Atgriezties pie raksta

Lielvārdē apgūst veselīga ēdiena noslēpumus

Lielvārdes novada sieviešu biedrība "Iespēja" piedalījās Lielvārdes novada pašvaldības nevalstisko organizāciju projektu konkursā, saņēma finansējumu un realizēja projektu "Esi vesels - gatavo pats!".

Sākot no 2017. gada augusta  līdz decembrim astoņus vakarus Lielvārdes novada sociālā dienesta Sociālajā dienas aprūpes centrā bija iespēja gūt jaunas prasmes un zināšanas. 


Projekta būtiskākais mērķis bija iedrošināt Lielvārdes iedzīvotājus garšīgākai, veselīgākai dzīvei un jauniem atklājumiem savā virtuvē. 


Projekta ietvaros tika organizētas veselīgas ēšanas meistarklases un praktiskas nodarbības, lai veicinātu sabiedrības izpratni par ēdiena nozīmi fiziskajā veselībā un ikdienas kultūrā.  


Kopumā noritēja astoņas nodarbības. Trīs no nodarbībām vadīja uztura speciāliste Ilze Začeste, iedzīvotāji tika aicināti apmeklēt  nodarbības par veselīga uztura paradumiem.  


Tika aplūkoti šādi temati: "Kaitīgās vielas pārtikā un to ietekme uz veselību", "Sezonalitātes uztura principi un nozīme ikdienas maltītēs", "Ūdens dažādības un tā nozīme uzturā", "Pārtikas iepakojumi", "Gaļas izstrādājumu sastāvs". Katrā no nodarbībām gatavojām veselīgu ēdienu – dažādas interesantas un gardas putras, veselīgu kūku, ķirbja pagatavošanas iespējas, salātus. 


Šobrīd ļoti populāras ir dažādas meistarklases ēdienu gatavošanā. Mums bija iespēja organizēt piecas dažādas meistarklases, kuras vadīja Kristīne Freimane no SIA "Zirafette" par ēdiena gatavošanu mājās.  


Parasti līdzvērtīgas šīs meistarklases ir dārgas un tuvākās pieejamas Rīgā, kuras apmeklēt prasa laiku un finanses. Pateicoties pašvaldības atbalstam, lielvārdieši tās varēja apmeklēt tuvu mājām un iegūt jaunas prasmes un pieredzi. 


Pieprasījums pēc meistarklasēm bija ļoti liels un nevarējām visiem gribētājiem to nodrošināt, jo vietu skaits bija ierobežots.  Tika gatavoti mājas zefīri, cepti eklēri, bezē, Pavlovas kūciņas un sāļās uzkodas.


Secinājām, ka gatavošana mājās dod lētākas izmaksas, garšīgāku un veselīgāku ēdienu. Pagatavotā ēdiena garšas un uzturvērtības kvalitāte ir cita. kā arī viens no  svarīgiem aspektiem ir arī socializēšanās nozīme - kopā būšana, sarunas, gatavošanas process. Ēdienu sastāvdaļas tika izmantotas pēc iespējas ekoloģiskākas un tīrākās. Katram dalībniekam bija iespēja aiznest pagatavoto gardumu mājās, lai nogaršotu tuvinieki. 


Viens no būtiskākajiem projekta uzdevumiem bija socializēšanās un izglītošanās visa mūža garumā, kā arī Lielvārdes novada iedzīvotāja dzīves kvalitātes uzlabošana.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/40512

2018. gada 4. janvārī, 16:14, Lielvārdes novada jaunumi
Vita Saleniece-Šmaukstele, Lielvārdes novada sieviešu biedrības "Iespēja" projekta vadītāja

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet