Atgriezties pie raksta

Lielvārdē sveic Gada novadniekus Foto

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā Lielvārdes novada Kultūras centrā norisinājās Lielvārdes novada pašvaldības apbalvojuma "Gada novadnieks" pasniegšanas svinīgā ceremonija.

"Latvijas neatkarības atjaunošana bija liela uzdrīkstēšanās un drosme. Nez vai mēs būtu atguvuši Latvijas neatkarību bez stipriem, godprātīgiem un drošsirdīgiem laikabiedriem. Kādam vienmēr ir jāuzņemas vairāk, jābūt stiprākam, drosmīgākam, lai arī pārējie celtos līdzi. Tāpēc šogad mēs esam nolēmuši mūsu Gada novadniekus sumināt mums visiem tik nozīmīgā dienā, lai izceltu viņu uzdrīkstēšanos, padarītos darbus un paši censtos viņiem līdzināties," sveicot laureātus, sacīja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele.


Pašvaldības apbalvojums "Gada novadnieks" iedibināts 2014.gadā, un šogad tas tika pasniegts jau piekto reizi.


Šogad apbalvojumus saņēma:


SIA "Latvian Amusement Agency" vadītājs un parka "Avārijas brigāde" veidotājs Mārtiņš Brezauckis – par inovatīva tūrisma projekta īstenošanu, Lielvārdes novada popularizēšanu un jaunu darbavietu radīšanu.


Motosportisti Jānis, Emīls un Elmārs Tilaki (apbalvojums piešķirts ģimenei) – par augstiem sportiskiem sasniegumiem Latvijas, Baltijas un Eiropas mēroga sacensībās.


Lielvārdes novada kultūras centra Lēdmanes tautas nama vadītāja Inese Nereta – par nozīmīgu ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, filmu "Sarunas ar novadniekiem" veidošanā.


Lielvārdes novada kultūras centra direktore Iveta Bule – par ieguldījumu Lielvārdes novada kultūras jomas attīstībā.


Metālmākslinieks Aldis Lambergs – par "Goda krēslu Lielvārdes novada izcilām personām" radošu un māksliniecisku izveidi.


Lielvārdes pamatskolas skolotāja Aiga Kriņģele - par ieguldījumu Elitas Patmalnieces sienas gleznojuma veidošanā Lielvārdes pamatskolā, brīvprātīgu gleznošanas nodarbību un radošo darbnīcu vadīšanu.


Apbalvojuma "Gada Novadnieks" laureātus ar muzikāliem priekšnesumiem sveica arī Latvijas Nacionālās operas solisti: Ilona Bagele, Raimonds Bramanis, vijolnieks Raimonds Ozols un pianiste Katrīna Zaļuma.


Latvijas Neatkarības atjaunošanu jeb Baltā galdauta svētkus 4.maijā atzīmēja visā novadā. Lielvārdē svinības sākās Andreja Pumpura muzeja pagalmā, kur muzicēja Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi. Svētkus svinēja arī Jumpravā un Lēdmanē. Jumpravieši tikās pie balti klātiem galdiem Jumpravas Kultūras nama pagalmā, kur noklausījās Ievas Akurateres, Matīsa Akuratera un Leona Sējāna koncertu.


Savukārt Lēdmanes pagasta iedzīvotāji Lēdmanes Tautas namā noskatījās dokumentālās filmas "Sarunas ar novadniekiem 2" pirmizrādi, kā arī tikās ar filmas varoņiem – motosportistiem Jāni, Emīlu un Elmāru Tilakiem, soļotāju Jāni Zeļģi, akmeņkali Aivaru Neško, ainavu arhitekti Lindu Neško  un gleznotāju Jāni Ziņģīti. Zīmīgi, ka motosportistu Tilaku ģimene un filmas autore Lēdmanes Tautas nama vadītāja Inese Nereta saņēma arī apbalvojumu "Gada novadnieks".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41435

2018. gada 4. maijā, 23:57, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Justin Williams • 2018. gada 12. maijā, 14:21
Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: unique2aal@gmail.com Email : unique2aal@gmail.com Tālr. #: +12542420879

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet