Atgriezties pie raksta

Lielvārdē "Dūraiņu svētki" un Ziemassvētku tirdziņš Foto

Sagaidot Ziemassvētkus, Lielvārdē, Lāčplēša laukumā norisinājās pasākums "Ziemassvētku labumi".

Pasākuma organizētāji bija padomājuši par visu – Ziemassvētku noskaņas radīšanu ar svecēm ābeļdārzā un eglītēm un ugunskuru tirgus laukumā, rūķiem, īstu Ziemassvētku vecīti, karuseli un izklaidēm bērniem, piparkūku apgleznošanu, rotaļām, folkloras kopas "Josta" un senioru kora "Kamene" dziedātajām dziesmām. 


Lai pasākuma apmeklētāji būtu tikpat stipri arī nākamajā gadā, "Salmiņu" māju saimnieki – Zaiga un Valts – vārīja Lāčplēša spēka putru un cienāja ar to apmeklētājus. Kā atklāja Valts, putru vārot, izmantots daudz prieka, mīlestības un vēl dažas sastāvdaļas… 


Palīdzot pircējiem neapmaldīties daudzo tirgotāju plašajā piedāvājumu klāstā, nenogurdama pa tirgus placi staigāja Saimniece un stāstīja par visu, ko var redzēt, baudīt un iegādāties.


Pirmo reizi Ziemassvētku tirdziņā piedalījās Lielvārdes novada Sociālais dienas aprūpes centrs.


"Pircējiem esam sarūpējuši adītas cepurītes, pērļu eņģelīšus, klūdziņu izstrādājumus, austus lakatus, tamborētus zvaniņus, filcētas somas. To visu paveikuši Dienas centra radošo nodarbību apmeklētāji, tostarp arī cilvēki ar invaliditāti," atklāj Lielvārdes novada Sociālā dienas aprūpes centra sociālā darbiniece Inga Vairoga. 


Čaklo roku darinājumi vairos Ziemassvētku prieku gan pircējiem, gan darbu autoriem, kuriem tas būs neliels finansiālais papildinājums. 


Par Ziemassvētku pasākuma emocionālāko brīdi kļuva "Dūraiņu svētki", ko jau astoto reizi organizē Lielvārdes attīstības fonds.


"Katru gadu oktobrī mēs aicinām cilvēkus adīt un ziedot adījumus bērniem. "Dūraiņu svētku" laikā visi bērni, kuri piedalās šajā pasākumā, var izvēlēties sev iepatikušos dūraiņus, šalli vai cepuri. Ja kas no sarūpētā klāsta paliks pāri, mēs to nodosim Lielvārdes novada Sociālajam dienestam, lai adījumi nonāk pie bērniem," stāsta Lielvārdes attīstības fonda valdes priekšsēdētāja Ilze Kreišmane.


"Lielvārdieši ar lielu entuziasmu iesaistās šajā akcijā. Ada arī pavisam jaunas sievietes, jo, kas var būt jaukāks, kā parūpēties, lai bērniem būtu silti. Šogad saziedoti teju 300 adījumu."


Pirms lielās lādes atvēršanas Ilze Kreišmane lasīja Margaritas Stārastes pasaku "Iedomīgā eglīte".


Ikviens svētku apmeklētājs varēja satikt Ziemassvētku vecīti un palūgt viņam dāvaniņu. Šo iespēju garām nelaida arī Lielvārdes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, kura savu vēlmi darīja zināmu visiem klātesošajiem: "Mīļo Ziemassvētku vecīt! Es nevēlos dāvanas, es gribu palūgt, lai mums visiem nākamajā gadā ir siltas sirdis, gaišas domas un balti darbi, lai mēs cits cita acīs ieraudzītu mirdzumu, vairāk smaidītu un lai mūsu pilsēta būtu tikpat gaiša, kāda tā ir šodien!”

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/40452

2017. gada 23. decembrī, 00:08, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

es • 2017. gada 27. decembrī, 01:56
es raudāšu, kad Dzintriņa nevarēs rakstīt te
lasītājs • 2017. gada 23. decembrī, 22:48
Bet ja lēmējvara ar izpildvaru saplūst kopā, tad viss ir ok.
ddd • 2017. gada 23. decembrī, 19:18
Dome pati par sevi šajā gadījumā ir 15 deputāti.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet