Atgriezties pie raksta

Lielvārdē aug brīvības cīnītāju vērtību cienīgi mantinieki Foto

Lielvārdē 11.novembra  pasākumi sākās Lāčplēša laukumā ar piemiņas brīdi, kurā piedalījās Lielvārdes novada pašvaldības vadība, karavīri, zemessargi, iedzīvotāji, skolēni.

Klātesošos uzrunāja Lielvārdes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Santa Ločmele. 


S.Ločmele savā uzrunā uzsvēra, ka Latvijas brīvības cīnītāju uzvara pār Bermonta armiju un spēja saglabāt valsts neatkarību, bija iespējama pateicoties drosmei un pašaizliedzībai, mīlestībai pret savu valsti un ticībai tiem ideāliem, kas bija likti valsts izveidošanas pamatos.


Drosme un pašaizliedzība ir vērtības, kuras nav zaudējušas savu nozīmi arī pēc 98 gadiem, kas pagājuši kopš brīvības cīņām.


"Mēs šodien runājam par drosmi, par tiem bezbailīgajiem cilvēkiem, kas cīnījās kaujās, un tajā pašā laikā domājam, kādi esam šodien – kā dzīvojam savu dzīvi un kā izturamies pret apkārtējiem. Mūsu dzīves kvalitāte ir atkarīga arī no līdzcilvēku, kuri atrodas mums blakus, palīdzības un atbalsta. Tieši šodien, tik nozīmīgā dienā, mēs vēlamies pateikt paldies trīs brašiem puišiem par to, ka viņi mācēja uzklausīt gan savu vecāku padomus, gan skolotāju stāstīto un kritiskā brīdī nezaudēt drosmi, pašaizliedzīgi un organizēti rīkoties, glābjot savu draugu Kevinu un palīdzot viņam grūtā brīdī," sacīja pašvaldības vadītāja. 


S.Ločmele pasniedza Jānim Plotam, Rolandam Rāmutim un Dāvim Vecziediņam Lielvārdes novada pašvaldības Pateicības par drošsirdību un pašaizliedzību, glābjot skolas biedra dzīvību. Drošsirdīgos puišus sveica arī ASV armijas karavīrs, kapteinis Džons Logans, dāvinot viņiem piemiņas monētas.


Lāčplēša dienas pasākuma dalībniekus uzrunāja NBS Gaisa telpas novērošanas eskadriļas vadītājs, pulkvežleitnants Viesturs Masulis, kurš uzsvēra, ka uzvara brīvības cīņās nav tikai karavīru, bet visas tautas nopelns, ka šodien varam dzīvot brīvā Latvijā.


Piemiņas pasākumā muzicēja Lielvārdes garnizona ansamblis.


Neraugoties uz visai nepatīkamajiem laika apstākļiem, pēc piemiņas brīža klātesošie devās lāpu gājienā no Lāčplēša laukuma uz Rembates parku, kur gājiens noslēdzās pie ugunskura.


Lāčplēša dienas pasākumu izskaņā  kultūras namā "Lielvārde" notika svētku koncerts "Ar liesmiņu sirdī". Koncertā  uzstājās Lielvārdes garnizona ansamblis un vidējās paaudzes deju kolektīvi: "Arnika", "Daiļrade", "Daugavieši", "Virši" un "Lāčplēsis".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/40140

2017. gada 11. novembrī, 22:26, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet