Atgriezties pie raksta

Ogrēnieši un lielvārdieši Andrejdienā deklamē dzeju Foto

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs, jau tradicionāli svinot Andrejdienu un gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, izsludināja dzejoļu  konkursu "Zīmes no manas dzimtas", stāsta muzeja galvenā speciāliste Irēna Arāja

Šogad konkursa dalībniekiem bija iespēja dzejā dižoties ar savu dzimtu. Muzejs saņēma vairāk nekā 300 dzejoļus no Lielvārdes, Lēdmanes, Jumpravas, Ķeguma, Birzgales, Ogres, Jaunogres, Saldus, Druvas un Rīgas.


30.novembrī – Andrejdienā – muzeja kolektīvs sveica visu dzejoļu autorus, apbalvojot arī konkursa uzvarētājus.


Augstāko novērtējumu izpelnījās Daniela Majore (Ogres sākumskola), Paula Ludborža (Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola), Anete Miķelsone (E.Kauliņa Lielvārdes vsk.) un Otīlija Kromane (Ogre).


Otro vietu ieguva Lote Voldiņa (Ogres ssk.), Alise Anna Zirnīte (E.Kauliņa Lielvārdes vsk.), Elizabete Dambe (Druvas vsk.) un Andra Gaigala (Saldus). 


Savukārt par III vietas ieguvējiem kļuva Luīze Alekse (Ogres ssk.), Danuta Rašmane (E.Kauliņa Lielvārdes vsk.), Vitnija Rožāne (E.Kauliņa Lielvārdes vsk.) un Simona Vanaga (Lielvārde).


Konkursa organizatori pasniedza arī Atzinību par veiksmīgu piedalīšanos dzejoļu konkursā, to saņēma Ralfs Indriksons (Ogres ssk.), Kristiana Kalniņa (E.Kauliņa Lielvārdes vsk.), Egita Žukauskaite (E.Kauliņa Lielvārdes vsk.) un Rainers Vorza (E.Kauliņa Lielvārdes vsk.).


Papildus žūrijas piešķirtajām godalgām vēl tika pasniegtas vairākas specbalvas tiem autoriem, kuru darbi izcēlās ar ko īpašu – oriģinālu dzejoļa noformējumu, atšķirīgu skatījumu uz pasauli sev apkārt, interesantiem izteiksmes līdzekļiem vai dzīvīgu un interesantu ainu uzburšanu savā sacerējumā. Specbalvas saņēma – Elizabete Pilmane (Lēdmanes pamatskola), Paula Lorēna Lablaika (Jumpravas vsk.), Sabīne Lukša (E.Kauliņa Lielvārdes vsk.), Daņila Jevreinovs (E.Kauliņa Lielvārdes vsk.), Dārta Putāne (Ogres ssk.), Evija Luīze Sergejeva (Ogres ssk.), Arina Zabeļina (Jaunogres vsk.) un Egons Pičners (Rīga).


Būt radošam ne vienmēr ir viegli un pašsaprotami. Bieži ir jāiegulda liels darbs, jālauza galva, meklējot labākās idejas, un jāpielabina mūza, lai gala rezultāts būtu lepošanās vērts. Tāpēc visiem klātesošajiem konkursa rīkotāji sarūpēja vēl kādu pārsteigumu – meistarklasi radošās domāšanas atraisīšanā, kuru vadīja teātra sporta un improvizācijas nodarbību vadītāja Aija Krompāne.


"Paldies visiem čaklajiem dzejniekiem, viņu iedvesmotājiem un palīgiem! Paldies, ka uzticējāties mums un ļāvāt iepazīt sevi, savu ģimeni, savu dzimtu! Paldies arī visiem atsaucīgajiem pasākuma atbalstītājiem! Leposimies visi kopā ar savu dzimteni, dzimtu, ģimeni un saviem labi padarītajiem darbiem!" vēl un aicina A.Pumpura Lielvārdes muzeja galvenā speciāliste Irēna Arāja.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/40316

2017. gada 5. decembrī, 16:21, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet un www.lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet