Atgriezties pie raksta

Lielvārdē Lieldienās dzen putnus, ripina olas un gaida sauli Foto

Sestdien Lielvārdē, Lāčplēša laukumā, notika tematiskais tirdziņš "Lieldienu labumi Lielvārdē", ko organizēja Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrība sadarbībā ar Lielvārdes novada Kultūras centru.

Jau no pulksten 10 lielvārdieši un novada viesi varēja sapirkt visu kāroto svētku galdam – pašceptu maizi, žāvētu gaļu, kūpinātas zivis, mājās sietu sieru, cepumus, piparkūkas un dažādus citus gardumus. Kā atklāja tirgotāji, preces ar Lieldienu tematiku, piemēram, piparkūkas ar zaķiem un pūpoliem pazuda no galdiem neticamā ātrumā.


Savukārt Lielvārdes novada Kultūras centra radošā komanda  bija parūpējusies, lai tirdziņa apmeklētāji sajustu Lieldienu noskaņu un iesaistītos dažādās aktivitātēs.


"Tirdziņā var piedalīties olu ripināšanas sacensībās un olu kaujās, vizināties ar karuseli, ko var uzskatīt par stilizētām šūpolēm. Zelmas maiznīcas radošajā darbnīcā meistaru vadībā bērni var izmēģināt roku maizes un kliņģeru cepšanā, kā arī mājas celšanā no klucīšiem. Par Lieldienu tradīcijām atgādinās folkloras kopa "Artava" no Ogres," stāsta Lielvārdes novada Kultūras centra pasākumu organizatore Dita Vīksna.


Viena no interesantākajām aktivitātēm, ko apmeklētājiem bija sarūpējuši organizatori, bija foto orientēšanās sacensības, ar kuru palīdzību varēja labāk iepazīt produktus, kas tika pārdoti tirdziņā. "Startā dalībnieks saņem fotogrāfiju, kurā attēlots kāds tirdzniecības objekts. Kad vajadzīgā tirdzniecības vieta ir atrasta, tur viņš saņem nākamo uzdevumu. Kopumā tirdziņā katram dalībniekam bija jāatrod deviņus objektus. Tie, kas veiksmīgi nokļuva līdz finišam, saņēma Lieldienu balvas," sacensību noteikumus atklāj D.Vīksna.


Nedalītu apmeklētāju uzmanību saņēma 17 Trušu karalistes iemītnieki, kuri bija atceļojuši uz tirdziņu no Lēdmanes. Par pūkainajiem ciemiņiem varēja papriecāties un pat uzcienāt ar burkānu vai kāpostlapu. Lieldienu olas gan viņu mītnes vietā nebija atrodamas. Kā pastāstīja Trušu karalistes pārstāvis Andris, gadiem audzējot un kopjot trušus, nav novērots, ka viņi nestu olas. "Tā ir zaķu privilēģija," smaidot saka trušu saimnieks.


Kopā ar folkloras kopu "Artava" varēja izdziedāt Lieldienu dziesmas, iet rotaļās, dzīt putnus, kuri Lielvārdē šogad bija sevišķi koši un krāsaini, un aizsiet raganām un ļaunajiem gariem mutes. Simboliskā putnu dzīšana ir sena Lejaskurzemes Lieldienu tradīcija. Putnus dzen projām tāpēc,  lai tie neknābātu sējumu sēklas. Savukārt vilnas dzīparu siešana koku zaros palīdz atbrīvoties no ļauniem cilvēkiem.


Lieldienu tirdziņa laikā bija iespējams arī nobalsot par 2017.gadā mīlētāko uzņēmumu nominācijā "Iedzīvotāju simpātija".  Balva tiks pasniegta Lielvārdes novada uzņēmēju Gada balvas pasniegšanas ceremonijā, kas notiks 21.aprīlī Lielvārdes novada  Kultūras centrā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41164

2018. gada 31. martā, 19:49, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Labi nav • 2018. gada 2. aprīlī, 22:46
Vai tad Lielvārdei nav savu pašdarbnieku, ka jāklausās Ogres "Artavas"? Pašvaldība uztur tik daudz kolektīvus!!! Priecājamies par sasniegumiem, bet Lieldienās nav ne kas dzied, ne dejo, ne teātri spēlē! Labi nav! Labi nav!
Inta • 2018. gada 1. aprīlī, 23:50
Man jau ļoti patika- jautri, interesanti un foto orientēšanās arī bija kkas pilnīgi jauns.. bet katram savs
dzinējs > edza • 2018. gada 1. aprīlī, 07:32
kā - nebija, ko darīt? ... "varēja izdziedāt Lieldienu dziesmas, iet rotaļās, dzīt putnus"...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet