Atgriezties pie raksta

Lielvārdes novadā noskaidrotas sakoptākās sētas

Lielvārdes novada pašvaldības konkursa vērtēšanas komisija noteikusi sakoptākos īpašumus novadā.

Līdz šā gada 1.jūlijam ikvienam interesentam bija iespēja pieteikt savu dalību konkursa "Lielvārdes novada sakoptākā sēta" piecās nominācijās. Rezultātā tika pieteikti 27 īpašumi, kuros saimnieki un iedzīvotāji izmantojuši radošu pieeju, lai padarītu vidi pievilcīgu un neatkārtojamu.


Lai noteiktu, kura sēta ir skaistākā un sakoptākā, komisija vērtēja pēc vairākiem kritērijiem – teritorijas kopskats (īpašuma nosaukuma noformējums, pasta kastīte, nožogojums), teritorijas funkcionālais plānojums, sakoptība, dekoratīvo stādījumu koncepcija un kvalitāte/ kompozīcija, ēkas sakoptība, arhitektūras mazās formas un citu elementu izvietojums, īpaši vides dizaina/ teritorijas labiekārtojuma risinājumi.


"Sirsnīgas un aizkustinošas bija sarunas ar īpašniekiem par to, cik daudz spēka un izdomas ir ielikts, labiekārtojot savas mājas apkārtni. Ikkatrā sētā ielikta mīlestība pret zemi un augiem, un katrs rada tieši tādu vidi, kādā pašam patīk dzīvot un strādāt. Šo saimniecību pievilcība slēpjas ne tikai krāšņās puķu dobēs un nopļautos mauriņos, bet pašu saimnieku vienkāršībā, laipnībā, viesmīlībā un pozitīvajās emocijās," atklāj konkursa vērtēšanas komisijas locekļi.


Nominācijā Lielvārdes novada "Sakoptākā dzīvojamā māja": 1. Vietu ieguva māja Vidus ielā 11, Jumpravas pagastā, 2. vieta – "Spikas", Lēdmanes pagasts, 3. vieta – "Vizbulītes", Jumpravas pagasts.


Nominācijā Lielvārdes novada "Sakoptākā lauku viensēta" uzvarēja "Auziņas", Lielvārdes novads, 2. vieta – "Duķi", Jumpravas pagasts, 3. vieta – "Dzimtenes", Jumpravas pagasts.


Savukārt nominācijā Lielvārdes novada "Sakoptākā daudzdzīvokļu māja" lielo balvu ieguva "Zvaigznītes", Jumpravas pagasts, 2. vieta – māja Ozolu ielā 1, Jumpravas pagastā, 3. vieta – Ozolu iela 3, Jumpravas pagasts.


Apbalvošana notiks 17.novembrī plkst.19 kultūras namā "Lielvārde" Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svētku pasākumā.


Jāpiebilst, ka nominācijās "Sakoptākais uzņēmums" un "Sakoptākā pašvaldības vai valsts iestāde" saskaņā ar konkursa nolikumu nebija saņemts pietiekams pretendentu skaits, lai varētu veikt vērtēšanu.


Pašvaldība izsaka pateicību māju īpašniekiem par dalību konkursā, aicinot arī turpmāk ikvienu iesniegt pieteikumus konkursā "Lielvārdes novada sakoptākā sēta", lai kopīgi veidotu skaistāku Lielvārdes novadu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/39935

2017. gada 17. oktobrī, 11:22, Lielvārdes novada jaunumi
no www.lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet