Atgriezties pie raksta

Uzņēmēju forumā diskutē par Lielvārdes novada attīstību dzīves kvalitātei Foto

19. aprīlī Lielvārdes novada Kultūras centrā notika sadarbības forums "Lielvārdes novada attīstība dzīves kvalitātei", ko organizēja Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrība.

Uzņēmēju nedēļas ietvaros Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrība aicināja ikvienu interesentu piedalīties aktīvā diskusijā par mērķtiecīgu rīcību, kas sekmētu novada iedzīvotāju dzīves kvalitāti.


"Šoreiz uz forumu neaicinājām viesus no kaimiņu novadiem, jo vēlējāmies paši savā starpā - uzņēmēji, pašvaldības darbinieki un sabiedrības pārstāvji - izdiskutēt tos jautājumus, kas ir vitāli svarīgi mūsu novadam," atklājot forumu, sacīja Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Mālmeisters.


Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrības organizētais forums notiek jau trešo gadu, katru reizi ar citu mērķi un ievirzi.


Diskusijas vadīja izglītības uzņēmuma "Lielvārds" valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts: "Pašvaldība ir izstrādājusi Lielvārdes novada Attīstības programmu 2018..–2024..gadam,  bet mūsu mērķis ir rosināt sarunu un izveidot programmu tuvākajam laikam, ko mēs no iecerētā varētu sasniegt jau  2020. gadā. Šobrīd mēs visi esam atbildīgi, cik prasmīgi kopā izveidosim sava novada attīstības programmu šim īsākajam posmam." 


Lai rosinātu foruma dalībniekus uz diskusiju, ar savām zināšanām un pieredzi dalījās sociālantropologs Viesturs Celmiņš un ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.


"Lielvārdes lielā iespēja ir tā, ka tā ir Rīgas aglomerācijas sastāvdaļa. Stundas laikā var nokļūt Rīgā.  Galvaspilsētas tuvums un ērta satiksme – tā ir viena no priekšrocībām. Otra - Daugava, kuras potenciāls šobrīd netiek izmantots, jo tā ir grūti pieejama sabiedrībai. Šīs divas iespējas ļauj piesaistīt turīgos nodokļu maksātājus, kas ir nozīmīgs pienesums pašvaldības budžeta ieņēmumiem," norādīja J.Turlajs.  "Taču šo iedzīvotāju grupu var pievilināt tikai ar sakārtotu vidi. Jums vēl daudz darāmā, lai sakārtotu un sakoptu ceļus un ielas, kas rada pirmos iespaidus par pilsētu. Lielvārdei trūkst arī kopējā pilsētas tēla."


V.Celmiņš, klāstot savu redzējumu par dzīves kvalitātes un pilsētas tēla saistību, uzsvēra, ka tūrismu nevar nošķirt no dzīves kvalitātes, jo viesi brauc uz tūrisma objektiem, bet izmanto visas pilsētas piedāvājumus.


Darbojoties diskusiju grupās, foruma dalībnieki izvēlējās vienu Lielvārdes novada Attīstības plāna mērķgrupu, apzināja tās vajadzības un vēlmes, vienojās, kuras vajadzības risinās, apzinoties resursus un riskus, kā arī ņemot vērā mērķu sasniedzamību.


Diskusiju rezultātā noskaidrojās, ka lielvārdieši 2020.gadā savā novadā vēlētos jaunu pirmsskolas izglītības iestādi 120-160 vietām, socializēšanās un efektīva brīvā laika pavadīšanas centru, nodrošinātas brīvā laika pavadīšanas iespējas centrā, parkos, pie ūdens, mikrorajonos, brīvdabas ekspozīciju vietu pilsētas centrā, veloceliņu no Kapu līcīša līdz Kaibalai, kā arī izskanēja citi ierosinājumi.


Foruma noslēgumā Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele pateicās foruma organizatoriem un dalībniekiem: "Šāda sanākšana, viedokļu apmaiņa ir ļoti būtiska, lai mēs pamanītu vēl neizdarītos darbus. Arī skats no malas ir ļoti svarīgs. Tiešām, ir daudz lietu, kas vēl nav paveiktas, kurām pietrūkst virzības ātruma. Foruma mērķis ir skaidrāk saredzēt tās vajadzības, kas ir nepieciešamas novada iedzīvotājiem un sabalansēt ar tām prioritātēm, kas izstrādātās pašvaldības dokumentos. Patīkams pārsteigums, ka viedokļi, kas izskanēja diskusijā, ir diezgan līdzvērtīgi un vienoti. Visi mēs domājam līdzīgi, un šobrīd atliek tikai darīt. Simtgadei par godu neapņemsimies paveikt simts darbus, bet katrs vienu, lai mūsu  pilsēta būtu skaista un sakopta."


Lielvārdes novada Uzņēmēju nedēļa tuvojas noslēgumam. Sestdien, 21.aprīlī, plkst. 19 Lielvārdes novada Kultūras centrā notiks Lielvārdes novada uzņēmēju Gada balvas pasniegšanas ceremonija un svētku balle.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41324

2018. gada 20. aprīlī, 17:28, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet