Atgriezties pie raksta

Lielvārdē pirmoreiz notiek Ogres Deju apriņķa Deju svētki  Foto

Sestdien Lielvārdē, Spīdalas saliņā, krāšņi un vērienīgi izdejoti Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadu Deju svētki "Latvija - Māras zeme".

Svētku dalībniekus - dejotājus un kolektīvu vadītājus -, novadniekus un viesus sveica Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele.


"Labvakar, Lielvārdē! Latviju nereti dēvē par dziedātāju un dejotāju valsti, jo nevienas valsts himnā neskan vārdi par dziesmu un deju. Arī mēs to pierādām ar šiem svētkiem, jo beidzot ir izsapņots kāds sapnis. Nekad līdz šim Lielvārdē nav notikuši apriņķa Deju svētki, un nu šis sapnis ir izsapņots. Pie mums šajā skaistajā Rembates muižas parkā, Spīdalas saliņā, pulcējas teju 600 dejotāju. Tas ir iepriecinošs notikums. Brīnišķīgs vakars un brīnišķīgs baudījums," sacīja S.Ločmele. "Protams, nevienu mirkli tas nevarētu notikt, ja savu darbu, dejas mīlestību, brīvos vakarus neziedotu dejotāji un šo kolektīvu vadītāji, tāpēc, protams, paldies viņiem. Milzīgu paldies es gribētu teikt šo Mazo Deju svētku virsvadītājai un iniciatorei Ilutai Mistrei."


Arī Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadu dejotāji būs to teju 800 kolektīvu vidū, kuri piedalīsies Dziesmu un deju svētku lieluzvedumā Māras zeme. Dejas no šī lieluzveduma varējām vērot arī Mazajos jeb Ogres Deju apriņķa Deju svētkos.


"Lieluzvedumam "Māras zeme" Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadu deju kolektīvi sāka gatavoties jau aizvadītajā gadā. Lai kolektīvi Deju svētkos sevi spoži parādītu, pērn un arī šogad notika deju precizēšanas semināri ar deju autoru piedalīšanos, kā arī tika organizēti divi deju pārbaudes koncerti "Pa dejas ceļu", kas notika janvārī un februārī Lielvārdē.


Deju svētos "Latvija - Māras zeme" piedalījās jauniešu deju kolektīvi: "Jumpraviņa", "Spiets", "Spāre", "Ābeļzieds", "Pūpolītis", "Solis", "Dzīpari", "Pīlādzītis"; vidējās paaudzes deju kolektīvi:  "Vēji", "Saime", "Sunta", "Lāčplēsis", "Degsme", "Aija", "Lustīgais", "Dandzis", "Made", "Līčupīte"; senioru deju kolektīvi: "Veldze", "Ogrēnietis", "Sumulda", "Lēdmane", "Suncele", "Ķegums"; bērnu deju kolektīvi: "Ābolēni", "Zeltupīte".


Svētku virsvadītāja Iluta Mistre. Svētku vadītāji: Iveta Bule un aktieris Egils Melbārdis. Režisore Anita Ausjuka.


Deju svētki izskanēja ar krāsainu strūklaku salūtu un balli Normunda Jakušonoka un Tipa Orķestra vadībā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41637

2018. gada 3. jūnijā, 17:07, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

• 2018. gada 5. jūnijā, 19:49
Gribēju pateikt, ka dejotājiem gan nevajadzētu lakt alu jau mēģinājuma laikā, lai pēc tam vakarpusē īstajā koncertā no viņiem nestu pēc peregara un būtu grūti nostāvēt kājās :D
goveret • 2018. gada 5. jūnijā, 09:16
mužschčini dolžni targavaķ buhlo, čtobi ņeņado bilo vzaķ ženščin na ribalku
• 2018. gada 5. jūnijā, 08:16
ir tāda mānija, ka tas ir forši un stilīgi, pēc gadiem vai pāris dienām slīpē ielas

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet