Atgriezties pie raksta

Lielvārdē būs Goda krēsls Edgaram Kauliņam Foto

Sestdien Lielvārdē, Lāčplēša skvērā (pie bijušā kolhoza "Lāčplēsis" kantora ēkas), svinīgi atklāja vides objektu "Goda krēsls Edgaram Kauliņam".

Edgars Kauliņš (1903 – 1979) bija kādreiz visā Latvijā slavenās kolektīvās saimniecības "Lāčplēsis" dibinātājs un pirmais priekšsēdētājs. Kolhozs "Lāčplēsis" tika nodibināts pirms tieši 70 gadiem – 1948.gada Līgo dienā. 


Par šo īpašo cilvēku, mīļi dēvētu par Kauliņtēvu, ir sarakstītas grāmatas, uzņemtas filmas, stāstītas leģendas. Tagad viņa vārds iemūžināts vēl vienā mākslas darbā – Goda krēslā, kura autors ir Lielvārdes metālmākslinieks Aldis Lambergs. Uz Goda krēsla lasāms uzraksts: "Edgars Kauliņš, Kauliņtēvs, tautsaimnieks, kolhoza "Lāčplēsis" izveidotājs un valdes priekšsēdētājs 31 gadu".


Goda krēslu atklāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, bijusī kolhoza "Lāčplēsis" speciāliste Malda Poikāne un mākslinieks Aldis Lambergs.


"Mēs esam atnākuši godināt darba tikumu un izcilu personību it visā. Vispirms tā ir viņa vienkāršība un sirsnība attieksmē pret cilvēkiem. Laikam tāpēc viņam uzticējās un viņā ieklausījās. Tik daudziem iemācīts darba tikums. Kluss, nemanāms, bet par viņu runājam un godinām vēl joprojām. Un, atceroties viņu, mācamies strādāt, lai mūsu darbi būtu paliekoši," Edgara Kauliņa Goda krēsla svinīgajā atklāšanas pasākumā teica S.Ločmele. "Šī tradīcija, kas ir iedibināta Lielvārdē, īpašiem Lielvārdes cilvēkiem veidot Goda krēslus, mūsu atmiņās ļauj dzīvot šiem cilvēkiem. Kauliņtēva jubilejas gadā un atceroties kolhoza "Lāčplēsis" dibināšanas gadadienu mēs veltām Goda krēslu Edgaram Kauliņam."


Šis būs jau trešais Goda krēsls, kas uzstādīts Lielvārdē. Divi pirmie atrodas Rembates parkā – pie Lielvārdes Kultūras centra. Viens no tiem veltīts diriģentam Paulam Kveldem un tika atklāts 2015.gadā, bet otrs, ko atklāja 2017.gadā, godina Tautas daiļamata meistarus Arvedu un Veru Paegļus.


Godinot Edgara Kauliņa piemiņu, iepretim bijušā kolhoza "Lāčplēsis" kantora ēkai tika iestādīti pieci bērzi kā pacietības, pieticības, izturības, nerimstošas attīstības un dzīves mīlestības simbols.  Bērzus iestādīja Lielvārdes novada domes pārstāvji, kolhoza "Lāčplēsis" veterāni un vārda "Lāčplēsis" tālāknesēji – "Lāčplēša piens", "Lāčplēša grauds" un kažokzvēru fermas "Lāčplēsis" darbinieki.


Pasākums turpinājās pie Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/lielvarde/41735

2018. gada 17. jūnijā, 00:44, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Nu • 2018. gada 18. jūnijā, 17:53
krēsls tiešām ļoti dīvains maigi izsakoties.
mezs • 2018. gada 18. jūnijā, 08:48
Laupija ko glupie padomju cilvecini sagadaja ,tagad ienem loti labus amatus un zog talak.
ха ха • 2018. gada 18. jūnijā, 07:11
Хорошо помню- Великий был Человек. Сейчас таких нет, во всяком случаи на этой территории. Кресло конечно странное.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet