Atgriezties pie raksta

"Pūpolīti" jubilejā sveic kultūras ministre un lielvārdieši Foto

Sestdien kultūras namā "Lielvārde" nerimstošu skatītāju aplausu pavadījumā ar krāšņu un iespaidīgu koncertu "Teika par.." nosvinēta deju kolektīva "Pūpolītis" 30 gadu jubileja. 

Kultūras nama zāle bija pārpildīta līdz pēdējai iespējai, jo, nomainoties dejotāju paaudzēm, "Pūpolītim" bijuši piederīgi simtiem lielvārdiešu un viņu ģimeņu. Bijušie dejotāji, kuri nevarēja ierasties uz nozīmīgo jubilejas pasākumu, sūtīja video sveicienus no Francijas, Skotijas, Kanādas un pat no Malaizijas. Dejotāji atzīst, ka vislielākais ieguvums no "Pūpolītī" pavadītā laika ir izkoptā morālā un fiziskā stāja, kas ir arī viņu pašreizējo sasniegumu pamatā.


Deju kolektīvs "Pūpolītis" dibināts 1987. gadā kultūras namā "Lielvārde". Gadu gaitā "Pūpolītis" izaudzis par spēcīgu un tradīcijām bagātu kolektīvu, kurā darbojas 8 dažāda vecuma dejotāju grupas no 3 līdz 23 gadiem, bet viss sākās ar divu bērnu deju grupu pirmajiem deju soļiem pirms 30 gadiem…


"1987.gada vasaras nogalē pie mana kabineta durvīm atskanēja klauvējiens, telpā ienāca skaista, dzirkstoša meitene un nevilcinoties teica: "Es gribētu vadīt bērnu deju kolektīvu!" Atklājot jauno sezonu, Iluta jau bija kopā ar citu pulciņu vadītājiem, lai saņemtu vienkāršu burtnīciņu, kuru tolaik saucām par darba uzskaites žurnālu. Cik man zināms, tad Iluta šo darba uzskaites žurnālu ir saglabājusi līdz šim brīdim," atminas toreizējā kultūras nama "Lielvārde" direktore Genovefa Poriete. "Bet pats galvenais – Ilutai nevajadzēja ne prasīt, ne teikt, viņa ļoti brīnišķīgi tika ar saviem pienākumiem galā." 


Šobrīd Iluta Mistre ir deju kolektīva "Pūpolītis" mākslinieciskā vadītāja, Ogres deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja. Iluta ir bijusi Vislatvijas X skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja,  XV Vislatvijas Deju svētku virsvadītāja, viņas radītās dejas iekļautas XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuārā.


Protams, savas mākslinieciskās vadītājas, kas ir arī talantīga un ar humora dzirksti apveltīta horeogrāfe, dejas neiztrūkstoši ir "Pūpolīša" repertuārā. Arī jubilejas koncertā skatītāji varēja vērot un priecāties Ilutas veidotajām dejām. 


Jāpiebilst, ka katra deja šajā koncertā tika dejota sajūsmināto skatītāju aplausu pavadījumā. Skatītāju atzinību izpelnījās gan pavisam mazie dejotāji, gan arī "Vecie kārkli", kā sevi dēvē bijušie "Pūpolīša" dalībnieki. Tas nepārprotami ir kolektīva mākslinieciskās vadītājas nopelns.


"Neparastas lietas notiek Lielvārdē. Kamēr pārējā Latvija gatavojas Ziemassvētkiem, pie jums jau pavasaris – uzzied kārkli, ar zeltu pārklājas pūpolīši, un jūs paši esat tik skaisti uzplaukuši. Par to varētu brīnīties, bet ne tie, kas pazīst Ilutu. Šis brīnums nāk ar lielu darbu. 30 gadu laikā paveikt tik milzīgu darbu un uzaudzināt tik daudz lieliskus dejotājus, ir jābūt nedaudz brīnumdarim," apsveikuma uzrunā sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.


Ministre pasniedza Ilutai Mistrei Kultūras ministrijas Atzinības rakstu par aktīvu līdzdalību kultūras vērtību radīšanā, ieguldījumu Dziesmu un Deju svētku tradīciju saglabāšanā un attīstībā.


"Lielvārdes zvaigznēs ir ierakstīts, ka te deju skolotāja ir Iluta. Viņa ir tā, kura mazo ķiparu iemīlina latviešu dejā tā, ka daudzi iemanās nodejot pat 20 gadus. Te ir tā vieta, kur var redzēt dzīvo latviešu dejas pārmantojamību no vienas paaudzes nākamajā, un te ir tā Dziesmu un Deju svētku tradīcijas šodiena un nākotne," uzsvēra Latvijas Nacionālā kultūras centra deju eksperte Maruta Alpa. Ilggadējie dejotāji tika apbalvoti ar Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības rakstiem.


"Lielvārdē ir daudz kultūras cilvēku, kurus mēs atceramies, kas saglabājuši un bagātinājuši kultūras vērtības. No jaunās paaudzes tā ir Iluta," teica Lielvārdes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Santa Ločmele. Par ilggadēju nozīmīgu un radošu ieguldījumu tautas tradīciju uzturēšanā novadā Iluta Mistre apbalvota ar Lielvārdes novada pašvaldības Pateicības rakstu. Savukārt "Pūpolīša" daiļās dejotājas varēs rotāties ar pašvaldības dāvinātajām bronzas saktām.


Jubilejā tika sumināta visa deju kolektīva "Pūpolītis" radošā komanda – mākslinieciskā vadītāja Iluta Mistre, asistenti: Linda Zelmene un Māris Konstants, kā arī koncertmeistares: Inese Martinova, Vita Ervalde un Žanete Vilkāja.


"Pūpolīti" jubilejā sveica kultūras nama "Lielvārde" vadība, amatieru kolektīvu pārstāvji, draugu deju kolektīvi no Jelgavas, Siguldas un Ķekavas. Īpašu muzikālu sveicienu jubilāriem dāvināja dziedātāja Aija Andrejeva, ar kuru kopā "Pūpolītis" 2009.gadā piedalījās TV šovā "Lai Top!".


"Paldies maniem dejotājiem visās pasaules malās un visās paaudzēs, īpaši tiem, kas šovakar bija uz skatuves. Es jūs mīlu un lepojos ar jums! Mūsu kolektīva moto "Deja nav sacensība, deja ir mīlestība". Esmu laimīga, jo man pieder manu dejotāju mīlestība," noslēguma uzrunā atklāja Iluta Mistre sakot paldies dejotājiem, kolēģiem, kultūras darbiniekiem, draugiem, ģimenei un visiem, kas bijuši līdzās un snieguši atbalstu šo 30 gadu garumā.


Jubilejas koncertā bija iekļauts 31 priekšnesums, kas simbolizē, ka "Pūpolītis" ir pārkāpis 30 gadu slieksnim un gatavs iekarot jaunas mākslinieciskās virsotnes.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/40405

2017. gada 17. decembrī, 13:40, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet