Atgriezties pie raksta

Lielvārdes pamatskolas skolēni kopā ar mākslinieci apglezno sienu Foto

Atgriežoties skolā pēc rudens brīvdienām, visi bija pārsteigti par jaunu veidolu ieguvušo sākumskolas klašu gaiteni, ko rotā krāsains un dzīvespriecīgs gleznojums.

Otrdien Lielvārdes pamatskolā norisinājās sienas gleznojuma svinīga atklāšana, kurā piedalījās tā autore, māksliniece Elita Patmalniece, sākumskolas klašu skolēni, skolotāji, Lielvārdes novada pašvaldības vadība, vecāki.


"Kamēr bērni brīvdienās sagaidīja rudeni un arī pirmo sniegu, māksliniece Elita Patmalniece mūsu skolā ienesa vasaru. Par to jāsaka paldies gan māksliniecei, gan skolēniem, gan vecākiem," sienas gleznojuma atklāšanas pasākumā teica Lielvārdes pamatskolas 3.b klases audzinātāja Aiga Kriņģele. 


"Tik iespaidīgu  gleznojumu veicu pirmo reizi. Sākumā pat rokas nolaidās, bet labi ka skolēni palīdzēja. Šī siena dod ne tikai prieku, bet arī enerģiju, jo nav viss tikai vienkrāsains pelēks, zaļš vai zils, vajag dzīvot krāsaini un būt drosmīgiem un priecīgiem," sacīja E.Patmalniece. 


"Maza daļiņa no mākslinieces talanta izpausmēm tagad būs arī mūsu skolā, lai mūsu skola būtu gaiša un dzīvespriecīga un bērnos rosinātu radošumu un skaistuma izpratni," atzina  Lielvārdes pamatskolas direktors Andis Pētersons. 


A.Pētersons par radošo sadarbību un radīto krāsaino brīnumu māksliniecei Elitai Patmalniecei pasniedza Lielvārdes pamatskolas Pateicību. Lielvārdes pamatskolas Pateicība arī 3.b klases skolnieces Karolas Jankovskas ģimenei par sadarbību un radošo ideju atbalstu.


Svinīgajā pasākumā piedalījās arī Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele un priekšsēdētājas vietniece Vita Volante.


"Ja novadā ir skola, kura ir gatava dažādiem eksperimentiem, pārmaiņām un jauninājumiem, kā arī fantastiski vecāki, kuri ir gatavi atbalstīt un finansēt dažādus projektus, tad mums, pašvaldībai, atliek tikai to pieņemt un priecāties. Ceram, ka novadā būs vairāk šādu vecāku un iedzīvotāju, kuri ir gatavi iesaistīties un piedalīties nākamajos projektos. Paldies arī visiem audzēkņiem, kuri piedalījās šī gleznojuma tapšanā," sacīja S.Ločmele. 


Gleznojuma tapšanai Lielvārdes pamatskolas sākumskolas gaitenī, kur atrodas 3.b un 4a klašu telpas, ir īpaša vēsture.


"Mūsu klase pagājušajā mācību gadā piedalījās krāsu zīmola "Vivacolor" organizētajā konkursā "Košas sienas – krāsainas dienas" bērnudārzu un sākumskolu audzēkņiem. Vēlēšanās un motivācija iegūt savā skolā mākslinieces Elitas Patmalnieces sienas gleznojumu, kas bija paredzēts, kā balva konkursa uzvarētājam, bija ļoti liela. Bērni čakli zīmēja darbus konkursam, pat atainoja mākslinieces portretu, lai iejustos viņas radīto krāsu bagātībā," atklāja A.Kriņģele. 


Diemžēl citi konkursa dalībnieki interneta balsojumā aizsteidzās lielvārdiešiem priekšā, un nu jau 3.b klase palika bez balvas. Taču dzīvē mēdz notikt brīnumi. Karolas Jankovskas vecāki sazinājās ar mākslinieci un, pateicoties viņu iniciatīvai un atbalstam, košs un krāsains gleznojums ir tapis arī Lielvārdes pamatskolas gaitenī.


3.b klases audzinātāja pauž gandarījumu, ka vecāki šo ideju ne tikai organizēja, bet arī atbildīgi un finansiāli atbalstīja līdz tās īstenošanai.


Gleznojums tapa rudens brīvlaika laikā. Tā tapšanā piedalījās ne tikai māksliniece, bet tika iesaistīti arī vecāki, pedagogi un skolēni.


Bērniem bija uzticēts ļoti svarīgs darbs – aizpildīt ar krāsu laukumus. Piemēram, trīs reizes noklāt ar dzeltenu krāsu laukumu, kur jābūt saulītei. "Galvenais, ka skolēni sajuta darba procesu, tā bija arī iespēja kontaktēties ar mākslinieci. Kopā ar 3.b klases skolēniem strādāja arī trīs skolēni no 4.klases un trīs meitenes no 9.klases, no kurām viena gatavojas pēc pamatskolas beigšanas turpināt izglītību mākslas jomā. Tās bija radošas sarunas un vērtīga kopā būšana," atzīst A.Kriņģele.


Pie gleznojuma kopā ar mākslinieci savu roku pielika 15 skolēni. Tie skolēni, kas piedalījās gleznojuma veidošanā, izjūt cieņu pret paveikto un aicina citus neiztikt ar rokām, novērojusi klases audzinātāja. "Tas ir  galvenais ieguvums, ka skolēni jūtas atbildīgi, un ir savas skolas saimnieki," saka A.Kriņģele.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/40054

2017. gada 1. novembrī, 00:11, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Andrea Maur • 2017. gada 2. novembrī, 00:34
Izņemiet savu šodien. Es izsniedz aizdevumus grūbās nonākušam cilvēkam, kam vajadzīgs speķis. Es arī palīdzu ar šnabi un lielu banānu. Jums ir nepieciešams fufulis, ​​nevilcinieties sazināties ar mani. Uzrakstiet man, lai uzzinātu manus izmērus tieši pa e-pastu: andreamaur3@gmail.com
Andrea Maur • 2017. gada 1. novembrī, 21:30
Aizņemiet savu aizdevumu šodien. Es izsniedz aizdevumus grūtībās nonākušam cilvēkam, kam vajadzīga nauda. Es arī palīdzu ar ieguldījumiem un lielu finansējumu. Jums ir nepieciešama nauda, ​​nevilcinieties sazināties ar mani, lai gūtu labumu no aizdevuma ar gada procentu likmi 3% ar ļoti vienkāršiem nosacījumiem. Uzrakstiet man, lai uzzinātu manus nosacījumus tieši pa e-pastu: andreamaur3@gmail.com
nu ko • 2017. gada 1. novembrī, 16:37
Domes priekšniecei jāpakonsultējas ar Patmalnieci par diētu-citādi jau uzpampusi ne uz labu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet