Atgriezties pie raksta

"Unimat kausa 2018" uzvarētāju vidū – lielvārdieši Foto

5. aprīlī Interešu izglītības centra "Lielvārdi" darbnīcā Lielvārdē tika aizvadītas nu jau otrās "Unimat kausa" sacensības, kurās šogad piedalījās astoņas komandas no dažādām Latvijas skolām, informē Interešu izglītības centra "Lielvārdi" vadītājs Jānis Lūsis.

Sacensību galvenais uzdevums - divu skolēnu komandai trīs stundu laikā jāizgatavo saplākšņa auto modelīti atbilstoši rasējumam un nolikuma nosacījumiem. Detaļu izzāģēšanai no saplākšņa bija jāizmanto UNIMAT modulārais kokapstrādes darba galds, kā arī dažādi rokas instrumenti.


Šogad uz sacensībām ieradās kopumā astoņas skolēnu komandas no Ogresgala pamatskolas, Valmieras sākumskolas, Aizkraukles interešu izglītības centra, Rīgas 5.internātpamatskolas, Rīgas Imantas vidusskolas, Pļavniekkalna sākumskolas, kā arī no Lielvārdes pamatskolas un E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas.


"Lielvārdu" darbnīcā, atskanot sacensību starta signālam, skolēnu komandas draudzīgi plecu pie pleca, bet ar zināmu devu konkurences asuma enerģiski ķērās pie darba, lai dotajā laika nogrieznī A4 formāta saplākšņa loksni pārvērstu pievilcīgā un ripot spējīgā automašīnas modelīti. Zāģēšana, slīpēšana, urbšana, montāža, tūnings jeb dizaina uzlabošana - katrs skolēns šajā darbā ieguldīja tās prasmes, kas viņam padodas vislabāk.


Kamēr skolēni cītīgi strādāja, tikmēr komandu vadītāji jeb skolotāji piedalījās Interešu izglītības centra "Lielvārdi" pedagogu organizētajā darbnīcā, kurā skolotājiem bija iespēja pašrocīgi iepazīt pirmos soļus 3D datormodelēšanā, kā arī uzzināt Centra pedagogu pieredzi mācot bērniem 3D tehnoloģijas, elektroniku, robotiku un programmēšanu.


Kāda skolēnu komanda sacensību pamata uzdevumu paveica ātrāk, kāda komanda cīnījās līdz pat pēdējai sekundei, rezultātā uz ātrumsacīkstēm devās visu astoņu komandu auto modelīši. 


Pēc atpūtas pauzes žūrijai nācās ķerties pie ļoti atbildīgā auto modelīšu novērtēšanas darba. Žūrijā ietilpa visu komandu vadītāji, kā arī A/S "Latvijas Finieris" pārstāvis Uģis Ozols, kas arī pats kādreiz ar panākumiem piedalījies šāda veida sacensībās Latvijā. Žūrija deva savu novērtējumu divos kritērijos - auto modelīša dizainā un izpildes kvalitātē.


Kad vērtēšana noslēgusies, pienākusi kārta sacensību pēdējai un intriģējošākajai daļai - ātrumsacīkstēm. Visi auto modelīši līdzīgi kā bobslejā trīs reizes tika ripināti lejā pa slīpu trasi, ar Data Harvest datu uzkrājējiem un gaismas vārtu palīdzību piefiksējot to ripošanas ātrumu un braucienā pavadīto laiku. Te, protams, jo apaļāk izzāģēti riteņi un jo precīzāk tie nostiprināti pie riteņu asītēm, jo vieglāk automašīnai ripot lejā pa trasi. Mērījumiem esot ar sekundes simtdaļas precizitāti, rezultāti vienalga sanāca visai blīvi. Tik blīvi, ka pirmās vietas noskaidrošanai finālā nācās rīkot divus papildu braucienus.


Dizains un darba izpildes kvalitāte novērtēta, visātrāk ripojošais auto noskaidrots - atlika vien likt kopā visus iegūtos rezultātus, lai uzzinātu "Unimat kauss 2018” uzvarētāju. Lūk, rezultāti:


1.vieta - Tomam Ķivelītim un Andrim Mauriņam no Pļavniekkalna sākumskolas (skolotājs Mārtiņš Geks);


2.vieta - Ritvaram Zeimulim un Raimondam Vanagam no Lielvārdes pamatskolas (skolotājs Modris Cābe);


3.vieta - Nikam Ziediņam un Kristeram Šmaukstelim no E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas (skolotājs Jānis Mūrnieks).


Sacensību dienas noslēgumā, protams, patīkamākā daļa - atalgojuma saņemšana par cītīgo darbu jeb apbalvošanas ceremonija. Visi sacensību dalībnieki tika pie Atzinības rakstiem un veicināšanas balviņām no izglītības uzņēmuma "Lielvārds".


Lai vēl vairāk paplašinātu savas zināšanas visdažādākajās jomās, gan skolēni, gan arī skolotāji dāvanā saņēma mācību satura platformas "SOMA" abonementu. Savukārt A/S "Latvijas Finieris" 2. un 3. vietas ieguvējiem bija sarūpējis veicināšanas balvas - krietnu daudzumu koka saplākšņa materiāla jaunu ieceru realizēšanai. Galveno balvu UNIMAT BASIC ML modulāro darbagaldu, kuru skolai izcīnīja Pļavniekkalna sākumskolas skolēni, nodrošināja sacensību atbalstītājs un arī šo produktu ražotājs Austrijas kompānija "The Cool Tool".


Ņemot vērā aktīvo interesi no Latvijas skolām, piesakoties uz šīm sacensībām, sacensību organizatori jau šobrīd paredz, ka nākamajā gadā "Unimat kauss 2019" varētu noritēt jau kādā no Lielvārdes novada skolām, lai varētu uzņemt lielāku dalībnieku komandu skaitu. Uz tikšanos nākamajās sacensībās!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41253

2018. gada 11. aprīlī, 09:39, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet