgi svarīgi, ka tas, kurš stāv bērnu priekšā, pats ir mīļš, laipns un cilvēcīgs," teica I.Reķe. 


Deviņi pedagogi saņēma Lielvārdes novada pašvaldības Pateicības un piemiņas veltes, ko pasniedza domes priekšsēdētāja Santa Ločmele un viņas vietniece Vita Volonte. 


"Izvēloties pretendentus, kuri šogad pelnījuši pašvaldības apbalvojumu, galveno akcentu likām uz pedagogu darbību plašākā mērogā, nekā tikai savā skolā. Viņi strādājuši novada un visas sabiedrības labā," atklāja  I.Reķe.


Lielvārdes novada pašvaldība godināja Lielvārdes pamatskolas mājturības skolotāju Intu Lipiņu, kura  pagājušajā mācību gadā kļuvusi par veiksmīgu karjeras konsultanti. Jauniem izaicinājumiem karjeras izglītībā sekojusi arī Jumpravas vidusskolas vēstures skolotāja un karjeras konsultante Ina Mārcēna, iesaistot jauniešus dažādos novada pasākumos.


Lielvārdes novadā ir paši labākie metodisko apvienību vadītāji, viņu vidū arī Mājturības un vizuālās mākslas metodiskās apvienības vadītāja, E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolotāja Jolanta Zarāne.


Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Inese Circina izlolojusi ideju par vasaras nometni, kurā palīdz bērniem izkopt latviskumu. Lielvārdes pamatskolas skolotāja Inga Blumfelde ir ne tikai talantīga mūzikas skolotāja, bet jau vairākus gadus viņas aizraušanās ir jauniešu pašaudzināšanas programma Award, kurā viņa iesaistījusi skolēnus. VPII "Pūt, vējiņi" mūzikas skolotāja Sanita Repše spēj pamanīt mazos talantus un sagatavot brīnišķīgus koncertus, ar kuriem iepriecina klausītājus pašu novadā un ārpus tā. 


VPII "Zvaniņš" vadītāja Dace Kļava ar savu mērķtiecību un cilvēkmīlestību spēj paveikt lielas un sarežģītas lietas. Jumpravas internātpamatskolas un Jumpravas vidusskolas skolotāja Benita Otto, kurai piemīt īpašs audzinātājas talants, piedaloties pašvaldības īstenotajā Errasmus+ programmas projektā, palīdzējusi skolēniem gatavot rotaļlietas bērnudārzu audzēkņiem.


Lēdmanes pamatskolas skolotāja Maija Auziņa prot sistēmiski attīstīt skolēnu pētnieciskās prasmes, veiksmīgi iesaistot arī pamatskolas klašu skolēnus zinātniski pētniecisko darbu izstrādē.


Svinīgajā pasākumā sveica arī jaunos pedagogus. Šajā mācību gadā ir unikāls gadījums, jo novada izglītības iestādēs uzsākuši darbu septiņi jauni skolotāji.


Skolotāju svētkos tika suminātas arī Lielvārdes novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Inga Reķe un izglītības speciāliste Inga Škapare.


Lielvārdes novada pedagogus bija ieradusies sveikt Ogres starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Velga Kalniņa, kura vēlēja kolēģiem izturību, mīlestību pašiem pret sevi, lai varētu to dāvāt arī citiem.


Pedagogus sveica arī AS "Swedbank" Ogres filiāles Klientu apkalpošanas vadītāja Larisa Bobrova.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/39915

2017. gada 13. oktobrī, 22:15, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet