Atgriezties pie raksta

Lielvārdē atzīmē Edgara Kauliņa 115. dzimšanas dienu Foto

Pasākums aizsākās Lāčplēša kapos pie Edgara Kauliņa atdusas vietas un turpinājās Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā, informē Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja galvenā speciāliste Irēna Arāja.

26.aprīlī 115.dzimšanas dienu svinējām vienkārša kalēja dēlam, Pāles puisim, kuru 1945.gadā liktenis atveda pie mums uz Lielvārdi. 


Ceļamaizei uz jauno darba vietu saņemto padomu - sākt vajadzēs ar cilvēkiem - Edgars Kauliņš ir ievērojis visu savu mūžu. Ne pavēlēt, ne rīkot, ne kliegt, bet vienkārši – runāt!


Šī vienkāršā saruna nes augļus – Lielvārdes pusē top kolhozs. Un lielvārdieši partorgam uztic vadīt šo kolhozu! Līdz mūža galam!


Edgars Kauliņš bija labs lauksaimnieks, labs skolotājs, arī labs psihologs un padomdevējs, tāpēc šajā pavasarīgajā ceturtdienas pēcpusdienā dalījāmies atmiņās par gaišu, godīgu, strādīgu, taisnīgu, drosmīgu, gudru un tajā pašā laikā ļoti vienkāršu cilvēku. 


Jubilāru dzimšanas dienā sveica Edgara Kauliņa vārdā nosauktās Lielvārdes vidusskolas pedagogi un audzēkņi, Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas pedagogi, Lielvārdes novada domes pārstāvji, Pāles pagasta pārstāvji, bijušie kolhoza “Lāčplēsis” kolhoznieki un Edgara Kauliņa līdzgaitnieki.


Paldies visiem atmiņu pēcpusdienas dalībniekiem! 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41387

2018. gada 28. aprīlī, 07:48, Lielvārdes novada jaunumi
www.lielvarde.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet