Atgriezties pie raksta

Lielvārdē pirmizrāde Gunāra Priedes lugai "Saniknotā slieka" Foto

Sagaidot dramaturga Gunāra Priedes 90.jubileju, Lielvārdes Tautas teātris iestudējis sava novadnieka lugu "Saniknotā slieka".

Luga izdota 1983.gadā, un šajā pašā gadā piedzīvojusi pirmizrādi Jaunatnes teātrī režisora Ādolfa Šapiro režijā. Pēc 34 gadiem "Saniknotā slieka" tika iestudēta Jaunajā Rīgas teātrī. Nu tā iekļauta arī Lielvārdes Tautas teātra repertuārā.


"Lugas "Saniknotā slieka" iestudējumam ir gara vēsture. To bija domāts darīt jau pagājušā gadsimtā astoņdesmito gadu beigās, kad teātra režisore bija Dzidra Bļodone, taču iecere kaut kādu iemeslu dēļ netika īstenota. Savā arhīvā atradu lugas eksemplāru, jo man bija paredzēta Zemdimža loma. Tas rosināja iestudēt tieši šo lugu," atklāj Lielvārdes Tautas teātra režisors Kārlis Lišmanis. "Ar šīs lugas iestudējumu mēs aizsākam svinēt Gunāra Priedes jubileju. Lielvārdes Tautas teātris, kā Gunāra Priedes vārda nesējs, ar izrādi viesosies savā un citos novados. Vēlamies  atgādināt, ka mums ir tāds dramaturgs, ar kura lugām lielvārdieši ir auguši un tās spēlējuši."


Jāpiebilst, ka Tautas Teātra goda nosaukumu 1985.gadā lielvārdieši ieguva, pateicoties Gunāra Priedes lugai "Centrifūga" iestudējumam Dzidras Bļodones režijā.


Nākamā gada 17.martā, kas ir Gunāra Priedes dzimšanas diena, lielvārdieši atzīmēs dramaturga jubileju ar tradicionālo festivālu "Pie mums martā".  Festivāls, kurā tiek izrādīti Gunāra Priedes un citu latviešu dramaturgu iestudējumi, notiek ik pēc diviem gadiem, un šis būs īpašs notikums. 


Lielvārdes Tautas teātris šajā festivālā izrādīs G.Priedes lugu "Saniknotā slieka".


1.decembrī kultūras nama "Lielvārde" Mazajā zālē notika lugas pirmizrāde, pulcējot kuplu teātra un Gunāra Priedes dramaturģijas cienītāju pulku.


Izrādē piedalās Lielvārdes Tautas teātra aktieri: Ēriks Karpovičs, Jānis Mazitāns, Vita Mazitāne, Skaidrīte Tilaka, Niks Žugs. 


Īpašu skatītāju atzinību izpelnījās  galvenās lomas – Sibillas Švirkstes – tēlotāja Skaidrīte Tilaka.


Pēc pirmizrādes režisors Kārlis Lišmanis pateicās aktieriem, scenogrāfei un tērpu skiču autorei Taigai Kalvišķei, izrādes tērpu šuvējai Ingai Kārkliņai, grimētājai Rutai Krūmiņai un izrādes vadītājai, suflierei Līgai Lūsei.


Izrāde tapusi ar Lielvārdes novada pašvaldības kultūras projekta atbalstu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/40297

2017. gada 2. decembrī, 21:16, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

TK • 2017. gada 5. decembrī, 22:40
Kārli, tu kā olimpiskās komandas sešinieks! Jauki ! Man patika. Tā ir kamerizrāde un tikai, vienīgi varētu būt lielāka kamerzālīte. Skaidrīte un Ēriks- stūrakmeņi, jaunie -lielisks potenciāls.
normunds • 2017. gada 4. decembrī, 15:05
ir verts pameginat uz lielas skatuves.Visa komanda bija malaci.loti labi nospelets,nenozeloju nevienu minuti,sava iztereta lai,lai noklutu uz izradi.Ta turet.
Gastons • 2017. gada 4. decembrī, 13:41
Akītei - nežēlojies - izrāde bija mazajā zālē un izpārdota- vietu nebija. Varēja jau nesabīties un rādīt uz lielās skatuves - gribētāju redzēt bija diezgan.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet