Atgriezties pie raksta

Lielvārdes dāmu ansamblis "Pusnakts stundā" svin pirmo nozīmīgo jubileju Foto

Sestdien Lielvārdes novada Kultūras centra sieviešu vokālais ansamblis “Pusnakts stundā” kopā ar draugiem tikās piecu gadu jubilejās koncertā "Sapņu putni". 

Ansamblis izveidojās 2013.gada rudenī, un jau pēc pirmā koncerta radās tā nosaukums "Pusnakts stundā", bet Zigmara Liepiņa dziesma ar šādu pašu nosaukumu kļuva par ansambļa himnu, ko dzirdējām arī jubilejas koncertā.


Ansambļa repertuārā ir tautas dziesmas, garīgā un mūsdienu komponistu mūzika. Jubilejā dāmas izdziedāja piecu gadu skanīgākās dziesmas, tostarp Jāņa Ābola un Leona Amoliņa kompozīcijas. Leons Amoliņš īpaši "Pusnakts stundai" ir komponējis vairākas dziesmas, ar kurām ansamblis piedalījies arī komponista autorkoncertā.


Piecu gadu laikā ansamblis dziedājis gan Lielvārdes luterāņu un katoļu baznīcās, gan visdažādākajos pasākumos un sadraudzības koncertos – Tomē, Taurupē, Jumpravā, Ikšķilē, Limbažos, Aglonā.


Ansamblis regulāri piedalās vokālo ansambļu skatēs. Trīs pēdējo gadu laikā skatē ir iegūti tikai I pakāpes diplomi un "Pusnakts stundā" ir desmit labāko sieviešu vokālo ansambļu vidū valstī.


1993.gadā ansamblī sāka dziedāt desmit dalībnieces, kurām nedaudz vēlāk pievienojās vēl divas. "Esam dažādu profesiju pārstāves – skolotājas, medicīnas darbinieces, datorspeciāiste, uzņēmēja, kā arī tērpu māksliniece, kura darinājusi visus  ansambļa skatuves tērpus," par sevi stāsta ansambļa dalībnieces.


Tērpu māksliniece, ansambļa prezidente Viola Ermanovska radījusi arī tērpus "Lielvārde var" modes skatei. Šogad ar Violas radīto tērpu kolekciju "Iesākumā bija vārds" skates modeļu lomā iejutās arī ansambļa dalībnieces. Tērpus varēja novērtēt arī jubilejas koncerta skatītāji.


Jubilejas koncertā piedalījās īpašie viesi – Lielvārdes Mūzikas un mākslas skola pedagogi – Inese Medne, Lauma Liepiņa, Justs Liepiņš; vīru vokālais ansamblis "Harmonija Rīgai" (vadītājs Ārijs Škepasts), vidējās paaudzes deju kolektīvs "Lāčplēsis" (vadītājs Andris Koknevičs) un deju grupa "Spāņu flamenko" (vadītāja Santa Kasatkina).


Koncerta izskaņā tika suminātas ansambļa dalībnieces, bet īpaši viņu vadītāja Baiba Klepere un koncertmeistars Antonijs Klepers. "Baiba Klepere ir mūsu ansambļa dvēsele, kura ar savu uzņēmību, neatlaidību un stingro roku vada mūs pretī panākumiem. Ansamblis nevarētu pastāvēt arī bez koncertmeistara. Šo uzdevumu pilda Antonijs Kleperis," teic ansambļa dalībnieces.


Ansambli jubilejā sveica Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele: "Šajā svētku reizē, pateicoties par ansambļa ieguldījumu Lielvārdes novada kultūras dzīvē, sakot paldies ansambļa dāmām, Baibai un  Antonijam Kleperiem, gribētu teikt, ka ikkatra balss, ar kuru sāk strādāt šie divi muzikālie cilvēki, sāk skanēt. To pierāda ne tikai šis ansamblis, bet visi kolektīvi, kurus viņi vada. Tāpēc milzīgs paldies jums, Baiba un Antonij, par ieguldīto darbu un paldies ansambļa dziedātājām, ka jūs to visu darāt ar prieku!"


Ansambli "Pusnakts stundā" sveica arī Lielvārdes novada Kultūras centra un amatierkolektīvu pārstāvji.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41490

2018. gada 13. maijā, 00:11, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

to Zuzis • 2018. gada 17. maijā, 09:24
.. Bet var redzēt, ka viņai neizdodas.
Andy • 2018. gada 16. maijā, 09:54
Vai jums ir nepieciešams biznesa vai personīgais aizdevums? Ja; Sazinieties ar mums tagad pa e-pastu: jerryloans2@gmail.com
> Zuzis • 2018. gada 16. maijā, 07:11
santa mēģina apgūt labas uzvedības ABC.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet