Atgriezties pie raksta

Lielvārdietim Ivaram Blumfeldam piešķirts Atzinības krusts

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls pieņēma lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas Valsts labā piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku ilggadējo motosportistu un motosporta treneri – lielvārdieti Ivaru Blumfeldu.

Ivars Blumfelds (dzimis 1945.gada 28.maijā) ar motosportu (motokrosu, motošoseju un skijoringu) nodarbojās no 1967. līdz 1992.gadam. Viņš ir pieckārtējs Latvijas čempions motošosejā un skijoringā (1969., 1974., 1976., 1978. un 1983.gadā), motošosejā – trīskārtējs Baltijas čempions (1970., 1976. un 1978.gadā) un divkārtējs PSRS čempions (1974. un 1979.gadā), PSRS sporta meistars motošosejā un LPSR sporta meistars skijoringā. Skijoringā, kas ir pāru sporta veids, Blumfelds startēja kopā ar vēl vienu lielvārdieti – slēpotāju Arvīdu Rudzīti.


Ilgus gadus I.Blumfelds vadīja kolhoza "Lāčplēsis" motoklubu un darbojās tajā kā treneris. Darba gaitas kolhozā "Lāčplēsis" Ivars uzsāka 1978.gadā, būdams automehāniķis, drīz viņa vadībā sāka darboties motosporta sekcija. Divdesmit gadu laikā pie I.Blumfelda trenējušies vairāk nekā 200 Lielvārdes zēni. Motoklubs "Lāčplēsis" daudz reižu izcīnīja godalgotas vietas komandu čempionātos kā motošosejā, tā arī skijoringā. Gūtas neskaitāmas uzvaras republikas sacensībās, vairāk nekā 20 jauno motosportistu izcīnījuši uzvaras Vissavienības trasēs.


I.Blumfelda audzēkņi izcīnījuši godalgotas vietas Latvijas un Baltijas čempionātos arī individuālajā vērtējumā. Būdams treneris, viņš izaudzināja trīs PSRS čempionus motošosejā, kuri startēja arī Padomju Savienības izlases sastāvā – Andri Delviņu, Alvi Priedīti un dēlu Ivo Blumfeldu.


Ivo Blumfelds: "Tēvs manī ieguldīja ļoti daudz sava brīvā laika. Viņš man devis milzīgu azartu un gribu sportot. Sportā galvenā ir uzvara, tāpēc tēvs manī ieaudzināja neatlaidību, cīņas sparu un milzīgu motivāciju. Ar lielu darbu var sasniegt lielus mērķus. Paldies tēvam par to. Lai viņam stipra veselība un nerimst interese par jaunās paaudzes centieniem sportā!".


Augstāko valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonija notiks 18.novembrī Rīgas pilī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/40190

2017. gada 17. novembrī, 11:32, Lielvārdes novada jaunumi
Inga Blumfelde; raksta tapšanā izmantota informācija no grāmatas "Lielvārde laiku lokos" un no www.m

Jaunākie komentāri

Normunds • 2017. gada 19. novembrī, 20:52
Apsveicu!!! Godam pelnīts!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet