Atgriezties pie raksta

Lielā Talka Lielvārdē Foto

Lielvārdieši cenšas turēt tīru savu pilsētu, tāpēc Lielās Talkas darbus daudzviet sākuši jau iepriekš – pirms nedēļas un vēl agrāk. Šodien rosība valdīja Rembates parkā, dzelzceļa malās un citviet.

Pie Lielvārdes novada Kultūras centra vienas no pirmajām talciniecēm ir Agnese Vovčenko – pārstāve no Lielvārdes Jauniešu domes – un Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 8.klases skolniece Roberta Zelča. 


Agnese Lielo Talku uztver arī kā iespēju paust kopējo Lielvārdes Jauniešu domes attieksmi, ka jauniešiem arī rūp, kāds izskatās viņu novads. Rembates parkā Lielvārdes skolēni strādājuši arī pagājušajā nedēļā, daļa darbu jau izdarīta, bet, lai pašiem būtu prieks, vēl ir, ko darīt.


"Ceru, ka šodien sakopsim tā, lai viss ir pabeigts," viņa saka.


Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Bule pavēsta, ka talciniekiem jānāk pašiem ar saviem grābekļiem un cimdiem, bet par talkas maisiem rūpju nav, jo tos nodrošina Lielās Talkas koordinatori.


"Es atceros no saviem skolas laikiem – es vienmēr esmu talkojusi, bet talka ir brīvprātīgs pasākums. Varam tikai aicināt! Ir mūzika, par labu darbu vēlāk būs arī kāds pīrādziņš, kāda sulas vai tējas glāze," teic I.Bule. 


"Darbi jau jāveic visu laiku – regulāri un sistemātiski," savu redzējumu par vides sakopšanu pauž Lielvārdes novada Sporta centra direktors Ainars Puķītis. "Tā kā mēs strādājam visas septiņas dienas nedēļā, mums nav brīvdienas ne sestdienas, ne svētdienas, tad mēs šo "procesiju" izdarījām pirms nedēļas, kad talkoja skolas un skolēni."


A.Puķītis uzskata, ka sakoptā vidē cilvēkiem ir lielāka vēlme pašiem parūpēties, lai tā paliek tīra arī aiz viņiem. Audzēkņiem tiek rādīta priekšzīme, bet labāk, ja pašu jauniešu vidū ir kāda autoritāte, kuru ir vēlme uzklausīt.


Lielvārdes novada pašvaldības finansiste Inita Vilnīte Lielajā Talkā atsaukusies lūgumam palīdzēt sakopt dzelzceļa malu. Pāris stundu laikā apmēram 15 cilvēku piepildījuši gandrīz pussimts talkas maisu. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41397

2018. gada 28. aprīlī, 17:16, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet