Atgriezties pie raksta

Izstādē var iepazīt 3000 gadu ilgo Lielvārdes vēsturi Foto

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā Muzeju naktī tika atklāta izstāde "Paaudžu paaudzēs kaldināts, Lielais vārds top cildināts", kas būs skatāma līdz jūnija beigām.

Izstādē var aplūkot priekšmetus no muzeja krājuma – spilgtākās 3000 gadus ilgās Lielvārdes vēstures liecības.


"Senākais priekšmets, ar ko mēs ļoti lepojamies, ir 3000 gadu senais keramikas trauks, kas apliecina Lielvārdes ilgo vēsturi," atklāj Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja galvenā speciāliste Irēna Arāja.


Tas ir švīkātās keramikas trauks, kas atbilst 1.gadsimtam pirms mūsu ēras, un atrasts Baltu apmetnē Dievukalnā. Izstādē redzama arī 10.-12.gadsimta līvu sievietes bronzas krūšu rota. 


Izstādē goda vietā arī Lielvārdes tautas tērps, Lielvārdes josta un citas novadu raksturojošas lietas un simboli.


Lielvārdē gadsimtu gaitā iedibinātas un koptas kultūras tradīcijas. Izstādē uzzinām, ka no Lielvārdes pagasta "Latvju Dainās" ievietoto dziesmu skaits ir no visiem pagastiem vislielākais – 6126 tautas dziesmas.


Savukārt teātra spēlēšana Lielvārdē aizsākās 1873.gada nogalē, kad par dzejnieku Ausekli vēl tikai topošais palīgskolotājs Krogzemju Mikus Vecuteļu māju saimes istabā iestudē pirmo izrādi. Izstādē aplūkojama arī jaunāko laiku vēsture, tostarp dramaturga Gunāra Priedes rakstāmmašīna.


Izstādes apmeklētāji aicināti atbildēt uz jautājumu: "Ar ko TU šodien lepojies Lielvārdes novadā?" un atstāt savas domas vēsturei.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41593

2018. gada 27. maijā, 12:08, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

droši vien • 2018. gada 4. jūnijā, 13:55
ezim gribējās, lai viņa nama durvju priekšu pašvaldības arhitekti, dārznieki un izpilddirektore izslauka, noslauka, uzfrišina un vēl dārzu, puķu dobes kā pie Luvras pils sastāda un aprušina visas pavasara vasaras un rudens sezonas garumā!
ezim • 2018. gada 4. jūnijā, 13:24
Ko Tu esi sapīpējies? Ko tu tur muldi? Prieks skatīties, ka beidzot Lielvārde ir sakopta.
ezis • 2018. gada 30. maijā, 07:45
Šis domes sastāvs gan ieies vēsturē, ar pilsētas nesakoptību. Latvijā nav tik nesakopas vietas kā Lielvārde. Izpilddirektorei un visai svītai šodien pat būtu jāraksta brīvlaišanas raksti un beidzot jāsaprot, ka atrodas amatos, kuru būtību vispār nepārzin. Jumpravas parkā arī izveidots briežudārzs. Kur paliek mana nodokļos samaksātā nauda, vai kāds deputāts arī pamodīsies??????

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet