Atgriezties pie raksta

Lielvārdē balsis loka Vidzemes skanīgākie vokālie ansambļi Foto

Svētdien Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolā notika Latvijas Vokālo ansambļu konkursa II kārta – skate Vidzemes kultūrvēsturiskajā novadā.


 

Pirms konkursa klātesošos uzrunāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele. "Šāda konkursa norisei nevar tikt izvēlēta piemērotāka vieta, kā mūzikas skolas zāle. Es ceru, ka enerģija, ar kuru šo zāli piepildījuši mūsu novada bērni, kas ikdienā šeit izkopj savus muzikālos talantus, jums palīdzēs konkursā. Dziedātājiem novēlu skanīgas balsis, aiznest līdz žūrijai to vēstījumu un stāstu, ko vēlaties izdziedāt, savukārt  žūrijai – labu noskaņojumu, dzirdīgas ausis, bet visiem kopā – labus vērtējumus," sacīja pašvaldības vadītāja.


Pirms pāris nedēļām Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolā notika arī Ogres apriņķa vokālo ansambļu skate. 


Latvijas vokālo ansambļu konkursa projekta vadītāja Anna Rudzīte pasniedza S.Ločmelei Latvijas Nacionālā kultūras centra Pateicību par ieguldījumu XXVI Vispārējo Dziesmu un XV Deju svētku Latvijas vokālo ansambļu konkursa organizēšanā.


II kārtā bija ieguvuši tiesības piedalīties trīs Lielvārdes novada vokālie ansambļi – Lielvārdes novada Kultūras centra sieviešu vokālais ansamblis "Pusnakts stundā" (vadītāja Baiba Klepere, koncertmeistars Antonijs Klepers), Jumpravas kultūras nama senās mūzikas ansamblis "Modus Vivendi" (vadītājs Pēteris Vaickovskis) un Lēdmanes dāmu vokālais ansamblis "Stari" (vadītāja Inese Nereta). Ķeguma novadu pārstāvēja  Tomes Tautas nama dāmu vokālais ansamblis (vadītāja Ingrīda Klepere, koncertmeistars Antonijs Klepers). Kaut gan bija izvirzīti uz II kārtu, konkursā nepiedalījās divi Ogres novada kolektīvi -  Ogresgala Tautas nama jauniešu vokālais ansamblis "Dūjas" (vadītāja Inese Dudele) un Ogresgala Tautas nama jauktais vokālais ansamblis "Saime" (vadītāja Inese Dudele, koncertmeistare Daina Čudare). Ikšķiles novadu  pārstāvēja  Ikšķiles Tautas nama jauktais vokālais ansamblis "Gaudium" (vadītāja un koncertmeistare Inguna Rijniece).


Mūspuses novadu ansambļiem skatē balsu skanīgumā bija jāsacenšas ar dziedātājiem no Rīgas, Apes, Līgatnes, Mazsalacas, Skrīveriem un citām pilsētām un novadiem.


Ansambļus vērtēja žūrija: Mārīte Puriņa – Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas direktore; Dace Bula – Latvijas vokālo ansambļu asociācijas valdes locekle, vokālā pedagoģe; Lauris Goss – Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts.


"Daļa no ansambļiem piedalīsies konkursa finālā. II kārta kultūrvēsturiskajos novados nupat sākusies, tāpēc rezultāti būs zināmi tikai marta beigās. Kāds no kolektīviem tiks aicināts uz ansambļu sadziedāšanos Vecrīgā, 7.jūlijā, Dziesmu svētku laikā," informēja L.Goss.


"Mēs ļoti centāmies, un ceram, ka priekšnesums izdevās," vēl pirms rezultātu paziņošanas atklāja ansambļa "Pusnakts stundā" vadītāja Baiba Klepere. "Gatavošanās skatei prasa ļoti lielu papildus darbu, jo nepieciešams apgūt pietiekami sarežģītu repertuāru, lai iegūtu augstāku novērtējumu. Taču tas veicina ansambļa māksliniecisko izaugsmi, kas kolektīva piecu pastāvēšanas gadu laikā tikai pilnveidojusies." 


Lielvārdes novada Kultūras centra sieviešu vokālā ansambļa "Pusnakts stundā" sniegumu žūrija novērtēja ar I pakāpi. 


"Pusnakts stundā" dzied 12 dāmas, kuras nav profesionālas mūziķes, bet jau piecus gadus viņas vieno dziedātprieks un iespēja kuplināt vietējos kultūras pasākumus un iepriecināt klausītājus arī citos novados.


Konkursa noslēgumā D.Bula pateicās visiem dalībniekiem: "Jūs mums šodien radījāt ļoti skaistus svētkus. Ne tikai mums, bet arī sev pašiem. Kopā būšana, klausīšanās un ieklausīšanās – tas ir tas pats skaistākais, ko cits citam varam dot."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41006

2018. gada 12. martā, 11:37, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet